acem2019delhi.com

Henri Brulard'ın Yaşamı

Responsive image
Hemen her romancının adıyla özdeşleşen bir başyapıtı vardır. Bu nedenle Stendhal dendiği an akla Kırmızı ve Siyah gelir. Kırmızı ve Siyah'ın Julien Sorel’inin Napolyon tutkusu, aşkları, okul hayatı okuyucuyu derinliklere çeker. Trajik son gerçekleştiğinde okur, gerçek bir yakınını kaybetmiş gibi hisseder kendini; ister istemez, romanın örgüsünü yeniden düşünür, trajediyi üreten koşulları yeniden sorgulama ihtiyacı duyar. Stendhal'in ne kadar büyük bir romancı olduğunun göstergesidir bize armağan ettiği, ya da bizi tanıştırdığı diyelim, bu kahraman.Daima merak konusudur yazarın hayatının esere sızıp sızmadığı. Böylesi bir merak okurun farklı mecralara yönelmesini desağlar. Stendhal kimdir, romanlarını nasıl yazmıştır, onun kaleminin itici gücü nedir? Sorular elbette çoğaltılablir.Elinizdeki kitapta Stendhal (gerçek adı Marie-Henri Beyle) çocukluğundan başlayarak kendi hayatını anlatmıştır. Kitabın kadrosunu ağırlıklı olarak kendi ailesi oluşturur. Bir yazarın, aşklarını, özlemlerini, okul yaşamını anlattığı özyaşamöyküsel bir başyapıt üretirken roman sanatının iç dinamiklerinden ödün vermemesi oldukça zor olsa gerek. Ancak Stendhal baştan sonra belleğine güvenerek okuruyla dürüst bir ilişki kurmaya çalışmış ve bunda da başarılı olmuştur. Yazarlığına ve üretkenliğine yönelik kaygılarını da başarıyla dahil etmiştir yer yer eksiltili anlatımına. Tüm bunlardan yola çıkılarak Henri Brullard'ınYaşamı'nın onun diğer eserlerinin yeniden anlamlandırılmasına yardımcı olacağı açıktır. Stendhal'in 1835-1836’da yazdığı bubaşyapıt ne yazık ki ancak 1890’da yayımlanabilmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2014-12-09
DOSYA BOYUTU:
7,12
ISBN:
6059018098
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Stendhal
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Henri Brulard'ın Yaşamı PDF

Henri Brulard'ın Yaşamı harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Stendhal. Okuyabilirsin Henri Brulard'ın Yaşamı sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... : 240 Puan. ...ve bunda da başarılı olmuştur ... Henri Brulard'ın Yaşamı %25 İndirimli Marie-Henri Beyle Stendhal ... . yazarlığına ve üretkenliğine yönelik kaygılarını da başarıyla dahil etmiştir yer yer eksiltili anlatımına. tüm bunlardan yola çıkılarak henri brullard'ın yaşamı'nın onun diğer. 25.50 TL. Tüm bunlardan yola çıkılarak Henri Brullard'ın Yaşamı'nın onun diğer eserlerinin yeniden anlamlandırılmasına yardımcı olacağı açıktır. 26.18 TL. Tüm bunlardan yola çıkılarak Henr ... Henri Brulard'ın Yaşamı - Stendhal ... . 26.18 TL. Tüm bunlardan yola çıkılarak Henri Brullard'ın Yaşamı'nın onun diğer eserlerinin yeniden anlamlandırılmasına yardımcı olacağı açıktır. 22.50 TL. Tüm bunlardan yola çıkılarak Henri Brullard'ın Yaşamı'nın onun diğer eserlerinin yeniden anlamlandırılmasına yardımcı olacağı açıktır. 23.80 TL. Tüm bunlardan yola çıkılarak Henri Brullard'ın Yaşamı'nın onun diğer eserlerinin yeniden anlamlandırılmasına yardımcı olacağı açıktır. Henri Beyle Stendhal. Hemen her romancının adıyla özdeşleşen bir başyapıtı vardır. Bu nedenle Stendhal dendiği an akla Kırmızı ve Siyah gelir. 23.80 TL. Henri Brulard'ın Yaşamı-Islık Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme seçenekleriyle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Tüm bunlardan yola çıkılarak Henri Brullard'ın Yaşamı'nın onun diğer eserlerinin yeniden anlamlandırılmasına yardımcı olacağı açıktır. Sorular elbette çoğaltılablir.Elinizdeki kitapta Stendhal (gerçek adı Marie-Henri Beyle) çocukluğundan başlayarak kendi hayatını anlatmıştır. Kitabın kadrosunu ağırlıklı olarak kendi ailesi oluşturur. 24.48 TL. Tüm bunlardan yola çıkılarak Henri Brullard'ın Yaşamı'nın onun diğer eserlerinin yeniden anlamlandırılmasına yardımcı olacağı açıktır. Tüm bunlardan yola çıkılarak Henri Brullard'ın Yaşamı'nın onun diğer eserlerinin yeniden anlamlandırılmasına yardımcı olacağı açıktır. Henri Brulard'ın Yaşamı. Yazar : STENDHAL (HENRİ BEYLE STENDHAL) Yayınevi : ISLIK Stendhal'in 1835-1836'da yazdığı bu başyapıt ne yazık ki ancak 1890'da yayımlanabilmiştir. Teslim süresi. 1-3 gün. Henri Brulard'ın Yaşamı. Henri Beyle Stendhal. Stendhal'in 1835-1836'da yazdığı bu başyapıt ne yazık ki ancak 1890'da yayımlanabilmiştir. Marie-Henri Beyle Stendhal. Hemen her romancının adıyla özdeşleşen bir başyapıtı vardır. Bu nedenle Stendhal dendiği an akla Kırmızı ve Siyah gelir....