acem2019delhi.com

Rollo May Psikolojisinde Din ve Kişilik

Responsive image
Rollo May, dünya çapında geniş bir okuyucu kitlesine sahip popüler bir psikolog olmasına karşılık dinî yönü ve dine yaklaşımı çeşitli nedenlerden dolayı yeterince bilinmemektedir. Dindar bir ailede büyümüş ve teoloji alanında yüksek lisans eğitimi almış olan May, bir süre kilisede görev yapmıştır. Kilise çevrelerinin psikolojiye karşı olumsuz yaklaşımlarından rahatsız olması üzerine görevinden ayrılıp psikolojiye yoğunlaşmış fakat dine olan ilgisini sürdürmüştür. Rollo May, dini sağlıklı ve sağlıksız olarak ikiye ayırıp, sağlıklı dini insan için gerekli görmüştür. Psikolojik yaklaşımlarında merkezi konuma sahip özgürlük, benlik bilinci, sorumluluk, suçluluk, sevgi gibi olguları Hz. Âdem Kıssasıyla ilişkilendirerek analiz etmiş ve bunların başlangıcı olarak cennetten çıkışı göstermiştir. İnsanın gelişimi açısından Tanrı’yı ön koşul olarak kabul etmiştir. İnsanın temel motivasyonunun Tanrı’ya benzemek olduğunu ileri sürmüş ve Tanrı tasavvuruyla ruh sağlığı arasında ilişki kurmuştur. Ona göre, psikoterapi Tanrı’nın modern yargı aracı olma görevini üstlenmiştir. Çünkü psikoterapi Tanrı karşısındaki insanın ruh sağlığını yitirip gerçekleri göremediği yönünde mazeret uydurmasını ortadan kaldırmıştır. Özer Çetin, bu eserde Rollo May’ın psikoloji yaklaşımı ve din ile olan ilişkisini vukufiyetle ortaya koymuş, konuya ilgi duyanlar için literatüre önemli bir katkı sağlamıştır.
YAYIN TARİHİ:
2019-09-16
DOSYA BOYUTU:
11,66
ISBN:
6053264026
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Doç. Dr. Özer Çetin
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Rollo May Psikolojisinde Din ve Kişilik PDF

Rollo May Psikolojisinde Din ve Kişilik harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Doç. Dr. Özer Çetin. Okuyabilirsin Rollo May Psikolojisinde Din ve Kişilik sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...din ile olan ilişkisini vukufiyetle ortaya koymuş, konuya ilgi duyanlar için literatüre önemli bir katkı sağlamıştır ... Rollo May Psikolojisinde Din ve Kişilik - BKM Kitap ... . 11.90 TL. Özer Çetin, bu eserde Rollo May'ın psikoloji yaklaşımı ve din ile olan ilişkisini vukufiyetle ortaya koymuş, konuya ilgi duyanlar için literatüre önemli bir katkı sağlamıştır. Okul Öncesi Kitaplar. Popüler Bilim. Din Kitapları. Resimler. Öneri Kutusu. Rollo May Psikolojisinde Din ve Kişilik. 12.75 TL. Rollo May Psikolojisinde Din ve Kişilik-İz Yayıncılık- Sitemizden b ... Rollo May Psikolojisinde Din ve Kişilik - BKM Kitap ... . Rollo May Psikolojisinde Din ve Kişilik. 12.75 TL. Rollo May Psikolojisinde Din ve Kişilik-İz Yayıncılık- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. > Psikoloji. > İnceleme - Araştırma. Rollo May psikolojisinde din ve kişilik. Özer Çetin. 10,00 tl. 12.75 TL. Özer Çetin, bu eserde Rollo May'ın psikoloji yaklaşımı ve din ile olan ilişkisini vukufiyetle ortaya koymuş, konuya ilgi duyanlar için literatüre önemli bir katkı sağlamıştır....