acem2019delhi.com

Geçmişten Günümüze Kafkasya Mukavemet Hareketleri

Responsive image
Judeo-Hristiyan medeniyetinin varisleri olan (Batı) Avrupalıların Rönesans ve Reform hareketleri sonrası başlattıkları coğrafî keşiflerle birlikte Haçlı Seferleri’nin yeni bir versiyonu olan sömürgecilik faaliyetlerine giriştikleri dönemde, Bizans’ın Müslüman Türkler tarafından yıkılmasının ardından Ortodoks Hristiyanlığın hamisi konumuna gelen Ruslar ise bugün Avrasya adı verilen coğrafyada nüfuzlarını giderek artırmaktaydı. Sıcak denizlere açılma stratejisini millî dava haline getiren Rus imparatorluğunun bu kadim hedefine ulaşabilmesi için bertaraf etmesi gereken engellerden biri de, geçit vermez dağlarıyla maruf Kafkas ülkesiydi. Bu nedenle farklı coğrafyalardaki dindaşları, Batılı güçlerin modern Haçlı seferlerine maruz kalan Kafkas halkları da benzer bir kaderi, tarihte Moğol istilasına benzer bir işgal hareketine girişen Rusların eliyle yaşamak durumunda kaldılar. Müslüman (Sünnî) âleminin siyasî otoritesini temsil eden hilafet makamını elinde bulunduran Osmanlı Devleti’nin uzun zamandır gerileme devrinde oluşu ve Hristiyan devletlerle giriştiği savaşlarda yenilerek hâkimiyetinde bulunan toprakların önemli bir kısmını kaybetmesi, özellikle 19. yüzyılda bu coğrafyalarda yaşayan Müslüman halkların kendi ülkelerini sömürgecilerden kurtarmak ve yitirilen İslâmî devlet nizamını yeniden tesis edebilmek için kendi imkânlarıyla mukavemet hareketleri örgütlemelerini mecburî kıldı. Bunların en somut örneklerinden birisi de Kafkasya’da ortaya çıkan direniş hareketleri oldu.
YAYIN TARİHİ:
2019-10-11
DOSYA BOYUTU:
9,56
ISBN:
6050318258
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Seyit Ural
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Geçmişten Günümüze Kafkasya Mukavemet Hareketleri PDF

Geçmişten Günümüze Kafkasya Mukavemet Hareketleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Seyit Ural. Okuyabilirsin Geçmişten Günümüze Kafkasya Mukavemet Hareketleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...tirilen IslâmI devlet nizamını yeniden tesis edebilmek için kendi imkânlarıyla mukavemet hareketleri örgütlemelerini mecburi kıldı ... Geçmişten Günümüze Kafkasya Mukavemet Hareketleri - Nobel Kitap ... . kitaphanen.com´da uygun fiyata Aksa Kitap markalı Geçmişten Günümüze Kafkasya Mukavemet Hareketleri 9786050318258 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. 21.70 TL. ...ülkelerini sömürgecilertien kurtarmak ve yitirilen IslâmI devlet nizamını yeniden tesis edebilmek için kendi imkânlarıyla mukavemet hareketleri örgütlemelerini mecburi kıldı. Seyit Ural. Judeo-Hristiyan medenlyetinin varisieri olan (Batı) Avrupalıların Rönesans ve Reform hareketleri sonrası başlattıkları ... Geçmişten Günümüze Kafkasya Mukavemet Hareketleri ... . Seyit Ural. Judeo-Hristiyan medenlyetinin varisieri olan (Batı) Avrupalıların Rönesans ve Reform hareketleri sonrası başlattıkları coğrafi keşiflerle birlikte Haçlı Seferlerinin yeni bir versiyonu olan... Seyit Ural. Kitap Tanıtımı. Judeo-Hristiyan medenlyetinin varisieri olan (Batı) Avrupalıların Rönesans ve Reform hareketleri sonrası başlattıkları coğrafi keşiflerle birlikte Haçlı Seferlerinin yeni bir versiyonu... Bunların en somut örneklerinden birisi de Kafkasya'da ortaya çıkan direniş hareketleri oldu. Geçmişten Günümüze Kafkasya Mukavemet Hareketleri. Hata Bildir. 23.80 TL. ...ülkelerini sömürgecilertien kurtarmak ve yitirilen IslâmI devlet nizamını yeniden tesis edebilmek için kendi imkânlarıyla mukavemet hareketleri örgütlemelerini mecburi kıldı. Geçmişten Günümüze Kafkasya Mukavemet Hareketleri"Sovyet sonrası post-modern dönemde kadim müstevlilerine karşı bağımsızlık amacıyla savaşların yaşandığı yerlerden biri de Kafkasya oldu." ...yeniden tesis edebilmek için kendi imk nlarıyla mukavemet hareketleri örgütlemelerini mecburi kıldı. Bunların en somut örneklerinden birisi de Kafkasya da ortaya çıkan direniş hareketleri oldu. Judeo-Hristiyan medeniyetinin varisleri olan (Batı) Avrupalıların Rönesans ve Reform hareketleri sonrası başlattıkları coğrafî keşiflerle birlikte Haçlı Seferleri'nin yeni bir versiyonu olan sömürgecilik... Judeo-Hristiyan medenlyetinin varisieri olan (Batı) Avrupalıların Rönesans ve Reform hareketleri sonrası başlattıkları coğrafi keşiflerle birlikte Haçlı Seferlerinin yeni bir versiyonu olan sömürgecilik... 9786050318258. 632246. Geçmişten Günümüze Kafkasya Mukavement Hareketleri. Aksa Kitap. 35.00. Seyit Ural. Judeo-Hristiyan medeniyetinin varisleri olan (Batı) Avrupalıların Rönesans ve Reform hareketleri sonrası başlattıkları coğrafî keşiflerle birlikte Haçlı Seferleri'nin yeni bir versiyonu olan... Seyit Ural tarafından kaleme alınan 'Geçmişten Günümüza Kafkasya Mukavemet Hareketleri' isimli eser, asırlardır devam eden mücadeleyi konu almaktadır. ...yeniden tesis edebilmek için kendi imkânlarıyla mukavemet hareketleri örgütlemelerini mecburi kıldı. Bunların en somut örneklerinden birisi de Kafkasya'da ortaya çıkan direniş hareketleri oldu....