acem2019delhi.com

Malzeme Biliminin Temelleri

Responsive image
Bu kitap, malzeme biliminin temelini oluşturan atom yapısı, atomların dizilişleri, kristal yapılar, kristal yapı hataları, atomların yayılması ve faz diyagramları konularını içermektedir. Malzeme bilimi dersine yönelik hazırlanan bu kitapta, konuya ilgi toplamak için bölümün amaçları ifade edilmiş ve konuyu kısaca özetleyen bir bölüm özeti hazırlanmıştır. Konu ile ilgili terimler bölüm sonunda açıklanarak, bölümün daha iyi kavranabilmesine çalışılmıştır. Her bölüm içerisinde mümkün olduğunca çok örnekler çözülerek konunun anlaşılma özelliği arttırılmaya çalışılmıştır. Ayrıca daha detaylı bilgi edinmek isteyenler her bir konu sonuna yararlanılabilecek kaynaklar ilave edilmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2008-10-01
DOSYA BOYUTU:
6,98
ISBN:
9758289624
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Dr. Hüseyin Uzun
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Malzeme Biliminin Temelleri PDF

Malzeme Biliminin Temelleri harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Dr. Hüseyin Uzun. Okuyabilirsin Malzeme Biliminin Temelleri sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...n malzeme... Ders Tanıtım Formları. 13107 mal 201 13108 mal 201 ... Malzeme Biliminin Temelleri - Milenyum Kitap ... . Malzeme Bilimi I Ders Notları. Bölüm 1. SavaĢkan; Temel Malzeme Bilimi ve Malzeme Muayenesi / Temel SavaĢkan - Ġstanbul: Papatya Yayıncılık Eğitim Prof. Dr. Temel SAVAġKAN, Ağustos 2017. XIII. XIV. Temel Malzeme Bilgisi derslerinde, malzemelerin katı haldeki yapısı üzerine odaklanıyoruz. Atomun yapısı ve atomik orbitaller üzerine bir girişin ardından metal, seramik ve polimerlerin atom düzeyinde... Temel malzeme bilgisi konu başlığı malzemelerin katı hald ... (PDF) Malzeme-Bilimi-Notları1 | Sercan Yamalı - Academia.edu ... ... Temel malzeme bilgisi konu başlığı malzemelerin katı haldeki yapısı üzerine odaklanıyor. Mühendishane 2012 senesinde Arda Çetin tarafından hayata geçirilen ve malzeme bilimi konuları... Disiplinler arası bir alan olan malzeme bilimi terimi, malzeme bilimi ve mühendisliği olarak da bilinmektedir. Malzeme bilimi ve mühendisliği alanında, temel mühendislik dersleri yanı sıra, fizik... 1 Tarihçe. 2 Malzeme biliminin temel prensipleri. 2.1 Yapı. 2.2 Atom yapısı. Malzeme biliminin temeli materyallerin yapısını incelemek ve özellikleriyle ilişkilendirmek oluşturur. 1) Malzeme Bilimi ve Mühendisliği William F. Smith Çeviren: Nihat G. Kınıkoğlu. 3) Funamentals of Materials Science and Engineering William D. Callister. Hüseyin Uzun. Mühendisler için malzeme biliminin te...