acem2019delhi.com

Eski Aşk Geceleri

Responsive image
Eski Aşk Geceleri, Mehmet Rauf’un 1927 yılında yayımlanan ve on dokuz öyküden oluşan son eseridir. Eserde; aşkın ne demek olduğu ve nasıl bir güce sahip olduğu, bir ilişkide kadının kendisini nasıl konumlandırdığı ve nasıl davrandığı, yaşanan eski aşklar ile yeni aşklar arasındaki farkların neler olduğu gibi konuları ele alan öyküler olduğu gibi, tebessüm ettiren karakterlerin, ayrılıkların ve kavuşmaların, hasret ve sevinçlerin, vicdani muhasebelerin ve acı yüklü hayatların ele alındığı öyküler de bulunmaktadır. Yazar bu öykülerin bazılarında sade ve düz bir anlatım tarzı tercih ederken, bazılarında ise gerçekçi bir üslup ve şaşırtıcı betimlemeler kullanarak kaleminin kuvvetini gözler önüne serer.
YAYIN TARİHİ:
2020-05-04
DOSYA BOYUTU:
3,24
ISBN:
6257903387
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mehmed Rauf
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Eski Aşk Geceleri PDF

Eski Aşk Geceleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mehmed Rauf. Okuyabilirsin Eski Aşk Geceleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


.... Eski Aşk Geceleri/Mehmet Rauf incelemesi, yorumlar, özellikleri, fiyat ve taksit seçenekleri için tıklayın! Eski Aşk Geceleri/Mehmet Rauf ... Eski Aşk Geceleri Mehmet Rauf ... . Bordo Siyah Yayınları/Mehmet Rauf. Eylül romanıyla yaygın bir ün kazanan Mehmet Rauf'un Eski Aşk Geceleri adlı yapıtı, yazarın öykü tarihindeki son kitabıdır. Bu kitabında Mehmet Rauf, yazınsal yanı ağır basan, kimi öykülerinde... Eylül romanıyla yaygın bir ün kazanan Mehmet Raufun Eski Aşk Geceleri adlı yapıtı, yazarın öykü türündeki son kitabıdır. Bu kitabında Mehmet Rauf, yazınsal yanı ağır basan, kimi öykülerinde Servet-i... 10.50 TL. Eylül romanıyla yaygın bir ün kazanan Mehm ... Eski Aşk Geceleri - Mehmed Rauf | kitapyurdu.com ... . Bu kitabında Mehmet Rauf, yazınsal yanı ağır basan, kimi öykülerinde Servet-i... 10.50 TL. Eylül romanıyla yaygın bir ün kazanan Mehmet Rauf'un Eski Aşk Geceleri adlı yapıtı, yazarın öykü türündeki son kitabıdır. Bu kitabında Mehmet Rauf, yazınsal yanı ağır basan, kimi... ...kadın-erkek ilişkilerine ve cumhuriyet başındakilere karşı farklı bir bakış açısı yakalanabilecek bir kitaptır. içindeki öyküler; eski aşk geceleri bekar zevki nasıl?bahtiyar mı? ilk peki en hoş macera hep... Yazar, Zambak gibi romanlarında, o dönem yazarlarında görülmemiş bir cesaretle yazabildiğini kanıtlamıştır. Aşağıda, Eski Aşk Geceleri adlı öyküsünden aldığım notları paylaşıyorum Bu yüzden eserlerinde kahraman sayısı azdır. Romanlarında genelde İstanbul ve çevresinde yaşayan seçkin ailelerin arasında geçen aşk ilişkilerini konu almıştır. Zaman zaman şiirler de yazmıştır. Kitap Adı:Eski Aşk Geceleri. Sayfa Sayısı:170. ISBN:9789758994014. Eski Aşk Geceleri Alıntıları. "...öyle korkunç kuşkuyla kendimi yiyip bitiriyorum ki, tahmin edemezsin. Eski Aşk Geceleri, Mehmet Rauf'un 1927 yılında yayımlanan ve on dokuz öyküden oluşan son eseridir. Eserde; aşkın ne demek olduğu ve nasıl bir güce sahip olduğu, bir ilişkide kadının kendisini nasıl... Yaşlı şair, hiç söndürmediği sigarasının, başının üstünde topladığı yoğun duman tabakasının içine gömülmüş, orada bulunanlardan birinin bir sözüne karşılık, aniden sesini yükselterek: ''Aşk, eski... O bir kez söze başlayınca, orada bulunanları saygıl...