acem2019delhi.com

Pera (Numaralı Özel Baskı)

Responsive image
“Küçük, dolambaçlı arka sokakların şiiri hiçbir şeye değişilmez. Şiirin ta kendisidir çünkü. Pera da küçük, dolambaçlı sokakla­rın ağababasıdır. Bunun için Büyük Cadde’nin (Grand Rue de Péra) sağlı sollu sokaklarından birine girmek yeter.(...) Bu sokaklara hiçbir şey düşünmeden dalınmalı. (Hem şiirin eli ancak böyle tutu­lur.) Öyle dalmalı ki, böylece de nerde olduğumuz bilinmemeli. Bilinmemenin o büyüsü, tansıklığı yaşanmalı. Yalnız gitmek, gitmek... Bir bu düşünülmeli. Başkaca da hiçbir şey. Usun –o canavarın– zincirlerinden kurtulmak. (Us, canavardır.)”Nerede bir sokak görse bakmadan edemeyen İlhan Berk, caddeleri, Park Otel’i, gizemli pasajlarıyla, bir gayya kuyusu olan Tarlabaşı’sıyla, Asmalımescit’i, Tepebaşı’sı ve insanlarıyla; sokakları ve evleriyle bir taşbaskısı, bir çıkma, bir labirent, bir harita olan Pera’yı okuyor. “Bir Karşıyaka (Bizans’ın uykusuz tarihinde). Hırçın bir coğrafya: Karanlık” Pera’yı. İlk kez 1990’da yayımlanan Pera’nın bu özel baskısıyla “şiirimizin uçbeyi”nin atlasında birleşiyor Galata ile Pera.
YAYIN TARİHİ:
2016-06-03
DOSYA BOYUTU:
9,64
ISBN:
9750836602
DİL:
TÜRK
YAZAR:
İlhan Berk
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Pera (Numaralı Özel Baskı) PDF

Pera (Numaralı Özel Baskı) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır İlhan Berk. Okuyabilirsin Pera (Numaralı Özel Baskı) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...pera özel pencerenin detayında Cache'leri kaydetmemesi vardır ... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(AKM) Şimdi Türkiye'nin Bir..." ... . İlhan Berk. "Küçük, dolambaçlı arka sokakların şiiri hiçbir şeye değişilmez. Şiirin ta kendisidir çünkü. Pera da küçük, dolambaçlı sokakların ağababasıdır. Pera (Numaralı Özel Baskı). %35. 22,22 TL. Pera (Numaralı Özel Baskı). İlhan Berk. HAVALE :14,30 TL %1 EFT İndirimi. "Pera Numaralı özel baskı". için 21 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Kargo. Fiyat. Pera ( ... Pera (Numaralı Özel Baskı) | YKY - Yapı Kredi Yayınları ... . için 21 sonuç bulundu: Sıralama Şekli Kargo. Fiyat. Pera (Numaralı ve Ciltli Özel Baskı, 229 Numaralı Nüsha). İlhan Berk. Satıcı. "Bir Karşıyaka (Bizans'ın uykusuz tarihinde). Hırçın bir coğrafya: Karanlık" Pera'yı. İlk kez 1990'da yayımlanan Pera'nın bu özel baskısıyla "şiirimizin uçbeyi"nin atlasında birleşiyor Galata ile Pera. 4917 ziyaretçi Opera Onur Pasajı ziyaretçisinden 212 fotoğraf ve 28 tavsiye gör. Opera Onur Pasajı. Giyim Mağazası. Osmanağa, İstanbul. Opera salonu opera performanslarının sergilenmesi amacıyla kullanılan bina...