acem2019delhi.com

Modernist EstetikTürkiye’de Sanat Sineması Tarihine Giriş (1896-2000)

Responsive image
Türkiye’de sanat sineması ve popüler sinema arasındaki karşıtlık hiçbir zaman belirgin bir biçimde ortaya konmamıştır. Elinizdeki kitap bu kuralların yerleşik hale gelme sürecinin geçirdiği tarihsel evreler üzerinde durarak, bu süreçte hangi eğilimlerin hangi rolleri üstlendiğine odaklanmaktadır. Her tarihsel dönemde modernist sinema düşüncesinin -elbette ki Türkiye’ye özgü- hangi argümanlarla geliştirildiğini ya da hangi argümanlara içkin olarak varsayıldığını; bu tarihsel dönemlerin sinemaya ilişkin söylemlerinden yola çıkarak ve film yapma pratiğinin buna verdiği yanıtlar üzerinden tartışarak ortaya koymaya çalışan bu kitap, sanat sinemasının kısa bir tarihini bu çerçevede sunmaktadır. Bu bağlamda Türkiye’de sanat sinemasının gelişimi; hem anlatının biçimsel olarak önceki dönemler de benimsemediği yeni biçimlerin ortaya çıkması, hem de anlatının dışarıda bıraktığı yeni içeriklerin anlatıya dahil edilmesi açısından ele alınmış, anlatının dışarıda bıraktığı ya da dünyasına dahil ettiği anlatı stratejileri ve temalar üzerinden tartışılmıştır. Genellikle sıkıcı, uzun ve eylemsiz bir film izleme deneyimi sunduğuna inanılan sanat sinemasının Türkiye’deki tarihine bu kısa giriş, belki de Türkiye’de sinema tarihinin eksik bırakılmış bir yanını tamamlamaktadır. Bu kitap, sinema tarihinin hep popüler filmler üzerinden yazan eğilimlerin aksine, dışarıda kalanı, dışlananı, az olanı, farklılık barındıranı merkeze alarak sinemayı anlamaya çalışmaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2018-02-12
DOSYA BOYUTU:
9,54
ISBN:
9944492829
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ali Karadoğan
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Modernist EstetikTürkiye’de Sanat Sineması Tarihine Giriş (1896-2000) PDF

Modernist EstetikTürkiye’de Sanat Sineması Tarihine Giriş (1896-2000) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ali Karadoğan. Okuyabilirsin Modernist EstetikTürkiye’de Sanat Sineması Tarihine Giriş (1896-2000) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ürkiye'deki tarihine bu kısa giriş, belki de Türkiye'de sinema tarihinin eksik bırakılmış bir yanını tamamlamaktadır ... Modernist Estetik Ali Karadoğan ... . Türk Sineması Tarihi 1896-1960. Nijat Özön. Doruk. Modernist Estetik Türkiyede Sanat Sineması Tarihine Giriş 18962000 Ali Karadoğan Sanat Sineması Üzerine Yaklaşımlar ve Tartışmalar. Ali Karadoğan. De Ki Basım Yayın. Birinci baskı. Publication. Batıkent, Ankara : De Ki Sinema, 2018. Copyright notice. 2018. Title Variation. Türkiye'de sanat sineması tarihine giriş (1896-2000). Note. Ali Karadoğan'ın Mo ... Modernist Estetik Türkiye'de Sanat Sineması Tarihine Giriş... ... . Copyright notice. 2018. Title Variation. Türkiye'de sanat sineması tarihine giriş (1896-2000). Note. Ali Karadoğan'ın Modernist Estetik: Türkiye'de Sanat Sineması Tarihine Giriş (1896-2000) başlıklı çalışması hakkında betimleyici bir değerlendirme sunulmuştur. ...Edebiyat Fakültesi - Protohistorya Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Sosyoloji Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Tarih Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Türk Dili. Seri: De Ki. Sinema ; 82. Konu Başlığı Ne kadar ŞİMDİ istiyorum ve gelecek yıl daha hızlı olmasını istiyorum! "Modernist Estetik: Türkiye'de Sanat Sineması Tarihine Giriş (1896-2000) PDF ile böyle değildi - hiç de öyle değildi. Türkiye'de sanat sineması ve popüler sinema arasındaki karşıtlık hiçbir ... Start by marking "Modernist Estetik: Türkiye'de Sanat Sineması Tarihine Giriş (1896-20...