acem2019delhi.com

Osmanlı Batılılaşması Bağlamında 18.Yüzyılın İkinci Yarısında İstanbul (Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid Devri Eserleri)

Responsive image
18. YÜZYILIN İKİNCİ YARISINDA İSTANBUL Osmanlı İmparatorluğu 18. yüzyıla, savaşlarda alınan mağlubiyetler neticesinde imzalanan anlaşmalarla ilk kez büyük toprak kayıpları yaşayarak girmişti. Bu yüzyılda özellikle Osmanlı askerî teknolojisinin Batı karşısında gerilediği gözlemlenmektedir. Batı üzerindeki nüfuzunu ve üstünlüğünü kaybeden Osmanlı, gözünü Avrupa’ya özellikle de Fransa’ya çevirmiş, bu yüzyılda askerî eğitim ve sanat alanında yenileşme çabaları yaşanmıştır. Batılılaşma çabaları olarak da adlandırılan bu yenileşme hareketleri içinde mimarî önemli bir yer tutmaktadır. 18. yüzyılın ikinci yarısında bu durumu somut olarak yansıtan pek çok eser vücuda getirilmiştir. Bu eser, Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid devirlerinde İstanbul’da inşa edilmiş eserleri Osmanlı Batılılaşması bağlamında ortaya koymayı amaçlamaktadır. Bunun yanında, çalışmada adı geçen eserler bulundukları bölge ve banîleri açısından da mukayese edilmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2018-05-12
DOSYA BOYUTU:
6,90
ISBN:
6052967652
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mert Ağaoğlu
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Osmanlı Batılılaşması Bağlamında 18.Yüzyılın İkinci Yarısında İstanbul (Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid Devri Eserleri) PDF

Osmanlı Batılılaşması Bağlamında 18.Yüzyılın İkinci Yarısında İstanbul (Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid Devri Eserleri) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mert Ağaoğlu. Okuyabilirsin Osmanlı Batılılaşması Bağlamında 18.Yüzyılın İkinci Yarısında İstanbul (Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid Devri Eserleri) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ılılaşması bağlamında ortaya koymayı amaçlamaktadır ... Osmanlı Batılılaşması Bağlamında 18.Yüzyılın İkinci Yarısında... ... . Mert Ağaoğlu tarafından kaleme alınan Osmanlı Batılılaşması Bağlamında 18.Yüzyılın İkinci Yarısında İstanbul Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid Devri Eserleri Pdf İndir isimli 233... Bu eser, Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid devirlerinde İstanbul'da inşa edilmiş eserleri Osmanlı Batılılaşması bağlamında ortaya koymayı amaçlamaktadır. Kitap Açıklaması. 18. Yüzyılın İkinci Yarısında ... Osmanlı Batılılaşması Bağlamında 18.Yüzyılın İkinci Yarısında... ... . Kitap Açıklaması. 18. Yüzyılın İkinci Yarısında İstanbul. Bu eser, Sultan 3. Mustafa ve Sultan 1. Abdülhamid devirlerinde İstanbul'da inşa edilmiş eserleri Osmanlı Batılılaşması bağlamında... Mesela bu yazımızda yazar Mert Ağaoğlu kitapları arasında yer alan Osmanlı Batılılaşması Bağlamında 18.Yüzyılın İkinci Yarısında İstanbul (Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid... Bu eser, Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid devirlerinde İstanbul'da inşa edilmiş eserleri Osmanlı Batılılaşması bağlamında ortaya koymayı amaçlamaktadır. Bu eser, Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid devirlerinde İstanbul'da inşa edilmiş eserleri Osmanlı Batılılaşması bağlamında ortaya koymayı amaçlamaktadır. 18. yüzyılın ikinci yarısında istanbul. Bu eser Sultan III. Mustafa ve Sultan I. Abdülhamid devirlerinde İstanbul'da inşa edilmiş eserleri Osmanlı Batılılaşması bağlamında... Bu e...