acem2019delhi.com

Bir Gurmenin Kapitalizm RehberiYediklerimizin Politik İktisadını Anlamak

Responsive image
Bu kitap, kapitalist gıda sistemine dikkat çekerek sistemin oluşumundan, gıdanın metalaştırılmasına uzanan tarihsel aşınmayı ele alıyor. Tarımsal kapitalizmle meydana gelen gıda güvensizliği ve beslenmeye bağlı oluşan hastalıkları aşmak adına herkesi üzerine düşen görevi yapmaya çağırıyor. Kitap, gıda sisteminin değişiminin gerçekleşebilmesi için ilk olarak ekonomik sistemin değişmesi gereğine vurgu yapıyor. Kamu, özel ve ortak mülkiyetin gıda sistemlerinin yapımında oynadığı birbiriyle ilişkili rolü inceliyor. Beyaz olmayan, kadın ve yoksulların sömürülmesinin ortak kökenlerini analiz ederek, ataerkillik, ırkçılık ve sınıfçılığın gıda sistemindeki politik ekonomik geçmişine bakıyor. Bir Gurmenin Kapitalizm Rehberi, gıda sistemimiz hakkındaki gerçekleri gözler önüne seriyor… “Canlı, tam zamanında ve ilgi çekici… Endüstriyel, kapitalist gıda sistemlerimizde yanlış olan her şeyi anlamanız için gereken tek kitap. Bir zaman kapsülü, bir aceminin rehberi ve Marx üzerine tazeleyici bir ders… Gıda ve tarımın derin teorik ve pratik anlayışını basit ve anlaşılabilir bir dille aktaran Eric Holt-Giménez, ulusal ve uluslararası bir hazinedir. Özellikle, kötü niyetli olmayan insanlar tarafından okunmalıdır.”—Susan George, How the Other Half Dies: the Real Reasons for World Hunger kitabının yazarı, The Transnational Institute Başkanı. “Kapitalist sistem ile gıda sisteminin hastalıkları arasındaki çözülmez bağı ortaya çıkaran oldukça gerekli bir kitap. Alandaki güçleri ve hareket halindeki dinamikleri anlamak isteyen herkes için aydınlatıcı bir okuma. Değişim için bir kitap, gelecek için bir kitap...”—Carlo Petrini, yazar; gurme ve Slow Food International ve the University of Gastronomic Sciences’ın kurucusu. “Yemek konusunda endişe duyan herkesin, gıda sistemimizin çirkin kısmına soğuk, sert bir bakış atma zamanı geldi. Bu, zenginlik ve güç ilişkilerinin eşitsizliğini ele almak, kapitalizmin gözlerinin içine bakmak anlamına geliyor. Bu kitap, bunu yapmamıza yardımcı olacak.” —Peter Rosset, Food is Differt’ın yazarı, Meksika Chiapas’taki ECOSUR Advanced Studies Institute’de agroekoloji profesörü. “Kitap, gıdanın emtiaya nasıl dönüştürüldüğünü, çiftçilerin geçim kaynaklarının nasıl yok olduğunu, gezegenin ve insanların sağlığının nasıl yok edildiğini gösteriyor. Holt-Giménez her birimizi, gıda sisteminde görmek istediğimiz değişikliğe dönüşebilmemiz için çağırıyor, bu amaçla dünyayı ve tüm varlıkları besliyor.” —Vandana Shiva, çevre ve gıda aktivisti; Who Really Feeds the World? The Failures of Agribusiness and the Promise of Agroecology’nin yazarı. “Eric Holt-Giménez, yiyecek merceğinden bakarak büyük toplumsal yoksunlukları ve çevresel maliyetleriyle kapitalizmin tarihsel işleyişini aktaran dikkat çekici bir açıklama sunuyor.” —Philip McMichael, Cornell Üniversitesi; Food Regimes and Agrarian Questions’ın yazarı.
YAYIN TARİHİ:
2020-02-18
DOSYA BOYUTU:
11,23
ISBN:
6054334215
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Eric Holt Gimenez
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Bir Gurmenin Kapitalizm RehberiYediklerimizin Politik İktisadını Anlamak PDF

Bir Gurmenin Kapitalizm RehberiYediklerimizin Politik İktisadını Anlamak harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Eric Holt Gimenez. Okuyabilirsin Bir Gurmenin Kapitalizm RehberiYediklerimizin Politik İktisadını Anlamak sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...k geçmişine bakıyor. Bir Gurmenin Kapitalizm Rehberi, gıda sistemimiz hakkındaki gerçekleri gözler önüne seriyor ... Bir Gurmenin Kapitalizm RehberiYediklerimizin Politik İktisatını... ... ... Bir Gurmenin Kapitalizm Rehberi Yediklerimizin Politik İktisatını Anlamak. ortak kökenlerini analiz ederek, ataerkillik, ırkçılık ve sınıfçılığın gıda sistemindeki politik ekonomik geçmişine bakıyor. ...ederek, ataerkillik, ırkçılık ve sınıfçılığın gıda sistemindeki politik ekonomik geçmişine bakıyor. Bir Gurmenin Kapitalizm Rehberi, gıda sistemimiz hakkındaki gerçekleri gözler önüne seriyor... Eric Holt Gimenez ... Bir Gurmenin Kapitalizm Rehberi Eric Holt-Gimenez ... . Bir Gurmenin Kapitalizm Rehberi, gıda sistemimiz hakkındaki gerçekleri gözler önüne seriyor... Eric Holt Gimenez tarafından kaleme alınan Bir Gurmenin Kapitalizm Rehberi & Yediklerimizin Politik İktisadını Anlamak kitabi pdf isimli 272 sayfadan oluşan kitap... Eric Holt Gimenez tarafından kaleme alınan Bir Gurmenin Kapitalizm Rehberi & Yediklerimizin Politik İktisadını Anlamak pdf indir isimli 272 sayfadan oluşan kitap; EFİL YAYINEVİ yayınevinin 18/2/2020... Bir Gurmenin Kapitalizm RehberiYediklerimizin Politik İktisatını Anlamak. Bir Gurmenin Kapitalizm Rehberi, gıda sistemimiz hakkındaki gerçekleri gözler önüne seriyor… EFİL YAYINEVİ tarafından basılan Bir Gurmenin Kapitalizm Rehberi Yediklerimizin Politik İktisadını Anlamak adlı kitap kitapçıların raflarında yerini aldı. Bir Gurmenin Kapitalizm Rehberi Yediklerimizin Politik İktisatını Anlamak. Bir Gurmenin Kapitalizm Rehberi, gıda sistemimiz hakkındaki gerçekleri gözler önüne seriyor… Tarımsal kapitalizmle meydana gelen gıda güvensizliği Rehberi-Yediklerimizin Politik İktisadını Anlamak. ve sınıfçılığın gıda sistemindeki politik ekonomik geçmişine bakıyor. ...ederek, ataerkillik, ırkçılık ve sınıfçılığın gıda sistemindeki politik ekonomik geçmişine bakıyor. Bir Gurmenin Kapitalizm Rehberi, gıda sistemimiz hakkındaki gerçekleri gözler önüne seriyor......