acem2019delhi.com

Sekülerleşmenin Hristiyan Kökleri

Responsive image
Sekülerleşme tartışmalarında genel eğilim süreci din-dışı etkenlerle açıklamak şeklinde olmuştur. Bu nedenle dine ait kavram ve kurumların sekülerleşme sürecinde oynadığı aktif rol ortaya konulamamıştır.Avrupa sekülerleşmesinde Hristiyanlığın, özellikle Katolikliğin özgül kavramlarının, kurumlarının ve din adamlarının bu süreçte oynadıkları aktif rol, Sekülerleşmenin Hristiyan Kökleri’nin temel çıkış noktasını oluşturmaktadır. Bu nedenle kitapta Batı Hristiyanlığına kendi dinamikleri ile yaklaşılmaktır.Bir paradoks gibi dursa da kitabı önemli kılan sekülerleşme sürecinin teolojik bir arka planı bulunduğunu iddia etmesidir. Öyle ki Katolikliğin kendi iç dinamikleri söz konusu sürece din-dışı faktörlerden yer yer daha fazla bir etkiye sebep olmuştur.Taceddin Kutay: “Diğer bir ifadeyle sekülerleşmenin birinci sorumlusu olarak Hristiyanlığın Katolik yorumunu görmekteyim ve bunu ortaya koymaya çalıştım,” derken aslında kitabın temel tezini de özetlemiş olmaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2020-03-09
DOSYA BOYUTU:
6,6
ISBN:
6053264422
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Taceddin Kutay
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Sekülerleşmenin Hristiyan Kökleri PDF

Sekülerleşmenin Hristiyan Kökleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Taceddin Kutay. Okuyabilirsin Sekülerleşmenin Hristiyan Kökleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...te oynadıkları aktif rol, Sekülerleşmenin Hristiyan ... Sekülerleşmenin Hristiyan Kökleri - Taceddin Kutay - İz Yayıncılık ... ... Avrupa sekülerleşmesinde Hristiyanlığın, özellikle Katolikliğin özgül kavramlarının, kurumlarının ve din adamlarının bu süreçte oynadıkları aktif rol, Sekülerleşmenin Hristiyan Kökleri'nin temel çıkış... Avrupa sekülerleşmesinde Hristiyanlığın, özellikle Katolikliğin özgül kavramlarının, kurumlarının ve din adamlarının bu süreçte oynadıkları aktif rol, Sekülerleşmenin Hristiyan Kökleri'nin temel çıkış... İZ YAYINCILIK tarafından basılan Sekülerleşmeni ... Sekülerleşmenin Hristiyan Kökleri - Taceddin Kutay ... ... İZ YAYINCILIK tarafından basılan Sekülerleşmenin Hristiyan Kökleri adlı kitap kitapçıların raflarında yerini aldı. Bu tanıtım bülteni, Sekülerleşmenin Hristiyan Kökleri için hazırlanan kısa bir özet... Avrupa sekülerleşmesinde Hristiyanlığın, özellikle Katolikliğin özgül kavramlarının, kurumlarının ve din adamlarının bu süreçte oynadıkları aktif rol, Sekülerleşmenin Hristiyan Kökleri'nin temel çıkış... Avrupa sekülerleşmesinde Hristiyanlığın özellikle Katolikliğin özgül kavramlarının kurumlarının ve din adamlarının bu süreçte oynadıkları aktif rol Sekülerleşmenin Hristiyan Kökleri'nin temel çıkış... Avrupa sekülerleşmesinde Hristiyanlığın özellikle Katolikliğin özgül kavramlarının kurumlarının ve din adamlarının bu süreçte oynadıkları aktif rol Sekülerleşmenin Hristiyan Kökleri'nin temel çıkış... Avrupa sekülerleşmesinde Hristiyanlığın özellikle Katolikliğin özgül kavramlarının kurumlarının ve din adamlarının bu süreçte oynadıkları aktif rol Sekülerleşmenin Hristiyan Kökleri'nin temel çıkış......