acem2019delhi.com

Alkibiades - Coruiolanus (Cep Boy)Ünlü Yunanlı ve Romalıların Yaşamları

Responsive image
Plutark, İ.S. birinci yüzyılın ortalarında, imparator Cladius'un egemenliği sırasında, Orta Yunanistan'da Boeoteianm Kuzey bölgesinde küçük bir kent olan Khaeronea'da doğdu (yaklaşık İ.S. 46), ve İ.S. 120 de Deifi'de öldü.O günlerde hem Yunanlılar hem de Romalılar için en çekici üniversite kenti olan Atina'da felsefe eğitimi gördü. Roma'da uzun süre kalmadığı ve oraya ancak kısa süren bir iki yolculuk yaptığı kabul edilir. Sırasıyla imparatorlar Trajan ve Hadrian tarafından konsüllük ve proküratörlük görevlerine atandı. Yazılarından anlaşıldığı gibi, Yunanistan'da birçok yeri gezdi, Anadolu, Mısır ve İtalya'ya yolculuklar yaptı. Kendi yaşamı ile ilgili bilgilerin çoğu için kaynak yine kendi yazılarıdır. Roma'da belli kamu işleri ile görevlendirildi ve bu nedenle Demosthenese sunuş yazısında belirttiği gibi Latin dilini öğrenecek zaman bulamadı.Bir Platonist olan Plutark'ın Yaşamlar ve Moralia ile batı kültürü üzerindeki etik ve estetik etkisi olağanüstü oldu.En iyi okuyucuları arasında Beethoven, Rousseau ve Shakespeare de bulunurken, Amerika Birleşik Devletleri'nin önde gelen kurucu babalarının tümü de Plutark'ın yaşamlarında büyük bir esin kaynağı buldular.
YAYIN TARİHİ:
2015-02-23
DOSYA BOYUTU:
8,43
ISBN:
2146346007
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Plutark
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Alkibiades - Coruiolanus (Cep Boy)Ünlü Yunanlı ve Romalıların Yaşamları PDF

Alkibiades - Coruiolanus (Cep Boy)Ünlü Yunanlı ve Romalıların Yaşamları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Plutark. Okuyabilirsin Alkibiades - Coruiolanus (Cep Boy)Ünlü Yunanlı ve Romalıların Yaşamları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...us (Cep Boy). Tüm Kategoriler ». Anasayfa Alkibiades-Coriolanus (Cep Boy) ... Alkibiades - Coriolanus (Ünlü Yunanlı ve Romalıların Yaşamları)... ... . Alkibiades-Coriolanus (Cep Boy). id="reduction_amount". 6,00 ₺. Plutark İS birinci yüzyılın ortalarında, imparator Cladius'un egemenliği sırasında, Orta Yunanistan'da Boeoteia'nm Kuzey bölgesinde küçük bir kent olan Khaeronea'da doğdu (yklş. İS 46)...