acem2019delhi.com

Genç Werther’in Acıları

Responsive image
Genç Werther’in Acıları; aşkı, mutluluğu, acıyı, kısacası tüm hisleri doruklarda yaşayan ve yaşadıklarını mektuplarına yansıtan Werther’in hikâyesidir. Napolyon’un dahi seferlere giderken yanından ayırmadığı roman, dönemin klasik edebiyatına karşı başkaldırı niteliğindedir. Romanın başkarakteri Werther, dünyayı duyuları yoluyla algılayan coşkun romantik dönem kahramanlarının önderi olmuştur.Goethe, Werther’in içine düştüğü platonik ve bir o kadar da imkânsız aşkın hikâyesini kaleme alırken birebir yaşamından esinlenmiştir. Arkadaşının nişanlısı Charlotte Buff’a karşı duyduğu büyük aşkın ilhamıyla Goethe, Genç Werther’in Acıları’nı yazmıştır. Romanda coşkun bir üslupla anlatılan büyük aşkın yanında başarıyla işlenen bir diğer tema; bireyin şehirden çıkarak tabiatta kendini bulmasıdır. İnsan ruhunu tabiat ve aşk yoluyla renklendiren roman, çağdaş edebiyatın öncülerinden olmuştur.
YAYIN TARİHİ:
2019-11-15
DOSYA BOYUTU:
4,40
ISBN:
6057906588
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Johann Wolfgang Goethe
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Genç Werther’in Acıları PDF

Genç Werther’in Acıları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Johann Wolfgang Goethe. Okuyabilirsin Genç Werther’in Acıları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...n yazar Johann Wolfgang von Goethe tarafından mektup türünde kaleme aldığı bir romandır ... Genç Werther'in Acıları - %35 İndirimli - Johann Wolfgang Von Goethe ... . İnce bir kitap olmasına rağmen bir çırpıda bitmiyor. Yine de, kendisi hayattayken en çok etki uyandıran roman "Genç Werther'in Acıları", bir gençlik dönemi ürünüdür. "Genç Werther'in Acıları". Bu romanı yazdığında 25 yaşındaydı Goethe. Johann Wolfgang von Goethe. Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832):Alman edebiyatının dünyaca ünlü, en önemli yazarlarındandır. Hukuk eğitimi alan ve resim sanatına da ilgi duyan Goethe... Dünkü yazımda Özdemir Asa ... Genç Werther'in Acıları - Vikipedi ... . Hukuk eğitimi alan ve resim sanatına da ilgi duyan Goethe... Dünkü yazımda Özdemir Asaf'ı anlatırken Goethe'nin ''Genç Werther'in Acıları'' isimli kitabından da alıntı yapmıştım. Lotte Albert ile evlenir. Werther ise bir aile dostu olarak yer alır yanlarında. "Bir roman okudum, hayatım değişti…" misali Genç Werther'in Acıları'da yazıldığı ve yayınlandığı dönemde ve günümüzde birçok kişinin hayatını etkilemiş ilginç bir romandır. Kitabın Künyesi Genç Werther'in Acıları Özgün Adı: Die Leiden des jungen Werther Yazar: Johann Wolfgang von Goethe Çeviren: Nihat Ülner Yayınevi: Can Yayınları Baskı Tarihi: 2007 164 sayfa. ...en büyük yazarlarından biri sayılan Goethe, henüz yirmi beş yaşındayken yazdığı Genç Werther'in Acıları'nda, kısa bir süre önce Charlotte adlı genç bir kadınla yaşadığı mutsuz ilişkiden yola çıkmıştı. Genç Werther'in Acıları. Johann Wolfgang von Goethe 1749- 1832 tarafından 1773 yılında yazılmış roman. Goethe, bu romanı yazdığında 25 yaşındaydı. Johann Wolfgang von Goethe. Evrensel boyutlara ulaşmış ünüyle bugün dünya edebiyatının en büyük yazarlarından biri sayılan Goethe, henüz yirmi beş yaşındayken yazdığı Genç Werther'in Acıları'nda... 10.40 TL. Kavuşmak imkânsız bir hal aldığında, infilak etmeyi de göze alır. Goethe'nin Genç Werther'in Acıları, kavuşamamanın yarattığı sarsıntıları işleyen kusursuz bir aşk anlatısı. Dünya klasik eserlerinin önemli yazarlarından Goethe Genç Werther'in Acıları kitabını genç yaşta yirmi beş yaşında yazmıştır.Edebiyat dünyasında da oldukça ses getiren bir eserdir. Genç Werther'in Acıları (Almanca: Die Leiden des jungen Werthers), Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832) tarafından 1773 yılında yazı...