acem2019delhi.com

Antik Pers TarihiÖn Asya’nın Kadim Krallığı

Responsive image
Babil kaynakları, “Anşanlı Kyros, Medli bir vasal, Medlerin askeri birliklerini dağıttı,” diye aktarıyor bizlere... Zaferi kazanan Kyros, Med Kralı Astyages’i tutsak almayı ve onun başkenti Ekbatana’yı ele geçirerek hazineyi yağmalamayı ve ganimeti Anşan’a götürmeyi başardı. Böylelikle Kyros ve ardılları Ortadoğu’nun en büyük imparatorluğunu meydana getirdiler ve Makedonya’dan Hint topraklarına kadar uzanan, asırlarca sürecek Pers egemenliğini başlattılar. Bu kitapta sunulan “Antik Pers Ülkesi” genel tablosu, kapsamlı “Pers Ülkesi” kavramını temel almaktadır. Ancak onu bugünkü İran devlet topraklarıyla sınırlamamakta, antik dönemdeki İranlı halkların Akhamenid, Part ve Sâsânî imparatorluklarının yaşadığı bölgeleri de kapsamaktadır. Bazıları bugün Afganistan, Kırgızistan, Türkmenistan, Özbekistan ve Tacikistan devletsınırlarında kalmaktadır. Yazar, bölgede hüküm süren imparatorlukları kronolojik olarak bölümler halinde okurla buluştururken her bölümün başına önemli belgelerin kısa bir özetini dekoymayı yazıtsal ve arkeolojik olarak bilinen ve yeni bulunanların bilgi gelişimini sağlayacağı gereğinden önemli bulmuştur. “ Antik Pers Tarihi” M.Ö 5 yüzyıldan Sâsânî İmparatorluğu’nun yıkılışına kadar geçen süredeki güç savaşlarının yanı sıra bölgede yaşayan halkların toplumsal yaşamlarını, kültürünü, yönetsel kurallarını ve ekonomik koşullarını sayısız bulgu ve belgelerin ışığında gözler önüne seriyor.
YAYIN TARİHİ:
2019-12-16
DOSYA BOYUTU:
3,66
ISBN:
9944330688
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Josef Wiesehöfer
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Antik Pers TarihiÖn Asya’nın Kadim Krallığı PDF

Antik Pers TarihiÖn Asya’nın Kadim Krallığı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Josef Wiesehöfer. Okuyabilirsin Antik Pers TarihiÖn Asya’nın Kadim Krallığı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...deStokta... Antik Pers Tarihi Ön Asya'nın Kadim Krallığı hakkında pek çok bilgiye sitemiz üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz ... Antik Pers Tarihi; Ön Asya'nın Kadim Krallığı... | azimdagitim.com ... . Ayrıca Antik Pers Tarihi Ön Asya'nın Kadim Krallığı özeti sitemizde… Tarihin İhtimaller Sahnesi Pdf İndir 4 gün önce Tarih. kaleme aldığı Antik Pers Tarihi-Ön Asya'nın Kadim Krallığı adlı eseri ücretsiz ve hızlı kargo güvencesiyle Halkkitabevi'nden hemen satın al. " Antik Pers Tarihi" M.Ö 5 yüzyıldan Sâsânî İmparatorluğu'nun yıkılışına kadar geçen süredeki güç savaşlarının ... Antik Pers Tarihi ... . " Antik Pers Tarihi" M.Ö 5 yüzyıldan Sâsânî İmparatorluğu'nun yıkılışına kadar geçen süredeki güç savaşlarının yanı sıra bölgede yaşayan halkların toplumsal yaşamlarını, kültürünü... Kadın Erkek Tümünü Gör. Cinsel Sağlık ve Aile Planlaması. today İş Gününde Kargoda. Ürün Adı. Antik Pers Tarihi & Ön Asya'nın Kadim Krallığı. 9789944330688. 687571. Antik Pers Tarihi Ön Asya'nın Kadim Krallığı. Totem Yayıncılık. 38.40. Böylelikle Kyros ve ardılları Ortadoğu'nun en büyük imparatorluğunu meydana getirdiler ve Makedonya'dan Hint topraklarına kadar uzanan, asırlarca sürecek Pers egemenliğini başlattılar. ...ve Makedonya'dan Hint topraklarına kadar uzanan, asırlarca s...