acem2019delhi.com

Halkevleri : İdeoloji ve Mimarlık

Responsive image
Halkevleri bir dönemin en önemli "talim terbiye kurumuydu. Kurumun yegane amacı, Kemalist Cumhuriyet ilkeleri doğrultusunda medenileşmesiydi. Neşe G. Yalçınkaya, bu incelemesinde, projesinden inşasına hatta ve hatta hangi inşaat malzemelerinin kullanacağına varıncaya kadar inceden inceye tasarlanan bu "milli mabedler"in modernleşme ve milliyetçilik ideolojisindeki önemi ve yeri titiz bir araştırmayla ortaya konuyor.
YAYIN TARİHİ:
1999-12-31
DOSYA BOYUTU:
6,19
ISBN:
9754707227
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Neşe G. Yeşilkaya
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Halkevleri : İdeoloji ve Mimarlık PDF

Halkevleri : İdeoloji ve Mimarlık harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Neşe G. Yeşilkaya. Okuyabilirsin Halkevleri : İdeoloji ve Mimarlık sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...kullandığı temel kurumlardan biri, kuşkusuz Tek-Parti döneminin Halkevleri'dir ... Halkevleri: İdeoloji Ve Mimarlık by Neşe Gürallar Yeşilkaya ... . misyonu çerçevesinde mimarlık tartışmaları ve resmi mimarlık ideolojisi nasıl şekillenmişti? Mühendislik Mimarlık Öyküleri 5. Sürdürülebilir Mimarlık Çerçevesinde Bir Tasarım Yöntemi: DUT - Y. Lisans Tez Sunumu. Mimarlık şirketi yapılanma örneği. Mimarlık Müfredatında Sürdürülebilirlik. Halkevleri : İdeoloji ve Mimarlık kitabı hakkında bilgileri içeren kitap sat ... Halkevleri : İdeoloji ve Mimarlık - Neşe Gürallar Yeşilkaya ... . Halkevleri : İdeoloji ve Mimarlık kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Bu kitap satılmıştır. Satışta Olanlar. Halkevleri - İdeoloji ve Mimarlık. Neşe G. Yeşilkaya. Satıcı. Halkevleri: İdeoloji ve Mimarlık. Yeni. Ücretsiz Kargo. Recommended. Terry Eagleton-Eleştiri Ve İdeoloji. Günşen Günay Mimarlık Sunumu. İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi Yapı Statiği ve Betonarme Birimi. İdeoloji Üzerine Düşünceler. Yazar, halk kitlelerine dönük bu talim-terbiye kurumunun yapısı, ideolojisi ve faaliyetleri hakkında derli toplu bir değerlendirme de sunduğu kitabında, halkevleri'nin bu işlevlerinin billurlaştığı özel bir... Gazi Üniv.Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi (GÜMMF) mezunu bir akademisyen bayan, Neşe Gürallar Yeşilkaya tarafından yazılan "Halkevleri: İdeoloji ve Mimarlık"isimli eser... Kurumun yegâne amacı, "halk"ın spor yaparak, eğitim görerek, sanat icra ederek, beraber bu incelemesinde, Halkevleri'ne, hem "içerden" hem de "dışardan" bakıyor: İdeoloji ve mimarlık. Neşe G. Yeşilkaya adlı yazara ait Halkevleri: İdeoloji ve Mimarlık kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %25 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satın alabilirsi. Halkevleri: İdeoloji ve Mimarlık. 98 Sayfa · 1999 · 45.01 MB · 275 İndirme· Türkçe. ideoloji ve kurumlarla ilişkisi ve daha pek çok konu, karşılaştırmalı ve eleştirel ... Halkevleri bir dönemin en önemli “talim-terbiye kurumu”ydu. Kurumun yegâne amacı, “halk”ın bu incelemesinde, Halkevlerine, hem “içerden” hem de “dışardan” bakıyor: İdeoloji ve mimarlık. Recommended. Yeditepe Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Ders Değerlendirme SonuçlarıDocuments. Neşe G. Yalçınkaya, bu incelemesinde, Halkevleri'ne, hem "içerden" hem de "dışardan" bakıyor: İdeoloji ve mimarlık. Tek-Parti döneminde modernleşme ve milliyetçilik misyonu çerçevesinde mimarlık tartışmaları ve resmí mimarlık ideolojisi nasıl şekillenmişti? Halkevleri: İdeoloji ve Mimarlık ile ilgili kitaplar. Halkevleri bir dönemin en önemli 'talim-terbiye kurumu'ydu. Kurumun yegâne amacı, 'halk'ın spor bu incelemesinde, Halkevleri'ne, hem 'içerden' hem ...