acem2019delhi.com

Tarihte Araplar

Responsive image
Araplar kimlerdir ve tarihteki yerleri ne olmuştur?Orta Doğu ve Araplar üzerine çalışan dünyanın en önemli tarihçisi Bernard Lewis, İslam öncesi dönemden günümüze Arapların başarılarını, devletlerini ve dünya sahnesinde aldıkları yeri artık klasikleşmiş bu eserde inceliyor. Bernard Lewis, İslam’ın doğuşunu ve bir Arap krallığını İslam İmparatorluğu’na dönüştüren siyasi, dinî ve toplumsal gelişmeleri özlü ve okunaklı bir şekilde değerlendiriyor. Orta Doğu’da meydana gelen güncel olaylara da değindiği bu eserinde Arap Dünyası’nı şekillendiren dâhili ve harici kuvvetleri anlatıyor. Batılı icatların ve kurumların eski yapıları ve gelenekleri parçaladığını, her Arabı etkileyerek bugün bile toplumsal, siyasi ve kültürel yenilikler istemesine yol açtığını anlatıyor.İsabetli ve ilgi çekici anlatımıyla dünyanın birçok ülkesinde defalarca basılan bu eşsiz ve saygıdeğer eser, Orta Doğu ile Arapların tarihini anlamak için elzemdir.Geçmişe ışık tutarak günümüzü ve geleceği daha net bir şekilde görmemizi sağlayan bir şaheser.
YAYIN TARİHİ:
2019-12-27
DOSYA BOYUTU:
7,66
ISBN:
6052996805
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Bernard Lewis
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Tarihte Araplar PDF

Tarihte Araplar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Bernard Lewis. Okuyabilirsin Tarihte Araplar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...mektedir. Tarihte Araplar benzerleri yanında mutedil fikirleri içermektedir ... Mısır Tarihi: Arapların Fethinden Bugüne - TUİÇ Akademi ... . Araplar deveye at ve aslan için yaptıkları gibi yaş, cinsiyet, renk ve fiziki karakterlerine göre sayısız isim verdiler. Bölgenin tarihi için bu hareketlerin neden ve sonuçlarından çok az fazladır diyebiliriz. Araplar, beyaz ve buğday benizli olur. Araplar, tarihte; Hicaz, Yemen, Mısır, Kuzey Afrika, Irak, Suriye ve Filistin bölgelerinde yaşamış, bir çok devletler ve medeniyetler kurmuşlardır. ilk türk arap ilişkileri; Tarihte ilk türk arap ilişkileri türklerin i ... Araplar - Vikipedi ... . ilk türk arap ilişkileri; Tarihte ilk türk arap ilişkileri türklerin islamiyete geçmesinden ve hatta islamiyetin ortaya çıkmasından çok önce tüm araplar ihanet etmedi. tabi ya, zaten tüm kürtler de pkk'lı değil… Tarihte Araplar (9786055125721). Marka : Bernard Lewis. Tedarikçi : Düşün Yayınları. Bu eser, bir Arap tarihi olmaktan ziyade tarih olaylarının bir tefsir denemesidir. Tarihte ilk Türk Arap ilişkileri Türklerin İslamiyete geçmesinden ve hatta İslamiyet'in ortaya çıkmasından çok önce başlamıştır. İslamiyet öncesi Türk-Arap ilişkisinin varlığını, Cahiliye Devri Arap... Arap Tarihi. Arapların soyu [değiştir]. Bu devlete o dönemde bir isim verilmemiş olmakla beraber, günümüzdeki referanslarda daha çok İslam Devleti veya Arap İmparatorluğu olarak nitelendirilir....