acem2019delhi.com

MemlükKölelikten Sultanlığa

Responsive image
İki büyük istila!Ateş çemberi arasında kalmış hayatlar!Cesur adamlar!Ve taht oyunları!Bozkırın özgür çocuklarıydı onlar. Acımasız bir istilaya uğradılar. Zorla sürüldüler atalarının yaşadığı topraklardan. Hürriyetleri için savaştılar ve köle olarak getirildikleri topraklara hükümran oldular. “Memlük!” dediler onlara. İsimlerini belki duydunuz ama hikâyelerini hiç bilmiyorsunuz!***İlk romanı KUTSAL SAVAŞ ile edebiyat dünyasına adım atan, eserlerinde oluşturduğu güçlü kurgu ve tarihsel gerçekliğiyle dikkatleri üzerine çeken Sıtkı ÖZTÜRK, bu kez dördüncü romanı olan MEMLÜK ile okurun karşısına çıkıyor. Tarihin dehlizlerinden bulup çıkardığı özgün hikâyeleriyle okuyucusunu adeta büyüleyen yazar, bu sefer dikkatleri 13. Yüzyılın ortalarında, Ortadoğu’da yaşanan kanlı savaşlara ve isyanlara çekiyor… Bir yandan Haçlı seferleri devam ederken, diğer yandan Moğol uğultularının duyulduğu, Eyyubi Meliklerinin birbirlerini yediği, hilafetin hükmünü yitirdiği zamanlarda ortaya çıkan Memlük emirlerinin hikâyesi bu… Bu hikâye, Arap istilası sırasında yurtlarından sökülüp, Ortadoğu’nun kızgın çöllerine sürülen Türk çocuklarının hiç anlatılmamış hikâyesi. Ve bu hikâye, Nil’in serin sularında filizlenen, adına Ed-Devlet’üt Türkiyye (Türkiye Devleti) diyen Memlüklülerin diriliş hikâyesi. Unutmayın! Bu hikâyenin inanılmaz tarafları da gerçektir.
YAYIN TARİHİ:
2018-02-16
DOSYA BOYUTU:
11,19
ISBN:
6059937948
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Sıtkı Öztürk
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

MemlükKölelikten Sultanlığa PDF

MemlükKölelikten Sultanlığa harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Sıtkı Öztürk. Okuyabilirsin MemlükKölelikten Sultanlığa sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...skeri aristokrasi devletidir. Sizlere Memlük Kölelikten Sultanlığa pdf indirme linki ve detaylarını vermeye çalıştık ... Memlûk Sultanlığı | Türk Arama Motoru ... . Tarihi Roman kategorisinde kendisine yer bulan Memlük Kölelikten Sultanlığa kitabı okumak için harika! Memlük Kölelikten Sultanlığa E-kitapları ücretsiz indirin {.Pdf.ePub.Kindle}. TAGS: okumak internet üzerinden 6059937948 Memlük Kölelikten Sultanlığa PDF Epub internet üzerinden PDF formatında Memlük-Kölelikten Sultanlığa. Ayrıca doğrudan Memlük-Kölelikten Sultanlığa kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Köleli ... Memlûk Devleti // 1. Bölüm: Kölelikten Sultanlığa - Tarih ve Bilim ... . Ayrıca doğrudan Memlük-Kölelikten Sultanlığa kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Kölelikten Sultanlığa Bölüm 1. Şarkı. Memlük Devleti. Süre. 00:24:18. Hürriyetleri için savaştılar ve köle olarak getirildikleri topraklara hükümran oldular. Memlük! dediler onlara. İsimlerini belki duydunuz ama hikâyelerini hiç bilmiyorsunuz! Menu. Ürünler Memlük-Kölelikten Sultanlığa. Dawla al-Mamālīk Saltanat al-Mamālīk Memlûk Sultanlığı. Bayrak. Memlük Sultanlığına adını veren ve Mısır ordusunun süvari bilirliklerini oluşturan Memlük Atlı birlikleridir. Memlük Devleti yazı serisinin birinci bölümüdür. Memlûk Devleti, kölelikten gelen Memlûkler'in kurduğu bir askeri aristokrasi devletidir. Kâhire merkezli... Kölelikten Sultanlığa Bölüm 1 - Memlük Devleti. 4 سنوات قبل. n1v.net Kölelikten Valide Sultanlığa Gelen İlk Osmanlı Kadını, Nurbanu - Muhteşem Yüzyıl, son sezon....