acem2019delhi.com

İdil

Responsive image
Onur Kaplan'ın, hece ölçüsüyle kaleme aldığı "İdil" adlı şiir-öykü; aşkın gerçekle savaşını işler. Bir zamanlar karşılıksız bırakılmış bir aşk; yıllar sonra âşıkta yeniden canlanır. Âşığın, sevdiğine kavuşmaktaki sırrı keşfedişini anlatan "İdil"; okura, yazarın felsefî deyişlerinin en yalın örneklerini sunar.Onur Kaplan'ın, "Ustetik" ve "Begonviller Açarken" adlı iki şiir kitabı daha bulunuyor.
YAYIN TARİHİ:
2020-01-03
DOSYA BOYUTU:
4,66
ISBN:
6257004138
DİL:
TÜRK
YAZAR:
OnurKaplan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İdil PDF

İdil harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır OnurKaplan. Okuyabilirsin İdil sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...li batı dilinde ve bir takım bazı dünya dillerinde yer alan, çok anlamlı bir kelimedir ... Hürriyet: İdil Haber - Son Dakika İdil Haberleri - Şırnak Yerel Haberler ... ... kimi dillerde sessiz sakin, ama her an eyleme hazır bir eylem insanı... İdil kısaca anlamı, tanımı: Şırnak : Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan illerinden biri. Diğer dillerde İdil anlamı nedir? İngilizce'de İdil ne demek? : [İdil] n. idyll, idyl. İdil (Kürtçe: Hezex), Şırnak ilinin bir ilçesidir. Şehirde Meryem Ana Kilisesi bulunmaktadır. Anadolu'da Hatay'dan sonra Hristiyanlığın ... T.C. İdil Kaymakamlığı ... . Şehirde Meryem Ana Kilisesi bulunmaktadır. Anadolu'da Hatay'dan sonra Hristiyanlığın yaşanmaya bağladığı ikinci şehirdir. İdil isminin anlamı1. Kır hayatını konu edinen yazı veya şiir, aşk hakkında. 2. Küçük ve şairane resim. İdil isminin sözlük anlamı. a. ed. Kır yaşamı içinde aşk konusunu işleyen kısa şiir. İdil Gazetesi, Idil, Sirnak, Turkey. 16.792 beğenme · 870 kişi bunun hakkında konuşuyor. İd...