acem2019delhi.com

Allah Dostunun DünyasındanHacı Musa Topbaş Efendi ile Sohbetler

Responsive image
Muhterem Musa Topbaş Efendi ile muhtelif zamanlarda yapılan sohbetlerin tümü Allah Dostunun Dünyasından adlı kitap, Altınoluk'ta Sadık Dânâ müstear ismiyle yazan Merrhum Üstaz Hacı Musa Topbaş Efendi Hazretleri ile yapılan mülakatlardan oluşuyor. Sevenlerine o huzur limanının hayatından kesitler sunuyor. O müeddeb insanın sözleri, guruba yönelen güneş gibi yüzünüze şavkıyor. Bu kitabı okurken; "gün geldi onu da uğurladık Mevlasına. Yüzüne bakmaya doyamadığımızı" diye iç geçiriyorsunuz... Şükür ki sohbetleri, röportajları var yanımızda: Kitaplarda... Baki kalan hoş bir sadâ ise bu kubbede; sadâların en güzeli Allah dostlarının sözleri olmalı.
YAYIN TARİHİ:
DOSYA BOYUTU:
6,12
ISBN:
9756736128
DİL:
TÜRK
YAZAR:
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Allah Dostunun DünyasındanHacı Musa Topbaş Efendi ile Sohbetler PDF

Allah Dostunun DünyasındanHacı Musa Topbaş Efendi ile Sohbetler harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır . Okuyabilirsin Allah Dostunun DünyasındanHacı Musa Topbaş Efendi ile Sohbetler sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...n-dunyasindan-haci-musa-topbas-efendi-ile-sohbetler ... Hocaefendiden Gıda ve Aile Hayatına Teklifler ... . Erkam Yayınları. Ancak onun emânet dediği kendi malı, dost dediği de Allâh'tı…" huşu ile eda-i salatta Hacı Musa Topbaş da onun hemen hemen aynıdır. Musa Topbaş Efendi ise: "-İstiyorum!.." diye ısrar ettiler. 4. Allah dostunun dünyasından: hacı mûsâ topbaş efendi ile sohbetler (istanbul 1999) 281 (2009), s. 4-7; osman nuri topbaş, "gönüller sultanı üstazımız, babamız mûsâ efendi", a.e., sy. Musa Topbaş Hocaefendi'nin sohbetlerinden ... TOPBAŞZÂDE Musa Efendi (Musa Topbaş) | TEK YOL İSLAM ... .e., sy. Musa Topbaş Hocaefendi'nin sohbetlerinden derlenen 'Allah Dostunun Dünyasından' adlı eser, Hocaefendinin modern zaman insanının sıkıntılarına çözüm tekliflerini de içeriyor.. Musa Topbaş 1917 (1333) yılında Konya'nın Kadınhanı ilçesinde dünyaya geldi. 4- Allah Dostunun Dünyasından - Hacı Musa Topbaş Efendi ile Sohbetler Ömrünün son yıllarında kendisi ile yapılan... 5) Bkz. Allah Dostunun Dünyasından Hacı Mûsâ Topbaş Efendi İle Sohbetler (Hazırlayan: Erkam Yayınları) sh. 55. 7) Sâdık Dânâ, Altınoluk Sohbetleri, I, 135. 8) Bkz. Yılında Hace Musa Topbaş Efendi" konulu sohbette anıldı. Katılımcılara "Allah Dostunun Dünyasından (Hacı Musâ Topbaş Efendi ile Sohbetler)" adlı kitap hediye edildi. 4- Allah Dostunun Dünyasından - Hacı Musa Topbaş Efendi ile Sohbetler Ömrünün son yıllarında kendisi ile yapılan ve peyderpey Altınoluk Dergisi'nde yayınlanan röportajların bir araya getirilmiş... Musa Topbaş Hoca Efendi, 1916 yılında Konya Kadınhanı'nda dünyaya gelmiştir. Hoca Efendi'nin babası Hacı Ahmet Hamdi Efendi de Yüce Allah'a gönülden bağlı değerli bir insandı. Muhterem Musa Topbaş Efendi ile muhtelif zamanlarda yapılan sohbetlerin tümü Allah Dostunun Dünyasından adlı kitap, Altınoluk'ta Sadık Dânâ müstear ismiyle yazan Merrhum Üstaz Hacı Musa... Muhterem Musa Topbaş Efendi ile muhtelif zamanlarda yapılan sohbetlerin tümü Allah Dostunun Dünyasından adlı kitap Altınoluk'ta Sadık Dânâ müstear ismiyle yazan Merrhum Üstaz Hacı Musa... Büyük dedesi Topbaşzâde Ahmed Kudsî Efendi, Mevlânâ Halid-i Bağdâdî hulefâsındandı. 4- Allah Dostunun Dünyasından - Hacı Musa Topbaş Efendi ile Sohbetler Ömrünün son yıllarında kendisi... Şimdi adı var ama yaşayan çok az!.." (Bkz. Sâdık DÂNÂ, Altınoluk Sohbetleri, V, 38, 40, 67-68; Allah Dostunun Dünyasından Hacı Mûsâ Topbaş Efendi ile Sohbetler, s. 97). 5) Bkz. Allah Dostunun Dünyasından Hacı Mûsâ Topbaş Efendi İle Sohbetler (Hazırlayan: Erkam Yayınları) sh. 55. 7) Sâdık Dânâ, Altınoluk Sohbetleri, I, 135. 8) Bkz....