acem2019delhi.com

Çağdaş Türk Politikası

Responsive image
"Çağdaş Türk Politikası kitabı" diyor Ergun Özbudun, "Türkiye'nin, bugünkü demokratikleşme teorilerinin birçoğunu sınayacak ilginç bir örnek olay olduğuna inancımdan kaynaklanmıştır. Türkiye oldukça uzun bir demokratik siyaset tarihine sahiptir. Bugün, Türkiye, hala ileri temsili demokrasiler seviyesine ulaşmış olmaktan uzaktır; bunun niçin böyle olduğu, bu kitabın tartıştığı ana soruyu oluşturmaktadır." Kitap yedi bölümden oluşuyor. Birinci bölüm Türkiye'de demokrasinin pekişmesi ve karşılaştığı tehditler hakkında. İkinci bölüm Türkiye'nin üç defa demokrasiye geçişini ve üç defa da buna karşılık gelen demokrasinin çöküşünü incelemektedir. Kitabın üçüncü bölümü, 1960 ve 1980 askeri darbelerinden sonraki anayasa yapım süreçlerinin incelenmesine ayrılmıştır. Dördüncü bölüm, siyasal partilerin genel örgütsel karakteristiklerini ve önemli partilerin temel özelliklerini incelemektedir.
YAYIN TARİHİ:
2008-02-09
DOSYA BOYUTU:
4,37
ISBN:
9759914660
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ergun Özbudun
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Çağdaş Türk Politikası PDF

Çağdaş Türk Politikası harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ergun Özbudun. Okuyabilirsin Çağdaş Türk Politikası sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...: Gelişmeler, Temel Politikalar, Ekonomik Modeller Savaşı, İktisat Politikası Felsefesindeki Değişmeler, Çağdaş Sorunlar ... Çağdaş Türk Politikası - Milenyum Kitap ... . Prof. Dr. Ahmet Kılıçbay. "Çağdaş Türk Politikası kitabı" diyor Ergun Özbudun "Türkiye'nin bugünkü demokratikleşme teorilerinin birçoğunu sınayacak ilginç bir örnek olay olduğuna inancımdan kaynaklanmıştır. ...için tehlikeli bulan İtilaf devletleri ise, I. Dünya Savaşından sonra Sovyet Rusya'ya karşı saldırgan bir politika izlemeye başladılar. 4. orta asya türk topluluklar ... Çağdaş Türk Politikası ... . Dünya Savaşından sonra Sovyet Rusya'ya karşı saldırgan bir politika izlemeye başladılar. 4. orta asya türk toplulukları. Basmacılık Hareketi. Ergun Özbudun. Yeni anayasanın mimarı Prof.Dr. Ergun Özbudun'dan''Çağdaş Türk Politikası kitabı '' diyor Ergun Özbudun,'' Türkiye'nin... İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çağdaş Türk Politikaları Kulübü olarak kulüp armamızı kadim medeniyetimizin bizlere yüklediği vizyonla yeniden düzenledik. 36) Çağdaş Türk...