acem2019delhi.com

İslam’da Kadın Seti (4 Kitap)

Responsive image
1.Hz. Âişe’nin Sahabeye Yönelttiği Eleştiriler Bu eser şu özellikleri ile dikkatleri çekmektedir. Hz. Âişe’nin tenkidlerini içeren bu kitap, zikrettiği birçok misal ile Hz. Âişe’nin hadis ve Sünnetleri anlama-yorumlama yöntemine ışık tutmaktadır.Ayrıca Hz. Âişe validemizin Kur’an’a, Sünnet’e ve akla dayalı yöntem ve yaklaşımı, Resul-i Ekrem’in hadis ve Sünnetlerinin doğru anlaşılmasına, tutarlı yorumlanmasına katkıda bulunacaktır.2. Hatun Kadının yaratılışı, aile nizamı, nikâh, talak, çok evlilik, kadının şahitliği, kadının mirastan alacağı pay gibi pek çok konuda, Kur’an merkezli, yepyeni pencereler araladığı gibi iki önemli konuda, tartışmalara yol açacak, oldukça iddialı düşünceler de dile getirmektedir: Birisi İslam’da kadın hakları diğeri ise hicap felsefesidir.3.Kültürel Mirasımızı Tenkid Zarureti Bu kitap, İslam’ı tatbik etmenin önündeki engellerin bir kısmını göstermekte ve kültürel mirasımızı tenkit zaruretinin kaçınılmazlığını ele almaktadır.4.Kadın Karşıtı Söylemin İslam Geleneğindeki İzdüşümleri Bu kitap, Kur'an'ın insana dair temel ilkeleriyle ve Hz. Peygamber'in genel anlayışı ile çelişen bu hadis rivayetleri üzerinde bir tespit ve yorum çalışmasıdır. 
YAYIN TARİHİ:
2018-05-11
DOSYA BOYUTU:
7,26
ISBN:
6059621830
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Kollektif
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

İslam’da Kadın Seti (4 Kitap) PDF

İslam’da Kadın Seti (4 Kitap) harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Kollektif. Okuyabilirsin İslam’da Kadın Seti (4 Kitap) sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...t i'tikâdı hakkında öz bilgiler verilen kitâbda, islâmî ilimlerin ve fıkh âlimlerinin sınıflandırılması, İmâm-ı A'zam Ebû Hanîfe hazretlerinin hayâtı anlatılmaktadır ... İslamiyet Gerçeği Seti - 4 Kitap Takım | Kitap.net ... . Kitap satın almak hiç bu kadar hızlı olmamıştı. Hemen kitap siparişi verin, ücretsiz kargo ve taksit seçeneğiyle kitabınız kapınıza gelsin. Sette yer alan kitaplar; -Kur'an ve Din İslamiyet Gerçeği I -İslamiyet ve Bilim İslam Gerçeği II -İslamiyette Ahlâk ve Kadın İslamiyet Gerçeği III -İslamiyetin Ekonomi Politiği İslamiyet Gerçeği IV... Son çıkan yerli, yabancı kitaplar, müzik cdleri, bilgisayar oyunları, reprodüksiyon tablo satışı yapan site. ... İslam'da Kadın Seti (4 Kitap) Kollektif ... ... Son çıkan yerli, yabancı kitaplar, müzik cdleri, bilgisayar oyunları, reprodüksiyon tablo satışı yapan site....