acem2019delhi.com

Eğitimin Geleceği / Üniversitelerin ve Eğitimin Değişen Paradigması

Responsive image
Eğitimin Geleceği: Üniversitelerin ve Eğitimin Değişen Paradigması, Sabancı Üniversitesi tarafından 2001 yılında yayımlanan ve Sabancı Üniversitesi'nin 1998'de İstanbul'da düzenlidiği Fred Emery Anma Konferansı'nda sunulan bazı tebliğleri içeren Educational Futures: Shifting Paradigm of Universities and Education adlı kitaptaki 23 makaleden 18'inin çevirisini kapsamaktadır.Gelecekte tek ve nihai bir üniversite modeli ya da eğitim paradigması belirmemesine rağmen, paradigma değişiminin doğrultusu hakkında görüş birliği oluşma aşamasındadır. Yazarlar tarafından belirlenmiş olan temel paradigma değişimi, sınırsız ve yaşamın içinde bir öğrenme topluluğu geliştirme eğilimindedir. Yeni paradigmada, eğitim ve eğitim kurumlarının yerine, öğrenme ve öğrenme topluluklarına öncelik verilir; disiplinlere dayalı olmak yerine, disiplinler arası bir eğitim anlayışı vardır. Öğrenim, okullar ve sınıflarla sınırlı tutulmamakta; iş yerinde, evde ve topluluk içinde ömür boyu yer alan bir süreç olarak görülmektedir.Yeni paradigmanın ikinci doğrultusu, eylem-araştırma yöntemi ve eylem halindeki teoriye yeni bir bakış açısı olarak, pratiğe öncelik verme eğilimidir. Gerçek yaşam problemlerine dayalı ve ancak eylem sürecinde değerlendirme yoluyla verimli yeni bilgi üretilebilir. Bunu yaratmak için öğrenciler, yöneticiler, karar vericiler ve topluluk üyeleri arasında sağlanacak diyalog ile akademisyenler ve araştırmacıların da bu gruplarla ortak çalışması teşvik edilmelidir. Eylem-araştırmayı temel alan, araştırma yeni yaklaşımın yanı sıra, mevcut problemleri düzeltmek için anlamlı eylem bilgisi üretebilen teorilere öncelik vererek, anlamaya ve anlama farklı bir bakış, yeni paradigmanın ikinci çekirdeği olarak belirmektedir.
YAYIN TARİHİ:
2003-04-01
DOSYA BOYUTU:
12,55
ISBN:
9758362224
DİL:
TÜRK
YAZAR:
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Eğitimin Geleceği / Üniversitelerin ve Eğitimin Değişen Paradigması PDF

Eğitimin Geleceği / Üniversitelerin ve Eğitimin Değişen Paradigması harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır . Okuyabilirsin Eğitimin Geleceği / Üniversitelerin ve Eğitimin Değişen Paradigması sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...rağmen, paradigma değişiminin doğrultusu hakkında görüş birliği oluşma aşamasındadır ... Eğitimin Geleceği; Üniversitelerin ve Eğitimin Değişen... ... . Kitaba göre, gelecekte, tek ve nihai bir üniversite modeli ya da eğitim paradigması belirmemesine rağmen, paradigma değişiminin doğrultusu hakkında görüş birliği oluşma aşamasındadır. Gelecekte tek ve nihai bir üniversite modeli ya da eğitim paradigması belirmemesine rağmen, paradigma değişiminin doğrultusu hakkında görüş birliği oluşma aşamasındadır. 25.50 TL. Eğitimin Geleceği: Üniversitelerin ve Eğitimin Degişen Paradigması, Sabancı Ü ... Eğitimin Geleceği / Üniversitelerin ve Eğitimin Değişen Paradigması ... . 25.50 TL. Eğitimin Geleceği: Üniversitelerin ve Eğitimin Degişen Paradigması, Sabancı Üniversitesi tarafından 2000 yılında yayımlanan ve Sabancı Üniversitesi'nin 1998'de İstanbul'da... Eğitimin Geleceği: Üniversitelerin ve Eğitimin Değişen Paradigması Sabancı Üniversitesi tarafından 2001 yılında yayımlanan ve Sabancı Üniversitesi'nin 1998'de İstanbul'da düzenlidiği Fred... 30 TL. Eğitimin Geleceği: Üniversitelerin ve Eğitimin Degişen Paradigması, Sabancı Üniversitesi tarafından 2000 yılında yayımlanan ve Sabancı Üniversitesi'nin 1998'de İstanbul'da düzenlediği... 25.50 TL. Eğitimin Geleceği: Üniversitelerin ve Eğitimin Degişen Paradigması, Sabancı Üniversitesi tarafından 2000 yılında yayımlanan ve Sabancı Üniversitesi'nin 1998'de İstanbul'da... Kitaba göre, gelecekte, tek ve nihai bir üniversite modeli ya da eğitim paradigması belirmemesine rağmen, paradigma değişiminin doğrultusu hakkında görüş birliği oluşma aşamasındadır....