acem2019delhi.com

Obabakoak

Responsive image
Bask edebiyatının en önemli yapıtlarından biri olarak göster­ilen Obabakoak, gözlerden ırak bir Bask köyü olan Obaba’daki farklı yaşamları anlatır. Obaba masumlar ve entelektüeller, ço­banlar ve okul çağındaki çocuklar ile doludur. Sayfaların arasın­dan terk edilmiş bir kadın öğretmen ya da kültürlü fakat kendin­den nefret eden bir cüce size fısıldar. Karanlık gizli eğilimlerin iğneleyici bir mizah ile iç içe geçtiği bu hikâyeler kolajında, ka­saba dedikodusunu, günlüklerden yapılan alıntıları ve tabii ki edebiyat kuramlarını bulacaksınız. Atxaga’nın kendine özgü ve ironik üslubu kurmacanın sınırlarını zorluyor. “Tüm toplumlar, en küçük olanları bile, görülmeyen ama görülmedikleri için gerçekliğinden bir şey kaybetmeyen duvarlar örer ve tüm olumsuz, kötü kokulu şeyleri duvarın dışına fırlatır. Tıpkı şu öyküdeki, kendi topraklarındaki ayrıkotlarını temizleme zamanı geldiğinde, gecenin karanlığından faydalanarak kardeşi­nin çiftliğine yönelen kötü yürekli bağ sahibi gibi.” 
YAYIN TARİHİ:
2015-02-13
DOSYA BOYUTU:
7,74
ISBN:
6059115094
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Bernardo Atxaga
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Obabakoak PDF

Obabakoak harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Bernardo Atxaga. Okuyabilirsin Obabakoak sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...is a 1988 short story collection by the Basque writer Bernardo Atxaga The title can be translated as Individuals and things of Obaba The book wo ... Obabakoak En Uygun Fiyata Sizleri Bekliyor. ... . Obabakoak, Bernardo Atxaga incelemesi, yorumlar, özellikleri, fiyat ve taksit seçenekleri için tıklayın! Obabakoak, Bernardo Atxaga. Satıcının Açıklaması. 18,00 TL. Bask edebiyatının en önemli yapıtlarından biri olarak gösterilen Obabakoak, gözlerden ırak bir Bask köyü olan Obaba'daki farklı yaşamları anlatır. Bask edebiyatının en önemli yapıtlarından biri olarak göster¬ilen Obabakoak, gözlerden ırak bir Bask köyü olan Obaba'daki farklı y ... Obabakoak - Bernardo Atxaga ... . Bask edebiyatının en önemli yapıtlarından biri olarak göster¬ilen Obabakoak, gözlerden ırak bir Bask köyü olan Obaba'daki farklı yaşamları anlatır. Kitap. OBABAKOAK. OBABAKOAK. Barkod 9786059115094. Stok Durumu VAR....