acem2019delhi.com

Hanım Sahabiler

Responsive image
Bugün insanlığın, özellikle yeni nesillerin yetiştirilmesinde rol model olacak şahsiyetlere her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğu açıktır. Bu ihtiyaca en güzel şekilde cevap verecek nesil, elbette bizzat Hz. Peygamber’in (sas) eğitiminden geçen sahâbe neslidir.Sahâbe, yaşamımızın her karesi için canlı ve pratik çözümlerle süslü birer hazinedir.Allah Resûlü’nün (sas) kızları ve kız torunlarından sonra onun (sas) en yakınında olan hanım sahâbîlerin hayatlarını ele aldığımız bu kitapta, hayatınızı aydınlatacak birbirinden güzel örnekler bulacaksınız.Hz. Ebû Bekir, Hz. Osman, Ebû Hüreyre, Zeyd b. Sâbit gibi yıldızların anneleri...Dikenler arasında nadide bir gül gibi açan Büsre bint Saffân... Eşini gerdekten şehâdete uğurlayan Cemile bint Abdullah... Allah Resûlü’nü (sas) evinde ağırlayan Ümmü Eyyûb... Yâd ellerde eşini kaybedip inancından taviz vermeden ayakta dimdik duran Ramle Hanım... Hemşire, doktor, âlime Ümmü Atiye... Ve gök kubbemizi aydınlatan daha nice hanım sahâbe...Gelin, o yıldız sahâbîlerin örnek hayatlarını, birlikte okuyup birlikte aydınlanalım.
YAYIN TARİHİ:
2020-03-10
DOSYA BOYUTU:
8,15
ISBN:
6057689603
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Abdullah Kara
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Hanım Sahabiler PDF

Hanım Sahabiler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Abdullah Kara. Okuyabilirsin Hanım Sahabiler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... hanım sahâbi!.. Sahabeler... Onu her gördüğü yerde şehîde hitabıyla karşılayan mutlu bir hanım! ... Âlime Sahabe Hanımlar | Kadın ve Aile ... .. Hasretini çektiği makama kendi köleleri tarafından evinde şehîd edilerek kavuşan bir hanım sahâbi!.. 38 TL. Nurgül Dere Hanım Sahabiler kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz. Yaratan Rabbinin adıyla oku . --->: Hanım sahabe isimleri. Diğer Hanım Sahabiler. Afra Hatun (ra). Ât ... Hanım sahabilerin hayatı ... . Yaratan Rabbinin adıyla oku . --->: Hanım sahabe isimleri. Diğer Hanım Sahabiler. Afra Hatun (ra). Âtike Binti Zeyd (ra). Mesaj Sayısı: 451. Tecrübe Puanı: 6. Hanım sahabilerden örnek aldığım sevdiğim hanım Hz. Ümmü Şerik. Allah'a celle celaluhu ve Rasulüne sallallahu aleyhi ve sellem iman etmenin ve teslimiyetinin mükafatını daha hayatta iken gören bahtiyar bir hanım sahabi. Emame Bint-i Ebi'l As (ra) Zeynep Bint-i Ali b.Ebî Tâlib (ra) Hala ve Teyzeleri Erva Binti Abdülmüttalib (ra) Halide binti Esved (ra) Safiyye Binti Abdülmuttalib (ra) Ümmü Haram (ra). Diğer Hanım Sahabiler. Fahr-i Kâinat (s.a.) efendimiz onun gibi mücâhide bir hanım sahabîsinin dört çocuğu ile ortada kalmasına gönlü râzı olamazdı. Hanım sahabiler arasında fıkhı en iyi bilenlerdendi. Ümmü Züfer radıyallahu anha Rasûlullah sallallahu aleyhi vesellem efendimizin; "cennetlik bir kadın" iltifatına mazhar olmuş bir hanım sahâbi... Büyük İslâm Kadınları-Hanım Sahabeler / Mehmed Emre. İstanbul 2014. © Çelik Yayınevi. Hanım Sahabeler. MEHMED EMRE 25 Mayıs 1927de ...