acem2019delhi.com

Sen ve Ben

Responsive image
SEN ve BEN yalnızdık... Sonu gelmeyen bir yeşil yolda yan yana yürüyorduk... Vücudumun bir tarafı senin ateşinle sıcaktı... Öteki tarafı buz gibi soğumuş¬tu.“SEN ve BEN... Başka kimse yok ve olmayacak değil mi Leylâ?” dedin.“SEN ve BEN... Bedi Muammer, başka hiç kim¬se yok ve olmayacak.”Yeşil yolda gözlerinin yeşili büsbütün daha parlaktı. Kolunu belime doladın... Vücudum, ortadan bölünüyor sandım... Ellerinin kıskacı kemiklerimi gıcırdatıyor sandım... Ölüyorum sandım.“Ölüyorum sevgilim!”Ağrıyan kemiklerim, kendi sesimin tatlı iniltisiyle sızladı. O zaman başımın, saçlarımdan çekildiğini his¬settim ve sıcak nefesin, tekrar dudaklarımı bir cehen¬nem ateşinde yaktı.“Yalnız SEN ve BEN!..”(…)Her akşam, saatlerce sana bakar, seninle yaşarım... Sen neredesin Leylâ?.. Beni hiç hatırlıyor musun? Dünyanın bir ucunda seni düşündüğümü, seni sevdiğimi... Gözlerim fırtınalı bir ufuk görürken, bütün mevcudiyetimin sakin, durgun bir ufukta seni tahayyül ettiğini ve çağırdığını biliyor musun?Leylâ, seninle yaşadığım her günün hatırası benliğimde yer etmiş... Onlardan ayrılamıyorum... Kanımdan, etimden ayrılamadığım gibi!..Bu hatıraların ortasında, temiz ve yüksek sevgilim, SEN bir sultan haşmetiyle yaşıyorsun, BENİ yürütüyorsun, yaşatıyorsun…Halk arasında çok okunan romanların yazarı Muazzez Tahsin Berkand, eserlerinin çoğunda güçlü kadın karakterleri yansıtmış; çoğunlukla aşk konularını ele aldığı bu eserleri pek çok baskı yapmış ve filme alınmıştır.Romanlarında İstanbul’u ve o zamanın yaşayışını pek güzel resmetmiş; şimdilerde bizi belki de özlemle anılan o günlere, incelikler deryasına götürmüştür. Öyle ki Selim İleri, yazarın eserleri için şu güzel tanımlamayı yapmıştır:“Muazzez Tahsin Berkand’ın romanlarında, eskilerin ‘aile terbiyesi’ dedikleri, yıldızı sönüp gideli epey olmuş o yaşama biçimi, yaşama görgüsü daima duyumsanır.”
YAYIN TARİHİ:
2015-11-26
DOSYA BOYUTU:
12,78
ISBN:
6051214078
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Muazzez Tahsin Berkand
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Sen ve Ben PDF

Sen ve Ben harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Muazzez Tahsin Berkand. Okuyabilirsin Sen ve Ben sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... gibi Kimse özlemez bizi. Sen ve ben, uzak bi' yer… Kalbimde vardı ikimize kocaman yer ... Özgün - Sen ve Ben - Akor (Kolay ve Orjinal Ton) ... . Gökyüzüm desem o bile küçücük kalırdı. Sen ve ben bir cümleye bu kadar ne yakışır. Sen ve ben neden ayrı neden uzak. Özlüyorum demek bile beni anlatamaz. Io e te izle, Ben ve Sen - izle, 720p izle, 1080p hd izle, filmin bilgileri, konusu, oyuncuları, tüm serileri bu sayfada.. İlk yorumu sen yapmak ister misin? Özgün Şarkı Sözleri - Sen ve Ben : Elim telefona gidiyor Şunu bir arasam mı diyorum Mantık aşka hükmediyor Yine en başa dönüyorum Aklım geçmişe gidiyor Aynı sahneyi görüyorum Sen aşkı tavaf... bir de su sarki vardi, kimin soyledigi aklimda kalmamis ama sozleri suna benzerdi: sen ... Sibel Pamuk - Sen ve Ben - YouTube ... ... bir de su sarki vardi, kimin soyledigi aklimda kalmamis ama sozleri suna benzerdi: sen ve ben nasil anlatsam bilmem bir sarki bu bir duygu bu.. * Create New Account. Not Now. Sen ve ben. Herkes Katıla bilir. See more. AboutSee all. Contact SEN VE BEN on Messenger. Interest. Page transparencySee More. Sen Ve Ben Uğur Arslan. Şarkı Sözleri. Ben okul bahçesindeki ağaca başharflerimizi Sen gönlüme sevdanın adını yazmıştın, Ben sırama isimlerimizi Sen kalbime ilk aşkı yazmıştın. sen ve ben terimi Sinemis Can tarafından 03.08.2005 tarihinde eklendi. furkan elez 26.04.2020 - 02:51. kız bana diyor sen karar vereceksen sen ve ben hakında ne anlama geliyor. A F#m G# Sen aşkı tavaf ederken, ben sözümden dönüyorum. A F#m G# C#m B Hiç umut kalmadı ama, derdim de bu değil ki. C#m A Benim en iyi yanım sendin, hatalarımı senle öğrendim. ben fero biladerim için. bilal sonses inat keçi. Eypio vur vur. Bir fotoğraf karesinde için ağlar ki gözünden belli Kimdi o forumdas tabi sen, kimdi o tabi ben. İkimizde Yanıldık, ikimizde tükendik Kazanan yok aslında Kaybeden var 'sen ve ben'. Sen ve Ben. Sen: Sevgisin yüreğimde taşıd...