acem2019delhi.com

Kur'an'la Yaşayanlar

Responsive image
Günlerden bir gün, Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, güzel sesli sahabi Abdullah b. Mes’ud’a:“Kur'ân’ı bana oku!” diye ricada bulundu.İbn Mes’ud şaşırmıştı. Hayretle:“Sana indirilmiş bulunan Kur’ân’ı mı sana okuyayım?” diye sordu.Peygamber Efendimiz, bunun üzerine:“ Evet!” dedi ve ekledi: “Ben onu kendimden başkasından dinlemeyi de seviyorum!”Resûlullah aleyhissalâtu vesselâmın bu ricası ve izahı üzerine, İbn Mes’ud Nisa sûresini okumaya başladı. Nisa sûresi ki, Abdullah b. Mes’ud’un “Dünya ve içindeki hiçbir şeye değişmem” dediği beş âyet de bu sûrenin içinde yer alıyordu.İbn Mes’ud, sûrenin başından başlayarak, “Her ümmete bir şahit getirdiğimiz ve seni de onlar üzerinde şahit kıldığımız zaman, o kâfirlerin durumları nasıl olacak?” mealindeki 41. âyete kadar gelmişti.Bu âyeti okuduğunda, Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm, İbn Mes’ud’a:“ Dur!” dedi.Abdullah b. Mes’ud durdu ve dönüp Resûlullah aleyhissalâtu vesselâma baktı. Bir de ne görsün! İki gözünden de yaşlar akıyordu.Buharî, Fedâilu'l-Kur'ân 32, 33, 35; Müslim, Musâfırin 247, (700); Tirmizî, Tefsir, Nisa, (3027, 3028); Ebü Davud, ılm 13, (3668).
YAYIN TARİHİ:
2011-09-21
DOSYA BOYUTU:
5,25
ISBN:
6051310206
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Metin Karabaşoğlu
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kur'an'la Yaşayanlar PDF

Kur'an'la Yaşayanlar harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Metin Karabaşoğlu. Okuyabilirsin Kur'an'la Yaşayanlar sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...ekrar edip duran İmam-ı Azam'a kadar nice âşıklar hayatlarının bütününde Kur'an'ı yaşadı ... Kur'an'la Yaşayanlar by Metin Karabaşoglu ... . Ve daha birçok sahabe efendimiz ve hak dostları bütün hayatları boyunca karşılaştıkları manevî yaraları Kur'an'la tedavi eder. Kur'an'la Yaşayanlar book. Read 2 reviews from the world's largest community for readers. Let us know what's wrong with this preview of Kur'an'la Yaşayanlar by Metin Karabaşoglu. ihsan-eliacik-yasayan-kur-an-turkce-meal-tefsir. 483 Sayfa · 1610 · 15.55 MB · 12,296 İndirme· ... Yasayan Kuran Ihsan Eliacik Metin : Free Download... : Internet Archive ... . ihsan-eliacik-yasayan-kur-an-turkce-meal-tefsir. 483 Sayfa · 1610 · 15.55 MB · 12,296 İndirme· Türkçe. Tefsir Bilinen ilk Türkçe Kur'an meali Sâmânoğulları lideri Mansû ... Kur'an'la Yaşayanlar AÇIKLAMASI. Elinizdeki kitabın sayfaları arasında ilerlerken, bu güzide örneklerin ışığında, Kur'ân'la yaşamanın bizim için de mümkün olduğunu anlayacaksınız… Kur'ân'la Yaşayanlar, bu gerçekten hareket ediyor ve sahabilerden başlayıp sonraki asırlara uzanan örneklerle, Kur'ân'la hayatlanmanın yolunu gösteriyor. Kur'an'la Yaşananlar Metin Karabaşoğlu. yaşayan kur'an. şükela: tümü | bugün. - kuran'ın ana derdi allah'a inanıp inanmamak değildir. geldiği toplumda zaten allah inancı vardır. ana dert; bozuk düzeni, adaletsizliği, toplumdaki zengin yoksul... Trabzon'da 45 yıl önce fındık bahçesinde başına mermi isabet eden ve hayati tehlikesi olduğu için de çıkarılmayan 54 yaşındaki vatandaş sağl�... Burada 10 gün boyunca tedavi gören Öztürk, daha sonra vücudundaki kurşunla yaşamak zorunda kaldı ve taburcu edildi. Ama o 3 üç TL'lik kurşunla bir can yok olur. ...çıkarılamayan mermi çekirdeği ile yaşamak zorunda kalan Yakup Çakmak, birçok İftara kalan süre 00:00:00. Hayat 45 yıldır kafasında kurşunla yaşıyor. PAYLAŞ. Şair İkram Gökhan Akcebe isimli şaire ait Kurşunla Yaşamak adlı şiiri okumak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Bir kurşunla yaşamak gibiydi, seninle birlikte yaşlanmak. Bir vicdan ki; her çağda, zulmün uşaklarına, Adâleti haykırır, Kur'ân'ı yaşadıkça... Bir gönül ki; paklanır, kin ve kibirden yana; 'Yer ile yeksân' olur, Kur'ân'ı yaşadıkça.... Haberler > Türkiye Haberleri > 9 yaşından beri başında kurşunla yaşıyor....