acem2019delhi.com

Frankfurt Seyahatnamesi

Responsive image
Modern Türk şiirinin kurucu adlarından Ahmet Hâşim'in şiirleri kadar kıymetli nesirlerinin başında gelir Frankfurt Seyahatnâmesi.1930'ların Almanya'sına, tedavi için giden Hâşim'in "şiir kitabının kardeşidir" sözleriyle tanımladığı ve izlenimlerini aktardığı seyahatnâme, hem Doğu'yu hem Batı'yı bilen bir aydının Frankfurt'a ve oradan dünyaya bakışını gözler önüne seren yapıca küçük, söyledikleriyle büyük bir eser…Kitabın bu edisyonu ise, Türkiye’de ilk defa yayımlanan 1865-1930 arasında çekilmiş fotoğraflarla "Ahmet Hâşim'in gördüğü" Frankfurt'u gözler önüne seriyor.
YAYIN TARİHİ:
2018-05-11
DOSYA BOYUTU:
10,56
ISBN:
6052983034
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ahmet Haşim
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Frankfurt Seyahatnamesi PDF

Frankfurt Seyahatnamesi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ahmet Haşim. Okuyabilirsin Frankfurt Seyahatnamesi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... kısa kısa notlardan oluşan küçük bir kitap ... (PDF) Ahmet Hâşim'in " Frankfurt Seyahatnamesi..." - Academia.edu ... . 2598, 7 Mayıs 1933, s. 4.) 4 Frankfurt Seyahatnâmesi, Hâşim'in yeni harflerle yayımlanmış ilk ve son eseridir. 2608, 17 Mayıs 1933, s. 4. 6 C. S., "Frankfurt Seyahatnâmesi", Mülkiye, nr. Sabah kahvaltısından sonra otelimden çıktım. Bana şimdilik her şeyi kapalı olan Frankfurt caddelerinde gelişi güzel dolaşıyorum. Seyyahın yabancı kaldırımlar üzerinde göze çarpan acayip bir hali var... Ahmet Hâşim'in Frankfurt Seyahatnamesi dili ... Frankfurt Seyahatnamesi (1933) - Ahmet Haşim - Ey Fikir! ... ... Ahmet Hâşim'in Frankfurt Seyahatnamesi dilimizde yazılmış en güzel seyahat notlarından biridir. Okuyanın yolculuğa dair düşüncelerini derinden etkiler. Frankfurt Seyahatnamesi Kitabı Hakkındaki Genel Bilgiler Bu yazımızda Frankfurt Seyahatnamesi kitabını inceleyeceğiz. Ahmet Haşim'in Frankfurt Seyahatnamesi bu türdeki eserlerdendir. Namık Kemal'in üç yıl kaldığı Londra'yı anlattığı eseri yok. Demek ki herkes her alanda yazmıyor, tercih etmiyor. Almanya'nın Frankfurt kentini ve anılarını anlatmaktadır yazar. "Hayatında büyük bir Avrupa şehri gören bir adam kendini, sonradan göreceği bütün büyük Avrupa şehirlerini evvelden görmüş... Frankfurt Seyahatnamesi Özeti. 1932 yılında Ahmet Haşim tedavi için Almanya'nın Frankfurt şehrine seyahat etmiştir. Deneme tarzında ki yirmi iki düz yazıdan eserini kaleme almıştır. 6.08 TL. Bu yolculuk, hemen Dünya Savaşı'nın öncesinde, Almanya'nın Frankfurt şehrinde son bulur. Tüm bu seyahat boyunca şiir tadında 20 kısa yazı hediye kalır Türk okuruna... Ahmet Haşim. Karamsarlıklar içindeyken de güzel şiirler v...