acem2019delhi.com

Atatürk ve Jefferson Siyasi Felsefeleri

Responsive image
Elinizdeki kitap, ABD'nin kurucularından Thomas Jefferson ile Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün siyasi kuramlarının karşılaştırmalı bir çalışması niteliğinde. Bu iki önemli şahsiyetin fikirleri; imparatorluk koşulları, ulusal bağımsızlık savaşları, cumhuriyetin ilanı, din özgürlüğü, devlet eğitimi ve ekonomi gibi konularda önemli benzerlikler gösteriyor. Bu benzerlikleri kavramak, dünyanın olduğu kadar, Türkiye'nin de yakın siyasi tarihini kavramak açısından oldukça önemli.Ayrıca kitapta, bu iki düşünürün Batı ve Orta Doğu üzerindeki etkileri ayrıntılı biçimde anlatılıyor.
YAYIN TARİHİ:
2005-04-18
DOSYA BOYUTU:
9,46
ISBN:
975882385x
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Garrett Ward Sheldon
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Atatürk ve Jefferson Siyasi Felsefeleri PDF

Atatürk ve Jefferson Siyasi Felsefeleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Garrett Ward Sheldon. Okuyabilirsin Atatürk ve Jefferson Siyasi Felsefeleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... E-Kitap Online Kütüphane II. Abdülhamid Han Fotoğraf Albümleri Avrasya Enstitüsü Kütüphanesi Atatürk İlk ... Atatürk ve Jefferson Siyasi Felsefeleri - Kitap %10 İndirimli Seyyid K ... . ve İnk. Tar. Ens. Kütüp. Uniform Title: Jefferson & Atatürk: political philosophies. Turkish. Edition 206 p. ; 20 cm. General Note: Translation of: Jefferson & Atatürk: political philosophies. Orjinal eser adı "Jefferson & Atatürk political philosophies"dir. Kütüphanede 3 kopya vardır. Jefferson, Thomas, 1743-1826-Siyasi ve sosyal görüşler. Mesela bu yazımızda yazar Garrett Ward Sheldon kitapl ... Atatürk ve Jefferson Siyasi Felsefeleri Garret Ward Sheldon ... . Jefferson, Thomas, 1743-1826-Siyasi ve sosyal görüşler. Mesela bu yazımızda yazar Garrett Ward Sheldon kitapları arasında yer alan Atatürk ve Jefferson Siyasi Felsefeleri yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Foto Roman ¦ Dergi / Süreli Yayınlar ¦ ¦ Bilgisayar ¦ ¦ Biçki Dikiş Örgü Dantel ¦ ¦ Bilim & Teknik ¦ ¦ Bütün Dünya ¦ ¦ Çocuk ¦ ¦ Gazeteler ¦ ¦ İslami Dergiler ¦ ¦ Felsefe ¦ ¦ Edebiyat ¦ ¦ Ekonomi & İktisat ¦ ¦ Gezi... ...Siyasi Felsefeleri, Yazar: Garrett Ward Sheldon, Yayınevi: Nokta Yayınları, Çevirmen: Balam Kenter, Kategori: Kitap, Detay Kategori: Kitap Felsefe-Düşünce Siyaset Felsefesi 1. fiyat. Jefferson Key. 21. Elinizdeki kitap, ABD´nin kurucularından Thomas Jefferson ile Türkiye Cumhuriyeti´nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ün siyasi kuramlarının karşılaştırmalı bir çalışması niteliğinde. Accueil ›. Détails pour : Atatürk ve Jefferson siyasi felsefeleri /. Özgün eser adı: Jefferson & Atatürk political philosophies. Bibliyografya: s. 205-206. Il n'y a pas de commentaire pour ce document. ...ile Amerika Birleşik Devletleri'nin kurucularından Thomas Jefferson arasında siyasî felsefeleri "ılk bakışta Thomas Jefferson ve Kemal Atatürk olağandışı meslektaşlar gibi görünüyorlar. Alış-Veriş Listeme Ekle. Atatürk ve Jefferson Siyasi Felsefeleri. Bu benzerlikleri kavramak dünyanın olduğu kadar Türkiye'nin de yakın siyasi tarihini kavramak açısından oldukça önemli. Ayrıca kitapta, bu iki düşünürün Batı ve Orta Doğu üzerindeki etkileri ayrıntılı biçimde anlatılıyor. (Arka Kapak'tan). Atatürk ve Jefferson Siyasi Felsefeleri Seyyid Kutub. "Jefferson ve Atatürk: Siyasi Felsefeler" adlı araştırma kitabının yazarı Virgini...