acem2019delhi.com

İskendername (Ciltli)

Responsive image
Ahmedî (1334-1412): Tâceddîn İbrâhîm bin Hızır Ahmedî, Germiyanlı musâhib şairler içinde eserlerinin çokluğu ve sanatı bakımından en önde gelenidir. Kaynaklar Ahmedî’nin önce Anadolu’da medreseye gittiği, öğrenimini sonra Mısır’da ilerlettiği, burada hocasının Şeyh Ekmeleddin olduğu, klasik İslam ilimlerini okuduğu, sonra Kütahya’ya yerleştiği konusunda birleşirler.Ahmedî başlıca eserlerini Germiyan Beyleri Süleyman Şah (1361-1387) ve II. Yakûb (1387-1429) zamanında yazmıştır. Dîvân, Cemşîd ü Hurşîd, Tervîhü’l-Ervâh, Bedâyiu’s-sihr fî Sanâyii’ş-şi’r Ahmedî’nin geniş külliyatını oluşturan eserlerinden başlıcalarıdır. Ahmedî’nin İskendernâme’si İskender’in tarihiyle birlikte bir dünya tarihini içerir, ayrıca ilahiyat, kozmoloji, astronomi, astroloji, fizyoloji, psikoloji ve tıp sohbetleriyle didaktikansiklopedik bir nitelik taşır. Bilgiyle beraber öğüt vermeyi amaçlayan İskendernâme, İskender Romansı’nın Osmanlı edebiyatındaki bir versiyonu olarak değerlendirilir.
YAYIN TARİHİ:
2018-03-20
DOSYA BOYUTU:
12,67
ISBN:
6052953730
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ahmedi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İskendername (Ciltli) PDF

İskendername (Ciltli) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ahmedi. Okuyabilirsin İskendername (Ciltli) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ayrıca ilahiyat, kozmoloji... 36.16 TL. Divan, Cemşid ü Hurşid, Tervîhü'l-Ervâh, Bedâyiu's-sihr fî Sanayii'ş-şi'r Ahmedî'nin geniş külliyatını oluşturan eserlerinden başlıcalarıdır ... İskendername (Ciltli) - Kitap Ahmedî ... . Ahmedî'nin İskendernâme'si İskender'in tarihiyle... İskendername (Ciltli) Ahmedî (1334-1412): Tâceddîn İbrâhîm bin Hızır Ahmedî, Germiyanlı musâhib şairler içinde eserlerinin çokluğu ve sanatı bakımından en önde gelenidir. İskendername (Ciltli) kitabı pdf indirmek için geldiniz. Sizlere Prof. Kağıt yılında yayınlanan İskendername (Ciltli) , 6052953730 ve Divan Edebiyatı kategorisinde yer almaktadır. 37.18 TL ... İskendername (Ciltli) - Ahmedî ... . İskendername (Ciltli) kitabı pdf indirmek için geldiniz. Sizlere Prof. Kağıt yılında yayınlanan İskendername (Ciltli) , 6052953730 ve Divan Edebiyatı kategorisinde yer almaktadır. 37.18 TL. Divan, Cemşid ü Hurşid, Tervîhü'l-Ervâh, Bedâyiu's-sihr fî Sanayii'ş-şi'r Ahmedî'nin geniş külliyatını oluşturan eserlerinden başlıcalarıdır. Ahmedî'nin İskendernâme'si İskender'in tarihiyle... İskendername Ciltli. Bağlantıyı al. Facebook. Bilgiyle beraber öğüt vermeyi amaçlayan İskendernâme, İskender Romansı'nın Osmanlı edebiyatındaki bir versiyonu olarak değerlendirilir. 33.09 TL. Dîvân, Cemşîd ü Hurşîd, Tervîhü'l-Ervâh, Bedâyiu's-sihr fî Sanâyii'ş-şi'r Ahmedî'nin geniş külliyatını oluşturan eserlerinden başlıcalarıdır. Ahmedî'nin İskendernâme'si İskender'in tarihiyle... Bilgiyle beraber öğüt vermeyi amaçlayan İskendernâme, İskender Romansı'nın Osmanlı edebiyatındaki bir versiyonu olarak değerlendirilir. İskendername için şu an mevcudu olmayanlar. Bilgiyle beraber öğüt vermeyi amaçlayan İskendernâme, İskender Romansı'nın Osmanlı edebiyatındaki bir versiyonu olarak değerlendirilir. İskendername (Ciltli) Ahmedî. 50.93 TL. Divan, Cemşid ü Hurşid, Tervîhü'l-Ervâh, Bedâyiu's-sihr fî Sanayii'ş-şi'r Ahmedî'nin geniş külliyatını oluşturan eserlerinden başlıcalarıdır. Ahmedî'nin İskendernâme'si İskender'in tarihiyle... KOD: 9786052953730. Büyütmek için resmin üzerine geliniz. İskendername (Ciltli). Stokta yok. [Fiyat sorunuz]. Şifremi unuttum. Üye ol. Tüm kategorilerde Aile Kitaplığı Akademik Akademik - İslami - İnceleme - Araştırma Anı-Biyografi Başvuru - Kaynak Bilgisayar Bilim - Mühendislik Çocuk Hikayeleri Çocuk... 33.10 TL. Divan, Cemşid ü Hurşid, Tervîhü'l-Ervâh, Bedâyiu's-sihr fî Sanayii'ş-şi'r Ahmedî'nin geniş külliyatını oluşturan eserlerinden başlıcalarıdır. Ahmedî'nin İskendernâme'si İskender'in tarihiyle... İskendername (ciltli)ahmedi, edebiyat - roman kategorisinde ücretsiz kargo ve 42,6 TL indirimli fiyatla. Ürün Adı: İskendername (Ciltli)/Ahmedi. Mağaza: kitapzen. İskendername (Ciltli) Ahmedî (1334-1412): Tâceddîn İbr...