acem2019delhi.com

Kur'an ve Yaşam Arasında Kadın

Responsive image
* Tek asıldan insanlık* «sen ve eşin Cennete yerleşiniz...» ayeti ne anlatıyor?* "oysa erkek kız gibi değildir ki..." ayeti ne anlatıyor?* Kadın Sevgisi* Eş Sevgisinin derin Kökleri* Kadın fitnesi* Çağdaş dünyada müslüman kadın* Çöküş döneminde kadın* Pasifleştirilmiş kadın* Sömürge faktörü* Toplumsal faaliyetlerde bulunmak için erkeklerin izni mi gerekir?* Kadın tam bir bireydir* İslam Davetçisi kadın* Kadının çalışması ve eğitim* Kadınların peygamberliği meselesi ve Hz. Meryem* Kadın ve erkeğin bir arada bulunmaları meselesi* Yanlış hareket noktasından konuyu işlemek* Kadının zayıflığı ve erkeğin gücü* Kadının yönetici olması* Siyasi alanda kadın haklarıBu konuları etraflıca inceleyen Gannuşi sonuçta şöyle sesleniyor:“Gerçek şu ki toplumun yarısını kamusal hayatın dışına itmenin İslam adına herhangi bir haklı gerekçesi olamaz. Hatta böyle bir tutum, kadına yönelik haksızlık olmaktan önce bizzat İslam’a ve müslüman topluma yönelik büyük bir haksızlıktır. Çünkü kadının kamusal hayata katılımı, dünya meseleleri hakkındaki bilinç düzeyi ve sorunlarla baş etme kapasitesi arttıkça İslam toplumunun gücü de artacaktır. Bunu sağlamanın tek yolu ise kadınların kendilerine olan güvenlerini kazanmalarına, İslam ve dünya hakkındaki bilgi ve birikimlerini artırıp toplumsal ve siyasal meselelerde aktif rol almalarına yardımcı olmak, bu konuda önlerine çıkan düşünsel ve pratik engelleri ortadan kaldırmaktır. Böylece kadınlar, kendi küçük dünyalarına hapsolmaktan kurtulup topluma ve insanlığa hayırlı hizmetler sunmaya hazır ve donanımlı nesiller yetiştirmek üzere etkin bir katılım sergileyebileceklerdir.”“Doğrusu günümüzde İslamî uyanış ve diriliş hareketlerinin tıpkı Hz. Aişe, Hz. Hatice, Ümmü Seleme, Fatıma, Esmâ, Ümmü Umare, Zeynep Gazali, Suad el-Fatih gibi lider karakterli öncü kadın şahsiyetlere çok ama çok ihtiyacı vardır. O halde kızlarımız daha neyi beklemektedirler!”
YAYIN TARİHİ:
DOSYA BOYUTU:
10,75
ISBN:
6055793463
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Gannuşi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kur'an ve Yaşam Arasında Kadın PDF

Kur'an ve Yaşam Arasında Kadın harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Gannuşi. Okuyabilirsin Kur'an ve Yaşam Arasında Kadın sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...iniz..." ayeti ne anlatıyor? "Oysa erkek kız gibi değildir ki ... Kur'an ve Yaşam Arasında Kadın %25 İndirimli Raşid El Gannuşi ... ..." ayeti ne anlatıyor? Gannuşi. * Tek asıldan insanlık * «sen ve eşin Cennete yerleşiniz...» ayeti ne anlatıyor? * "oysa erkek kız gibi değildir ki..." ayeti ne anlatıyor? 13 TL. "Oysa erkek kız gibi değildir ki..." ayeti ne anlatıyor? Kadın Sevgisi Eş Sevgisinin derin Kökleri Kadın fitnesi Çağdaş dünyada müslüman kadın Çöküş. * Kadının yönetici olması. * Siyasi alanda kadın hakları. ... Kur'an ve Yaşam Arasında Kadın ... . * Kadının yönetici olması. * Siyasi alanda kadın hakları. Bu konuları etrafında Kur'an ve Yaşam Arasında Kadın'ın konumunu inceleyen Gannuşi düşüncelerini şöyle ifade ediyor Kadın tam bir bireydir İslam Davetçisi kadın Kadının çalışması ve eğitim Kadınların peygamberliği meselesi ve Hz. Ürün Sepetinize Eklendi! Kur'an ve Yaşam Arasında Kadın. 15,00 TL. O halde kızlarımız daha neyi beklemektedirler!" diyen ünlü İslam alimlerinden Raşit Gannuşi’nin “Kur’an ve Yaşam Arasında Kadın” kitabı mana yayınlarından çıktı. İlk baskısı 2011 yılında olan kitap, üzerinde tartışılan kadın meselelerini akademik bir düzeyde ele alıp konuyu kendi içinde tartışıp gerekli dipnotları da vererek yazar tarafından bir sonuca bağlanmaktadır. Boyamalı Elifba. ...