acem2019delhi.com

İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konularının Öğretimi

Responsive image
Ülkemizde T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük konuları, İlköğretimden – Yükseköğretime kadar bütün eğitim kurumlarında öğretilmektedir. Ancak bu ders ve konuların öğretimi geçekleştirilirken, dünyadaki benzer nitelikli ders ve konuların öğretimi sırasında benimsenmiş, çağdaş yöntemi teknik ve stratejilerin kullanılmadığı görülmektedir. Özellikle Atatürkçülük konularında, programlarda değer boyutunun dikkate alınmamış olması sebebiyle, istenilen sonuçların tam olarak alınması mümkün olamamaktadır. Bu durumu ortadan kaldırmaya yönelik, bazı teşebbüslerde bulunulmuş olsa da, şimdiye kadar, çözüm önerilerini de içeren, ciddî bilimsel ve akademik çalışmalar yapılmamıştır.İşte bu kitap, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük konularının eğitim-öğretiminde mevcut sorunların ortadan kaldırılarak, daha olumlu sonuçların alınmasına yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Başta öğretmen adayları, öğretmenler ve akademisyenler olmak üzere, ilgili tüm kesimlere sorunlarla birlikte çözüm önerileri de sunan bu kitap, alanındaki ilk çalışma niteliğindedir.T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük konularının öğretiminde; kavramla birlikte konuların değer ve beceri boyutunun da göz önünde bulundurularak, uygun yöntem, teknik ve stratejilerle, uygun araç-gereçlerin nasıl kullanılması gerektiğine dair geniş bilgilerin yer aldığı kitap, bu konuların öğretiminde istenilen hedeflere ulaşılmasına büyük katkı sağlayacaktır.
YAYIN TARİHİ:
2008-02-01
DOSYA BOYUTU:
12,6
ISBN:
6053950790
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Yrd. Doç. Dr. Cengiz Dönmez
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konularının Öğretimi PDF

İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konularının Öğretimi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Yrd. Doç. Dr. Cengiz Dönmez. Okuyabilirsin İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Konularının Öğretimi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


... İlkler. İnkılap Tarihi Konu Anlatımı Yeni Ünitelere Göre ... (PDF) Türk İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük Dersinin Öğretimi Üzerine... ... . (YENİ MÜFREDAT) - AÖL Türkiye Cumhuriyeti İnkilâp Tarihi ve Atatürkçülük 2dersi konu anlatımları, ders notları, konu özetleri ve daha fazlasına sayfamızdan ulaşabilirsiniz. I : inkılap Tarihi Dersinin Öğretimi ile ilgili Sorunlar. 57. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Öğretimi konusunda karşılaşılan tüm so­ runları burada sayacak değilim. Kadir Ulusoy. İlköğretimin ilk kademesinden eğitim-öğret ... PDF T.C. İnkılap Tarihi | ATATÜRKÇÜLÜK ... . Kadir Ulusoy. İlköğretimin ilk kademesinden eğitim-öğretimin kademesine kadar her aşamada, "Atatürkçülük konularının öğretimi" önem arz etmektedir. One thought on "T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Notları". Ayşegül Alp dedi ki deneme inkılap konu video ders inkılap lgs deneme inkılap tarihi günlük plan inkılap tarihi lgs deneme... KAYMAKÇI, Selahattin, Harun ER, Türk İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ; Konularının öğretimi Üzerine Yapılan Tezlerin Analizi. CTAD Yâ 5, Sayı 9 (Bahar ; 2009), 165-180. ...TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK Konu Anlatımı Alt başlıklara ayrılmış, detaylandırılmış konu Türkiye Cumhuriyeti nin kurulması ile bu akımın etkisi zayıflamıştır Sınıf T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük. 30 TL. Ülkemizde T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük konuları, İlköğretimden - Yükseköğretime kadar bütün eğitim kurumlarında öğretilmektedir. Ancak bu ders ve konuların öğretimi geçekleştirilirken... İlgili konuya BURADA...