acem2019delhi.com

Kerbela

Responsive image
“Ey hain! Beni düşmanın çokluğu ile mi korkutacaksın? Dünya yıkılsa o Yezid gibi zalim bir kâfire biat etmek alçaklığını kabul etmem. Savaşa sebep olan ben değilim. Siz, fesat çıkarıp evlâtlarımı, adamla-rımı gaddarca şehit ettiniz.” buyurduktan sonra o haini tepeledi. Bunun arkasından çıkan Zeyd bin Abtah’ı da bir Hayderâne vuruşla yere serdi. Bunlardan sonra gelen bir hayli eşkıyayı cehenneme gönderdi. Bu uzun savaş devam ederken son dereceye varan susuzluğunu gidermek için Fırat’a doğru yürüdü, karşısına gelen münafıkları tepeleye tepeleye nehrin kenarına vardı.Tam suyu içeceği sırada dinsiz bir hain:“Ey Hüseyin! Düşman, kadınların çadırına saldırdı, su içmek zamanı değildir” diye bağırınca, er meydanının aslanı, su içmeden atını çevirip çadırlara doğru koştu. Oraya varınca bir hile ile su içmekten men edildiğini anlayıp fena halde kızdı ise de bir kere olan olmuştu. Oğlu ve kadınlarla tekrar vedalaşarak yine meydana çıktı:“Ben Rasulullah’ın oğluyum, ben Ali veliyullahın oğluyum.” diye nara atarak hücum etti. Önüne geleni tepeleye tepeleye tekrar Fırat kenarına gelip su içmek istedi. Fakat Hasıyn bin Nemir adlı bir alçağın attığı ok dudaklarını yardığından bir damla su içemedi.Binlerce düşmana yalnız başına aslan gibi göğsünü açarak karşı koyan İmam Hazretleri, nihayet su-suzluğun ve mübarek vücutlarında açılan yaraların tahammül edilemeyecek tesiriyle kuvvetten düştü.Mel’un Şimr’in zalimce teşvikiyle hainler vahşiliklerini arttırdılar. Malik bin Beşir adlı hain göğsüne kılıçla vurdu ve diğer bir hainin attığı okla alnı yaralanarak yüzü al kanlar içinde kaldı. Der’a bin Şerik adındaki alçak da bir kılıçla sol kolunu kesti, Sinan bin Enes,Salik bin Vehip oklarla vücudu şerifi yaraladıklarından Hazreti İmam, âyeti rahmet gibi atından düştü.
YAYIN TARİHİ:
2013-01-01
DOSYA BOYUTU:
11,21
ISBN:
6055143169
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Süleyman Tevfik
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kerbela PDF

Kerbela harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Süleyman Tevfik. Okuyabilirsin Kerbela sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...azreti Hüseyin ve yanındakilerden birçoğunun 1 ... Kerbela Olayı Nedir? İslam'da Bölünme.. / Özel Günler / Milliyet Blog ... .Yezid'in orduları tarafından katledildiği olaya verilen isimdir. Kerbela'da Hz. Hüseyin'in yanında katledilenler hakkında bilgi verir misiniz? İşte İmam Hüseyin, bu asil duyguların esiri olarak adım adım Kerbela'ya, her neye malolursa olsun gidecekti. Sonuç olarak Kerbela Olayı yüzyıllara damgasını vurmuş hüzünlü bir destandır. HÜSEYİN VE KERBELA Kerbela faciası İslam tar ... Kerbela Olayı Nedir? - YouTube ... . HÜSEYİN VE KERBELA Kerbela faciası İslam tarihi kaynaklarında genişçe yer almıştır. Çöl yanıyor… Kerbela kaynıyor! "Kerb" ve "bela" yani gam ve bela kol kola. Ubeydullah, Ömer bin Sad bin Ebu Vakkas komutasındaki bir kuvveti de Kerbela'ya Hüseyin'in üzerine gönderdi. Kerbela olayı müslümanlıkta yüzyıllar boyu onanmayan derin bir yara açmış oldu. Yazımızda Kerbela Mesajları, Kerbela Sözleri, Kerbela Mesajları Facebook, Kerbela Mesajları WhatsApp, Kerbela Mesajları Twitter, Aşura Mesajları, Kerbela Olayı ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Hüseyin ve beraberindekiler Kerbela'da Yezid'in 4500'e yakın adamıyla karşılaştılar. Burada meydana gelen savaşta Hüseyin ve taraftarlarının hepsi öldürüldü ve ailesi esir alındı....