acem2019delhi.com

Batı Cumhuriyetçiliği ve Şark Hükümdarı

Responsive image
Batı kavramı nasıl oluştu? Şarkiyatçılığın kökenleri nereye dayanır? Doğu ile Batı arasındaki bir zamanlar belli belirsiz olan siyasi sınır ne zaman ve neden belirgin hale geldi? Demokrasi Batı’ya, despotluksa Şark’a ait olgular olarak nasıl kodlandı? Batı, siyasal ve kültürel kimliği, nasıl oldu da siyasal özgürlük, vatandaşlık ve demokrasi ile eşanlamlı hale geldi?Antik Yunan’dan Rönesans’a kadar uzanan döneme odaklanarak siyasal düşündeki Batılı temel metinlere yeni bir bakış açısıyla yaklaşan Springborg, geleneksel siyaset kuramı yöntemlerini Batı kimliğinin temellerini sorgulamadan benimsemeyi reddediyor ve tarihin çarpıtılması olarak gördüğü pratikleri ters yüz ediyor.Tarihi revizyonist bir bakışla sorgulayarak bizi Yunan polis’ini Batı’nın beşiği olarak değil, Doğu’nun bir mahsulü olarak düşünmeye davet ediyor. Savını desteklemek üzere farklı akademik disiplinlerden yararlanan Springborg, Batı siyaset tarihinin merkezine şehir devletlerini değil, krallığı; antik Yunan ve Roma’yı değil, Mısır ve Mezopotamya’yı koyuyor.Kitap, bugünkü Türkiye siyasetine de biçim veren kültürel savaş alanının tarihsel koordinatlarını kusursuz biçimde gözler önüne seriyor. İçerideki ve dışarıdaki tartışmalar ülkeyi ya Batı siyasal ve kültürel cumhuriyetçiliğinin ya da Şarki despotluk geleneğinin mirasçısı olarak konumlandırıyor. Springborg, okuru bu seslerden ayrılmaya, söz konusu ayrımı yüzeysel olarak ele almamaya ve bu ayrımın dolambaçlı tarihsel yapılanmasını anlamaya çağırıyor.Patricia Springborg, the Humboldt-Universität zu Berlin’in, disiplinlerarası alanda araştırmalar yapan enstitüsü Centre for British Studies’de siyaset kuramı profesörü.
YAYIN TARİHİ:
2020-02-17
DOSYA BOYUTU:
8,20
ISBN:
6057685209
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Patricia Springborg
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Batı Cumhuriyetçiliği ve Şark Hükümdarı PDF

Batı Cumhuriyetçiliği ve Şark Hükümdarı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Patricia Springborg. Okuyabilirsin Batı Cumhuriyetçiliği ve Şark Hükümdarı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... (KÜY) tarafından yayımlanan "Batı Cumhuriyetçiliği ve Şark Hükümdarı" isimli kitap tarih kategorisinde raflardaki yerini aldı ... Batı Cumhuriyetçiliği ve Şark Hükümdarı - Koç Üniversitesi Yayınları... ... . Demokrasi Batı'ya, despotluksa Şark'a ait olgular olarak nasıl kodlandı? https://www.kitapsitesi.com/urun/bati-cumhuriyetciligi-ve-sark-hukumdari. Demokrasi Batı'ya, despotluksa Şark'a ait olgular olarak nasıl kodlandı? Batı, siyasal ve kültürel kimliği, nasıl oldu da siyasal özgürlük, vatandaşlık ve demokrasi ile eşanlamlı hale geldi? KOÇ ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI tarafından basılan Batı Cumhuriyetçiliği ve Şark Hükümdarı adlı kitap kitapçılarda yerini aldı. Tarafımızdan hazırlanan bu tanıtım bülteni... 30.60 TL. Demokrasi Batı'ya, despotluksa Şark'a ait olgular olarak nasıl kodland ... Batı Cumhuriyetçiliği ve Şark Hükümdarı Patricia Springborg ... . Tarafımızdan hazırlanan bu tanıtım bülteni... 30.60 TL. Demokrasi Batı'ya, despotluksa Şark'a ait olgular olarak nasıl kodlandı? Batı, siyasal ve kültürel kimliği, nasıl oldu da siyasal özgürlük, vatandaşlık ve demokrasi ile eşanlamlı hale geldi? Kargo dahil en ucuz25,89 TL +4,90 TL kargoWorld /3 %0Axess /3 %0Satıcıya Git. Batı Cumhuriyetçiliği ve Şark Hükümdarı. 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedavaStoktaSon... Demokrasi Batı'ya, despotluksa Şark'a ait olgular olarak nasıl kodlandı? Batı, siyasal ve kültürel kimliği, nasıl oldu da siyasal özgürlük, vatandaşlık ve demokrasi ile eşanlamlı hale geldi? Patricia Springborg kaleminden Batı Cumhuriyetçiliği ve Şark Hükümdarı kitabını en ucuz ve en hızlı şekilde kitapoba.com güvencesiyle satın alabilirsiniz. 23.40 TL. Demokrasi Batı'ya, despotluksa Şark'a ait olgular olarak nasıl kodlandı? Batı, siyasal ve kültürel kimliği, nasıl oldu da siyasal özgürlük, vatandaşlık ve demokrasi ile eşanlamlı hale geldi? Demokrasi Batı'ya, despotluksa Şark'a ait olgular olarak nasıl kodlandı? Batı, siyasal ve kültürel kimliği, nasıl oldu da siyasal özgürlük, vatandaşlık ve demokrasi ile eşanlamlı hale geldi? 27 TL. Demokrasi Batı'ya, despotluksa Şark'a ait olgular olarak nasıl kodlandı? Batı, siyasal ve kültürel kimliği, nasıl oldu da siyasal özgürlük, vatandaşlık ve demokrasi ile eşanlamlı hale geldi? 25.92 TL. Demokrasi Batı'ya, despotluksa Şark'a ait olgular olarak nasıl kodlandı? Batı, siyasal ve kültürel kimliği, nasıl oldu da siyasal özgürlük, vatandaşlık ve demokrasi ile eşanlamlı hale geldi?...