acem2019delhi.com

Deyimlerin İlginç Hikayeleri 4

Responsive image
Çok öfkelenince ateş püskürür, küplere bineriz.Neşemizi ve konuşkanlığımızı kaybettiğimizde dut yemiş bülbüle döneriz. Leb demeden leblebiyi anladığımız da olur, işin püf noktasını kaçırdığımız da… Kimi zaman başımıza çorap örülür, bazen de işler kabak tadı verir.Böyledir deyimler; uzun uzun anlatacağımız durumları bir çırpıda söyletiverir. Meramımızı etkili ve güçlü bir yolla anlatmamızı sağlayan deyimler, aynı zamanda tarihimizin dilimize bıraktığı mirasın önemli bir parçasıdır.Deyimlerin ortaya çıkış hikâyelerini bulacağınız bu seride, birbirinden ilginç hikâyelere şahit olacak, geçmişe doğru tatlı bir yolculuğa çıkacaksınız. Zaman zaman saraylara konuk olup sultanların yaşantılarına göz atacak, şeyhlerle dervişlerin sohbetlerine dâhil olma imkânı bulacaksınız. Kervancılar, tüccarlar, hocalar, talebeler, kadılar ve daha nicesiyle tanışıp hangi deyimin ilk, ne zaman, kim tarafından, nasıl ve niçin kullanıldığını öğreneceksiniz.
YAYIN TARİHİ:
2019-10-09
DOSYA BOYUTU:
5,17
ISBN:
6052236277
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Hale Eştürk Altay
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Deyimlerin İlginç Hikayeleri 4 PDF

Deyimlerin İlginç Hikayeleri 4 harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Hale Eştürk Altay. Okuyabilirsin Deyimlerin İlginç Hikayeleri 4 sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...eçmişe doğru tatlı bir yolculuğa çıkacaksınız ... Deyimlerin İlginç Hikayeleri 4 - Hale Eştürk Altay - Uğurböceği Yayınl ... . Deyimlerin ortaya çıkış hikâyelerini bulacağınız bu seride, birbirinden ilginç hikâyelere şahit olacak, geçmişe doğru tatlı bir yolculuğa çıkacaksınız. Deyimlerin ortaya çıkış hikâyelerini bulacağınız bu seride birbirinden ilginç hikâyelere şahit olacak geçmişe doğru tatlı bir yolculuğa çıkacaksınız. Atasözlerinin İlginç Hikayeleri 4. 16,00 TL. Bu makale Hale Eştürk Altay - Deyimlerin ... Deyimlerin İlginç Hikayeleri 4 | bkmkitap.com ... . 16,00 TL. Bu makale Hale Eştürk Altay - Deyimlerin İlginç Hikayeleri 4 kitabı için hazırlanmış bir tanıtım yazısıdır. Sitemizin gelişmesi için kitap tanıtım yazısı altında kitap yorumlarına katkı... ilginç Hikayeler - Deyimlerin anlami hikayeleri. iKi DiRHEM BiR ÇEKiRDEK. verenler hakkında söylenen bir deyim vardır: Anır eşeğim anır,adın deftere geçti.Deyimin ilginç bir hikâyesi var. 12 TL. Deyimlerin ortaya çıkış hikâyelerini bulacağınız bu seride, birbirinden ilginç hikâyelere şahit olacak, geçmişe doğru tatlı bir yolculuğa çıkacaksınız....