acem2019delhi.com

İmamiyye Şiası ve Temel Kavramları

Responsive image
İmamiyye Şiası, Müslümanlar içerisinde gelişen en önemli kurumsal fikrî hareketlerden biridir. Oluşum süreci dikkate alındığında, onun daha ziyade iktidar karşıtı gruplar içerisinde teşekkül eden siyasi ve itikadi bir mezhep olduğu görülür. Bu durum, İmamiyye’nin süreç içerisinde muhalif bir karaktere bürünmesine yol açmıştır. Bundan dolayı da Müslümanlar içerisinde protest veyeraltı yaşam biçimlerinin karakterini üzerinde toplayan muhalif söylemin en önemli temsilcilerinden biri olmuştur. Zaman içerisinde üretmiş olduğu masumiyet, takiyye, ric’at, gaybet ve mehdi gibi kavramlarla, karşıtlık üzerine kurulmuş özel bir kimlik inşa etmiştir. Sonraki dönemlerde her ne kadar iktidar olma deneyimi elde etmiş olsa da, bir itikat olarak literatürüne yer etmiş bu fikirlerden sıyrılıp yeni bir kimlik inşa etme başarısını henüz tam olarak gösterememiştir.
YAYIN TARİHİ:
2020-01-06
DOSYA BOYUTU:
4,43
ISBN:
6057596376
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Cemil Hakyemez
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İmamiyye Şiası ve Temel Kavramları PDF

İmamiyye Şiası ve Temel Kavramları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Cemil Hakyemez. Okuyabilirsin İmamiyye Şiası ve Temel Kavramları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ında, onun daha ziyade iktidar karşıtı gruplar içerisinde teşekkül eden siyasi ve ... İmamiyye Şiası ve Temel Kavramları - Cemil Hakyemez ... ... 16.50 TL. İmamiyye Şiası, Müslümanlar içerisinde gelişen en önemli kurumsal fikrî hareketlerden biridir. Oluşum süreci dikkate alındığında, onun daha ziyade iktidar karşıtı gruplar içerisinde teşekkül... İmamiyye Şiası, Müslümanlar içerisinde gelişen en önemli kurumsal fikrî hareketlerden biridir. Oluşum süreci dikkate alındığında, onun daha ziyade iktidar karşıtı gruplar i ... İmamiyye Şiası ve Temel Kavramları | bkmkitap.com ... . Oluşum süreci dikkate alındığında, onun daha ziyade iktidar karşıtı gruplar içerisinde teşekkül eden siyasi ve... ...kullanarak Cemil Hakyemez İmamiyye Şiası ve Temel Kavramları için oylamada bulunabilirsiniz. (2) Diğer (36) Popüler Bilim (56) Teknoloji & Teknik Kitaplar (17) Çocuk Kitapları (2.235) 100 Temel. 14.37 TL. İmamiyye Şiası, Müslümanlar içerisinde gelişen en önemli kurumsal fikrî hareketlerden biridir. Oluşum süreci dikkate alındığında, onun daha ziyade iktidar karşıtı gruplar içerisinde teşekkül... İmamiyye Şiası, Müslümanlar içerisinde gelişen en önemli kurumsal fikrî hareketlerden biridir. Oluşum süreci dikkate alındığında, onun daha ziyade iktidar karşıtı gruplar içerisinde teşekkül eden siyasi ve... İmamiyye Şiası Müslümanlar içerisinde gelişen en önemli kurumsal fikrî hareketlerden biridir. Alış-Veriş Listeme Ekle. İmamiyye Şiası ve Temel Kavramları. İmamiyye Şiası, Müslümanlar içerisinde gelişen en önemli kurumsal fikrî hareketlerden biridir. takiyye, ric'at, gaybet ve mehdi gibi kavramlarla, karşıtlık üzerine kurulmuş özel bir kimlik inşa etmiştir. İmamiyye şiası ve temel kavramları. 9786057596376 ankara okulu yayınları Cemil Hakyemez. Şiî İmamiyye'nin kurumsallaşması, temel kitaplarının ortaya çıkması daha. İmamiyye, Caferiyye, İsna-aşeriyye,...