acem2019delhi.com

Modern Uluslararası İktisat Teorisinin Kökenleri

Responsive image
Karşılaştırmalı Üstünlükler, Neo-Klasik Fiyat Teorisi ve Heckscher-Ohlin TeoremiN. Emrah AydınonatPaul Krugman, uluslararası iktisat teorisindeki en önemli beş fikri şöyle sıralar:(1) Karşılaştırmalı üstünlükler(2) Ticaret hadlerinin karşılıklı talep ile belirlenmesi(3) Faktör bolluğu ve yoğunluğu arasındaki ilişki(4) Yurt içi aksaklıklar ve ticaret politikası arasındaki ilişki(5) Artan getiriler ve uzmanlaşmaBu fikirlerden ilk üçü modern uluslararası iktisat teorisinin temellerini oluşturur. Son ikisi ise yeni dış ticaret teorileri diye bilinen teorilerde ele alınır. Bu kitabın konusu modern uluslararası iktisat teorilerinin temelini oluşturan ilk üç fikirdir. Kitap, bu fikirlerin iktisadi düşünce tarihindeki kökenlerini sergileyerek, Heckscher-Ohlin teoreminde nasıl hayat bulduklarını göstermektedir.
YAYIN TARİHİ:
2007-11-03
DOSYA BOYUTU:
11,7
ISBN:
9756325865
DİL:
TÜRK
YAZAR:
N. Emrah Aydınonat
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Modern Uluslararası İktisat Teorisinin Kökenleri PDF

Modern Uluslararası İktisat Teorisinin Kökenleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır N. Emrah Aydınonat. Okuyabilirsin Modern Uluslararası İktisat Teorisinin Kökenleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...rası iktisat teorisindeki en önemli beş fikri şöyle sıralar ... Modern Uluslararası İktisat Teorisinin Kökenleri N. Emrah Aydınonat ... ... Uluslararası iktisat teorisinin tarihsel kökenlerini ele alan kitap teorisinin günümüze kadar olan gelişimini incelemektedir. Modern Uluslararası İktisat Teorisinin Kökenleri. N. Emrah Aydınonat. Yayınevi: Siyasal Kitabevi. Modern Uluslararası İktisat Teorisinin Kökenleri. Marka : Siyasal Kitabevi. Modern Uluslararası İktisat Teorisinin Kökenleri. KİTAPLAR. Çok Satanlar. Modern Uluslararası İktisat Teorisi ... Siyasal Kitabevi Modern Uluslararası İktisat Teorisinin Kökenleri N. E ... . KİTAPLAR. Çok Satanlar. Modern Uluslararası İktisat Teorisinin Kökenleri. Yeni. Ücretsiz Kargo. Modern Uluslararası İktisat Teorisinin Kökenleri. Yeni. Ücretsiz Kargo. Artan gelirler ve uzmanlaşmaBu fikirlerden ilk üçü modern uluslararası iktisat teorisinin temellerini oluşturur.Son ikisi ise yeni dış ticaret teorileri diye bilinen teorilerde ele alınır. Modern Uluslararası İktisat Teorisinin Kökenleri (9789756325865). 0,00. Modern Uluslararası İktisat Teorisinin Kökenleri (Emrah Aydınonat). Modern Dünyada Üniversiteli Olmak, Çetin Kürşat Bilir Sunumu, Giriş Bölümü - Продолжительность: 9:45 iktisat külliyat 55... 7.70 TL. Son ikisi ise yeni dış ticaret teorileri diye bilinen teorilerde ele alınır. Bu kitabın konusu modern uluslararası iktisat teori...