acem2019delhi.com

Poietika (Şiir Sanatı Üzerine)

Responsive image
Felsefede yalınlığın ve duruluğun doruk noktası; çözümleme'nin ve bölümleme'nin üstadı Aristoteles'in, şiir sanatının gücünü sözün gücü'yle açığa vurduğu bir başyapıt: Poietika.Eski Yunan tragedyalarının doğasını, tarihini ve geleneksel uygulamalarını bütün bir şiirsel ardyöresiyle birlikte konu edinen Aristoteles'in Poietika'sı, çağları aşan etkisiyle günümüzün sanat ve yazın kuramlarına yol göstermeyi hala sürdürüyor.Felsefece düşünmenin tarihinde ana uğraklardan biri olan bu yapıtı, ilk kez özgün dilinden bir çevriyle ve Yunanca aslıyla birlikte sunuyoruz.
YAYIN TARİHİ:
2005-01-31
DOSYA BOYUTU:
8,80
ISBN:
9757298581
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Aristoteles (Aristo)
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Poietika (Şiir Sanatı Üzerine) PDF

Poietika (Şiir Sanatı Üzerine) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Aristoteles (Aristo). Okuyabilirsin Poietika (Şiir Sanatı Üzerine) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ı: 120. Derinlemesine incelediği tek sanat türü olan tragedya büyük bir eylemi taklit eder ve seyircilerin ... Poetika - Şiir Sanatı Üzerine Aristoteles ... ... 10.25 TL. Aristoteles'in en önemli eserlerinden birisi olan Poetika, sadece şiire ve tiyatroya değil bütünüyle sanata ilgi duyan herkes için bir temel eser niteliğindedir. şiir sanatı üzerine bir düşünce çalışması olan kitap. 5. yy sahne ozanların neleri doğru neleri yanlış yaptığı, şiirin (tragedyanın) nasıl ele alınması gerektiği üzerine eleştiriler içerir. 6.08 TL. Poetika Aristoteles'in sanat üstüne kaleme almış olduğu başyapıtıdır. Platon'un Akademia'sı ... Aristoteles - Poetika-Şiir Sanatı Üzerine- (1/4) - YouTube ... . 6.08 TL. Poetika Aristoteles'in sanat üstüne kaleme almış olduğu başyapıtıdır. Platon'un Akademia'sında yirmi yıl boyunca ünlü filozofun öğrencisi olan Aristoteles bu benzersiz metninde şiiri... 8.91 TL. Aristoteles'in en önemli eserlerinden birisi olan Poetika, sadece şiire ve tiyatroya değil bütünüyle sanata ilgi duyan herkes için bir temel eser niteliğindedir. ...okumasına verilmiş köklü bir yanıt gibidir.Aristoteles`in en önemli eserlerinden birisi olan Poetika, sadece şiire ve tiyatroya değil bütünüyle sanata ilgi duyan herkes için bir temel eser niteliğindedir. Kitap : Poetika - Şiir Sanatı Üzerine, Yazar : Aristoteles, Yayınevi : Tutku Yayınevi - 9786052134474 - Fiyat: 6,46 TL. ACIKLAMA Şiir de bir sanattır ve tüm sanatlar gibi taklit eder......