acem2019delhi.com

Mısır MitolojisiEski Mısır Tanrıları, Tanrıçaları ve Mitleri

Responsive image
Eski Mısır modern insanın imgelemindeki yerini 19. yüzyılda yapılan ilk keşif ve kazılardan bu yana gitgide sağlamlaştırıyor. Eski Mısır’a duyulan hayranlığın sebebini mimarlık harikaları ve sanat eserlerinin yanı sıra mitolojik ve dinsel anlatılarda da buluyoruz. Sanduka Metinleri, Tapınak Metinleri ve Ölüler Kitabı gibi metinler aracılığıyla günümüze ulaşan bu anlatılar Eski Mısırlıların dünyayı algılayışına olduğu kadar kolektif bilinçaltına da ışık tutuyor. Geraldine Pinch Mısır mitleri, tanrıçaları ve tanrılarıyla ilgili ayrıntılı yorumlarını Mısır tarihi ve kültürüyle ilgili açıklamalarla destekleyerek sizlere ideal bir Mısır mitolojisine giriş kitabı sunuyor. Mısır Mitolojisi mumyalar, binlerce yıllık lanetler, güçlü firavunlar ve gizemli piramiter gibi popüler kültür ikonlarının gerisinde neler yattığını öğrenmek isteyenler için çok uygun bir kitap.
YAYIN TARİHİ:
2019-10-31
DOSYA BOYUTU:
5,77
ISBN:
6050207491
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Geraldine Pinch
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Mısır MitolojisiEski Mısır Tanrıları, Tanrıçaları ve Mitleri PDF

Mısır MitolojisiEski Mısır Tanrıları, Tanrıçaları ve Mitleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Geraldine Pinch. Okuyabilirsin Mısır MitolojisiEski Mısır Tanrıları, Tanrıçaları ve Mitleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...sır Mitolojisi, hiç şüphesiz tarihin en eski mitolojisidir ... Eski Mısır Mitleri ve Efsaneleri. Mısır Mitleri: Kahramanlar ve... ... . Mısır Mitolojisi Tanrıları Soyağacı. Yazının yazarı. Yazar admin. Yazı tarihi. 31 Mayıs 2016. Mısır'ın doğusundan getirtilen pek çok tanrıça tanrı ağacında Ra'nın kızları olarak birleştirilmişler. Mısır mitolojisi, eski Mısır kültürünün inanç yapısını ifade etmek için kullanılır. Eski Mısır'daki yaşamın her yönü, dünyanın yaratılışı ve dünyanın tanrılar tarafından idamesi ile ilgili hikayelerle... Mısır mitolojisinin en önemli tanrıları. İnanca gör ... Misir-Mitolojisi [Tanrılar, Tanrıçalar, Efsaneler ve Mitler] ... ... Mısır mitolojisinin en önemli tanrıları. İnanca göre Mısır kralı olan Osiris, kıskançlık yüzünden kardeşi Seth tarafından öldürülür ve cesedi parçalara ayrılarak Mısır toprakları üzerine dağıtılır. ...ise Eski Yunan mitolojisinde bir Titan olan Tifon serbest kalınca tüm Yunan tanrıları korkup Mısır'a kaçar. ilk doğanların ve onlardan sonraki neslin de Mısır tanrı ve tanrıçaları olduklarına inanılır. Antik Mısır yapılarını inceleyebilmek için Mısır Mitolojisini de bilmek gerekebilir. Çünkü hiyeroliglifleri, yapıları ve heykelleri anlamak ve çözümlemek için bunlara ihtiyacımız olabilir. Geraldine Pinch. Eski Mısır modern insanın imgelemindeki yerini 19. yüzyılda yapılan ilk keşif ve kazılardan bu yana gitgide sağlamlaştırıyor. Çünkü eski uygarlıkların mitolojilerinde olduğu gibi Antik Mısır Kültürü'nün ve özellikle de Mısır İnisiyasyonu'nun bir yansıması olan bu mitolojik Tanrı Antik Mısır Tanrıları ve Ta...