acem2019delhi.com

Dul Evinde İncesaz

Responsive image
Öykü dizimizin ikinci kitabı “Dul Evinde İncesaz”ı Melisa Gürpınar yazdı…Kaybolan bir kente ağıt...Melisa Gürpınar’ın çocukluğundan bugüne çoğumuzun fark etmediği ayrıntılarla örülü İstanbul yazıları.Eylülde göç eden leyleklere el sallayan eski İstanbullu kadınlar, sayılı fırtınalar, her yıl niyet edilip aktarılamayan damlar, pençe yaptırılan ayakkabılar, ters yüz edilen giysiler, kış için hazırlanan reçeller, sandal sefaları, bastonlarına tutunarak titrek adımlarla sandalına binip balığa çıkan, hayat karşısında yalnızlıklarına direnen emekliler, kış bastırdığında sığınılan sobalı odalar, betonlara gömdüğümüz kırlar, erguvanlar, mor salkımlar, şakayıklar, manolyalar, gülibrişimler, filbahriler, hanımelleri, yok olan bostanlar, yılbaşı eğlenceleri, kaybolan tadlar, yemişler, ilkbahar, sonra ilkyaz...Radyo dalgalarının ulaşabildiği her yerde aynı saatte dinlenen incesaz...Melisa Gürpınar bir İstanbullu. Doğa tutkunu bir şair yazar.“Dul Evinde İncesaz”, yüzyıllardır İstanbul’da yaşamış bir aileden gelen Gürpınar’ındünyanın en güzel kentlerinden biri olan İstanbul’a tutkusu, yitip giden değerlere özlemi, talan edilen İstanbul, kentli olma bilinciyle kaleme aldığı bir ağıt gibi.Yazar, günden güne yitip gitmekte olan İstanbul’un eski evlerini, ağaçlarını, çiçeklerini, denizini, yemeklerini, insanlarını, rüzgârlarını, kokularını çocukluğundan bugüne dek anılarıyla zenginleştirerek öykü tadında anlatıyor.“İstanbul, ışıklı ve bir yüzüyle çok zengin bir kent artık görünüşe bakılırsa,” diyor Melisa Gürpınar, “Ama tarihsel varlığını yitiriyor, uygar dünyanın içindeki yerini yitiriyor, uygar dünyanın içindeki yeri kararıyor gitgide. Ve ben korkuyorum.”
YAYIN TARİHİ:
2008-11-12
DOSYA BOYUTU:
12,81
ISBN:
6055785055
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Melisa Gürpınar
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Dul Evinde İncesaz PDF

Dul Evinde İncesaz harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Melisa Gürpınar. Okuyabilirsin Dul Evinde İncesaz sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...len Gürpınar'ın dünyanın en güzel. ... Dul Evinde İncesaz İstanbul Alıntıları - %25 İndirimli - Melisa Gürpı ... .. Doğa tutkunu bir şair yazar. "Dul Evinde İncesaz" yüzyıllardır İstanbul'da yaşamış bir aileden gelen Gürpınar'ın dünyanın en güzel kentlerinden biri olan İstanbul'a tutkusu yitip giden değerlere özlemi... "Dul Evinde İnce Saz" da, İstanbul'un son elli altmış yılda geçirdiği değişim ve dönüşümleri; anılardan, küçük gündelik olaylardan, mevsimlerin çağrışımlarından yola çıkarak bize usul usul... Kitapi Katalogları. Katalog Anasayf ... Dul Evinde İncesaz | bkmkitap.com ... ... Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Dul Evinde İnce Saz. Yazar. Melisa Gülpınar. DUL EVİNDE İNCE SAZ 1. BASIM kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Melisa Gürpınar kitapları ve GÜRER 2008 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. ...Diyarbakır Escort Bayan,Türkülerimizi Bana Anadolu Sevdirdi İnce DÜŞÜnceler,Tamirci Adamların Arasında Zevk Alan Dul Zengin Kadın and Click Images to Large View Dul Evinde İnce Saz. Türk Edebiyatı. Dul Evinde İncesaz. Dul Evinde İncesaz. Yeni. Ücretsiz Kargo. Melisa Gürpınar. Kaybolan bir kente ağıt...Melisa Gürpınar'ın çocukluğundan bugüne çoğumuzun fark etmediği ayrıntılarla örülü İstanbul yazıları. Dul evinde ince saz. Barkod 9786055785055. Stok Durumu VAR. "Dul Evinde İnce Saz" da, İst...