acem2019delhi.com

İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği

Responsive image
Siyaset doğası gereği ayrıştırır. Din dili siyasetin ayrıştırıcı dili ile bütünleşince, Müslümanlar İslam ortak paydasından iyice uzaklaşmaya başlamışlardır. Böylece özünde birleştirici olan din, ayrıştırmaya başlamış ve ayrılıkçı duruşlara meşruiyet kazandırır hale gelmiştir. Bu süreçte,b elki de Müslümanların tarihinde ilk defa, yaşanan olumsuzluklar, doğrudan Şiilik, ya da Sünnilik’le irtibatlandırılmış ve akan kan, Sünnilik ya da Şiilik üzerinden kutsanmış, meşrulaştırılmıştır. İşin en kötü yanı, özeleştiri yapmak yerine dışarıdan suçlu aranarak, sürekli yeni günah keçileri yaratılmakta, İslam egemenlik hırsına ve aç gözlülüğe kurban edilmektedir. İslam dünyasında, mezhep çatışmasının önüne geçebilmek için, mezhep farklılıklarından dolayı hiç kimsenin tekfir edilemeyeceğinin, imanın ve sorumluluğun bireysel olduğunun ve cennete veya cehenneme toplu rezarvasyon yapılamayacağının bilinmesi ve İslam Ortak Paydası bilincinin geliştirilmesi gerekmektedir. Hz. Muhammed’in sağlığında herhangi bir mezhep yoktur. Müslüman olmak için herhangi bir mezhebe bağlı olmak gerekmez. Mezhepler beşeri oluşumlardır. İslam, hiçbir kimsenin, hiçbir mezhebin, cemaatin ya da tarikatın tekelinde değildir.
YAYIN TARİHİ:
2020-03-17
DOSYA BOYUTU:
8,51
ISBN:
6052105559
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Hasan Onat
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği PDF

İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Hasan Onat. Okuyabilirsin İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... Gerçeği. Müslüman olmak için herhangi bir mezhebe bağlı olmak gerekmez ... İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği - Hasan Onat | Nadir Kitap ... . Mezhepler beşeri oluşumlardır. İslâm hiçbir kimsenin, hiçbir mezhebin, cemaatin ya da tarikatın tekelinde değildir. Ürün Adı: İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği Ürün Kodu: 9786052105559 Basım Yılı: 2019.00000000 Kapak... ...imanın ve sorumluluğun bireysel olduğunun ve cennete veya cehenneme toplu rezervasyon yapılamayacağının bilinmesi ve İslâm Ortak Paydası bilincinin geliştirilmesi gerekmektedir. ...imanın ve sorumluluğun bireysel olduğunun ve cennete veya cehenneme to ... İslam Ortak Paydası ve Mezhep Gerçeği - Hasan Onat ... . ...imanın ve sorumluluğun bireysel olduğunun ve cennete veya cehenneme toplu rezervasyon yapılamayacağının bilinmesi ve İslâm Ortak Paydası bilincinin geliştirilmesi gerekmektedir. 16 TL. ...imanın ve sorumluluğun bireysel olduğunun ve cennete veya cehenneme toplu rezervasyon yapılamayacağının bilinmesi ve İslâm Ortak Paydası bilincinin geliştirilmesi gerekmektedir. ...imanın ve sorumluluğun bireysel olduğunun ve cennete veya cehenneme toplu rezervasyon yapılamayacağının bilinmesi ve İslâm Ortak Paydası bilincinin geliştirilmesi gerekmektedir. 16 TL. ...imanın ve sorumluluğun bireysel olduğunun ve cennete veya cehenneme toplu rezervasyon yapılamayacağının bilinmesi ve İslâm Ortak Paydası bilincinin geliştirilmesi gerekmektedir. ...yapılamayacağının bilinmesi ve İslâm Ortak Paydası bilincinin geliştirilmesi gerekmektedir. Müslüman olmak için herhangi bir mezhebe bağlı olmak gerekmez. Mezhepler beşerî oluşumlardır....