acem2019delhi.com

Gazze FilosuUluslararası Dayanışma ve Devlet Korsanlığı

Responsive image
İsrail’in Gazze ambargosunun ve Filistinlilere yaptığı zulmün haberleri, medyanın ilgisizliğine rağmen dünyaya yayıldıkça, orada yaşananlara karşı dünya kamuoyunda belirgin bir tepki oluşmaya başladı. Her milletten binlerce insan önce yapılanları sözle kınadı, eleştirdi. Ardından insani yardım kafileleriyle, filolarıyla ambargonun kırılması mücadelesi başladı.Gazzelilere insani yardım götürmek için bir gemi filosu kurmak… Daha önce birkaç kez denenen bu girişim, İsrail’in Gazze’ye saldırması ve ambargoyu ağırlaştırması sonrasında yeniden gündeme geldi. Yunanlılar, İsveçliler, İrlandalılar, İngilizler, Fransızlar, Amerikalılar ve Türkler ortak bir çalışma içerisinde halkları seferber ettiler, yardım topladılar, gemilerin hazırlanmasını başardılar. Mavi Marmara da bu gemilerden biriydi. Her aşamasında başka belalarla uğraşan bu ekip, sonunda gemileri yola çıkarmayı başardı. Amaç sivil gemilerle, Gazze’ye insani yardım götürmekten ibaretti. İsrail’in bu harekâtı engellemeye çalışacağı tahmin ediliyordu, ama bunu herkese açık uluslararası sularda, üstelik silah zoruyla yapması beklenmiyordu. 31 Mayıs 2010’da, İsrailli komandoların saldırısına uğrayan Mavi Marmara’da 9 silahsız Türk öldürüldü. Yapılan devlet korsanlığıydı...Fransız araştırmacı Thomas Sommer-Houdeville, bu organizasyonun başından sonuna kadar içinde olan biri. Bu kitapta, organizasyonun ilk hazırlıklarından saldırıya, tutukluluk döneminden sınırdışı edilme sürecine kadar bütün olayları bir hikâye akıcılığında anlatıyor.
YAYIN TARİHİ:
2011-04-14
DOSYA BOYUTU:
11,24
ISBN:
9750508851
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Thomas Sommer Houdeville
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Gazze FilosuUluslararası Dayanışma ve Devlet Korsanlığı PDF

Gazze FilosuUluslararası Dayanışma ve Devlet Korsanlığı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Thomas Sommer Houdeville. Okuyabilirsin Gazze FilosuUluslararası Dayanışma ve Devlet Korsanlığı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...yanışma ve Devlet Kor. Sepette Sürpriz İndirimi Görmek İçin Ürünü Sepetine Ekle ... Gazze Filosu; Uluslararası Dayanışma Ve Devlet Korsanlığı... ... . Gazze filosu : uluslararası dayanışma ve devlet korsanlığı. ISBNp: 9789750508851. İsrail'in Gazze ambargosunun ve Filistinlilere yaptığı zulmün haberleri, medyanın ilgisizliğine rağmen dünyaya yayıldıkça, orada yaşananlara karşı dünya kamuoyunda belirgin bir tepki oluşmaya başladı. Mavi Marmara : Gazze özgürlük filosu. Published: (2011). Uluslararası hukuk normları, tazminat hukuku ve TCK açısından M ... Gazze Filosu - Uluslararası Dayanışma ve Devlet Korsanlığı Fiyatı ... . Published: (2011). Uluslararası hukuk normları, tazminat hukuku ve TCK açısından Mavi Marmara olayının değerlendirilmesi / Published: (2013). Start by marking "Gazze Filosu: Uluslararası Dayanışma ve Devlet Korsanlığı" as Want to Read Let us know what's wrong with this preview of Gazze Filosu by Thomas Sommer-Houdeville. İsrailin Gazze ambargosunun ve Filistinlilere yaptığı zulmün haberleri, medyanın ilgisizliğine rağmen dünyaya yayıldıkça, orada yaşananlara karşı dünya kamuoyunda belirgin bir tepki oluşmaya başladı. Kitap Türk ve Dünya Siyaseti. GAZZE FILOSU ULUSLARARASI DAYANIŞMA VE DEVLET KORSANLIĞI - THOMAS SOMMER-HOUDEVILLE Fiyatları. Uluslararası Örgütler Hukuku Birleşmiş Milletler Sistemi Siyaset » Uluslararası Siyaset » Gazze Filosu Uluslararası Dayanışma ve Devlet Korsanlığı. 23.15 +KDV. Gazzelilere insani yar...