acem2019delhi.com

Sultan’ın İrade’siyle Asil Atların Peşinde

Responsive image
Homer Davenport, 1867-1912 yılları arasında yaşamış Amerikalı bir karikatürist.Aynı zamanda çocukluğundan beri Arap atlarına hayran bir çiftlik sahibi. Bu sevdası onu eşsiz bir maceraya sürüklüyor. Ne yapıp edip devrin Osmanlı Sultanı II. Abdülhamid’den özel bir izin (İrade) alarak ilk defa Osmanlı topraklarından asil Arap kısrakları çıkarma hakkını elde ediyor. İki arkadaşı ile birlikte Amerika’dan yola çıkıp İstanbul’a geliyor. Bir selamlık merasiminde II. Abdülhamid’i görüyor ve yine ilk defa gizlice onun karikatürünü çiziyor. Sonra Arap atının vatanı Suriye çöllerine gidiyor. Her fırsatta övgüyle bahsettiği ve sonunda kardeşlik yemini ettiği bedeviler prensi Ahmed Hafız’ın yardımlarıyla bedevilerden safkan aygır ve kısraklar temin ederek ülkesine götürüyor. Arap atının adını duymamış olsanız bile Osmanlı coğrafyasıyla ilgili birçok ilginç ayrıntının yer aldığı bu fantastik çöl hikâyesini keyifle okuyacaksınız.
YAYIN TARİHİ:
2020-02-10
DOSYA BOYUTU:
12,66
ISBN:
6058029316
DİL:
TÜRK
YAZAR:
HomerDavenport
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Sultan’ın İrade’siyle Asil Atların Peşinde PDF

Sultan’ın İrade’siyle Asil Atların Peşinde harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır HomerDavenport. Okuyabilirsin Sultan’ın İrade’siyle Asil Atların Peşinde sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...apıp edip devrin Osmanlı Sultanı II. Abdülhamid'den özel bir izin (İrade) alarak ilk defa Osmanlı topraklarından asil Arap kısrakları çıkarma hakkını elde ediyor ... Sultan'ın İrade'siyle Asil Atların Peş... Kitabina Bak Homer Davenport... ... . Etiketler: Cumhurbaşkanlığı Osmanlı Arşivleri Osmanlı Bürokrasisinde Gebzeli Memurlar Sultan'ın İrade'siyle Asil Atların Peşinde Tarihçi-Yazar Recep Kankal. 16.50 TL. Ne yapıp edip devrin Osmanlı Sultanı II. Abdülhamid'den özel bir izin (İrade) alarak ilk defa Osmanlı topraklarından asil Arap kısrakları çıkarma hakkını elde ediyor. Alış-Veriş Listeme Ekle. Sultan'ın İrade'siyle Asil Atların Peşinde. Abdülhamid'den özel bir izin (İrade) alarak ilk defa Osmanlı topraklarından asil Arap kısra ... Sultan'ın İrade'siyle Asil Atların Peşinde - Ekşi Sözlük ... . Alış-Veriş Listeme Ekle. Sultan'ın İrade'siyle Asil Atların Peşinde. Abdülhamid'den özel bir izin (İrade) alarak ilk defa Osmanlı topraklarından asil Arap kısrakları çıkarma hakkını elde ediyor. Ne yapıp edip devrin Osmanlı Sultanı II. Abdülhamid'den özel bir izin (İrade) alarak ilk defa Osmanlı topraklarından asil Arap kısrakları çıkarma hakkını elde ediyor. 13.20 TL. Ne yapıp edip devrin Osmanlı Sultanı II. Abdülhamid'den özel bir izin (İrade) alarak ilk defa Osmanlı topraklarından asil Arap kısrakları çıkarma hakkını elde ediyor. Alış-Veriş Listeme Ekle. Sultan'ın İrade'siyle Asil Atların Peşinde. Abdülhamid'den özel bir izin (İrade) alarak ilk defa Osmanlı topraklarından asil Arap kısrakları çıkarma hakkını elde ediyor. 15.84 TL. Ne yapıp edip devrin Osmanlı Sultanı II. Abdülhamid'den özel bir izin (İrade) alarak ilk defa Osmanlı topraklarından asil Arap kısrakları çıkarma hakkını elde ediyor. Homer Davenport. Kitap Tanıtımı. Homer Davenport 1867-1912 yılları arasında yaşamış Amerikalı bir karikatürist. Aynı zamanda çocukluğundan beri Arap atlarına hayran bir çiftlik sahibi. Ad: Sultan'ın İrade'siyle Asil Atların Peşinde, Yazar: Homer Davenport, Yayınevi: Yazıgen Yayınevi, Kategori: Kitap, Detay Kategori: Kitap Edebiyat Roman Dünya Roman, En Düşük Fiyat: 14.08 TL... Homer Davenport. Homer Davenport, 1867-1912 yılları arasında yaşamış Amerikalı bir karikatürist. Aynı zamanda çocukluğundan beri Arap atlarına hayran bir çiftlik sahibi. Ne yapıp edip devrin Osmanlı Sultanı II. Abdülhamidden özel bir izin (İrade) alarak ilk defa Osmanlı topraklarından asil Arap kısrakları çıkarma hakkını elde ediyor. Ne yapıp edip devrin Osmanlı Sultanı II. Abdülhamid'den öze...