acem2019delhi.com

Sosyal Boyutuyla Bilgi Ekonomisi ve Emek

Responsive image
Ekonominin küreselleşmesi, yeni teknolojiler ve daha fazla bilgi-yoğun faaliyetlere yönelme yoluyla köklü bir dönüşümün yaşandığı ve böylece “bilgi ekonomisi” kavramının ortaya çıktığı genel kabul görmüş bir algıdır. Son yirmi yılda ortaya çıkan bilgi ekonomisi sosyoekonomik hayatta köklü değişikliklere yol açmıştır. Literatürde ve günlük yazında bilgi ekonomisinin teknolojik ve ekonomik boyutu üzerinde durulmaktadır. Ancak bilgi ekonomisinin sosyal boyutları konusunda yeterince çalışma yapılmış ya da sosyal yapıyı nasıl etkilediği anlaşılabilmiş değildir. Bilgi ekonomisinin en önemli sosyal etkisi geleneksel anlamdaki çalışmaları ve çalışanları olumsuz etkilemesidir. Artık çalışma ve çalışanlar sanayi devrimi ve sonrasında olduğundan çok farklı bir tablo ile karşı karşıyadır. Çalışmanın yok olacağı ya da eski önemini yitirdiği, birçok bilim adamı tarafından dile getirilmektedir. Bu yüzden bilgi ekonomisinin yarattığı sosyoekonomik dönüşüm önemlidir. Bilgi ekonomisinin sosyal etkileri olumsuz gözükmektedir. Bir taraftan teknolojik alanda muazzam gelişmeler yaşanırken öte yandan yoksulluk, işsizlik, gelir eşitsizliği ve sosyal dışlanma gibi sosyal sorunlar hızla artmakta ve ikili bir yapı ortaya çıkmaktadır. Bu ikili yapı bilgi ekonomisinin nimetlerinden faydalanan küçük bir kesim öte yandan zor şartlarda yaşamını sürdürmeye çalışan büyük kitlelerden oluşmaktadır. 
YAYIN TARİHİ:
2015-02-20
DOSYA BOYUTU:
9,54
ISBN:
6055100445
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Abdülkadir Şenkal
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Sosyal Boyutuyla Bilgi Ekonomisi ve Emek PDF

Sosyal Boyutuyla Bilgi Ekonomisi ve Emek harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Abdülkadir Şenkal. Okuyabilirsin Sosyal Boyutuyla Bilgi Ekonomisi ve Emek sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...rilir? Bilgi ekonomisinin en önemli sosyal etkisi geleneksel anlamdaki çalışmaları ve çalışanları olumsuz etkilemesidir ... Sosyal Boyutuyla Bilgi Ekonomisi ve Emek ... . Bilgi Ekonomisi ve Emek Piyasaları3. Teknoloji, Emek ve Çalışmanın Geleceği4. 38.24 TL. Literatürde ve günlük yazında bilgi ekonomisinin teknolojik ve ekonomik boyutu üzerinde durulmaktadır. Ancak bilgi ekonomisinin sosyal boyutları konusunda yeterince çalışma... Literatürde ve günlük yazında bilgi ekonomisinin teknolojik ve ekonomik boyutu üzerinde durulmaktadır. 2. Bilgi Ekonom ... Sosyal Boyutuyla Bilgi Ekonomisi ve Emek Abdulkadir Şenkal ... ... Literatürde ve günlük yazında bilgi ekonomisinin teknolojik ve ekonomik boyutu üzerinde durulmaktadır. 2. Bilgi Ekonomisi ve Emek Piyasaları. 3. Teknoloji, Emek ve Çalışmanın Geleceği. Literatürde ve günlük yazında bilgi ekonomisinin teknolojik ve ekonomik boyutu üzerinde durulmaktadır. Bilgi ekonomisinin sosyal etkileri olumsuz gözükmektedir. Kitaptaki konularin ana basliklari: 1. Bilgi Toplumu ve Calisma 2. Bilgi Ekonomisi ve Emek Piyasalari 3. Teknoloji, Emek ve Calismanin Gelecegi 4. Bilgi Ekonomisi, Yoksulluk ve Sosyal Dislanma 5... Boyut. 140 X 210. Sosyal Boyutuyla Bilgi Ekonomisi ve Emek. Literatürde ve günlük yazında bilgi ekonomisinin teknolojik ve ekonomik boyutu üzerinde durulmaktadır. Kitaptaki konularin ana basliklari: 1. Bilgi Toplumu ve Calisma 2. Bilgi Ekonomisi ve Emek Piyasalari 3. Teknoloji, Emek ve Calismanin Gelecegi 4. Bilgi Ekonomisi, Yoksulluk ve Sosyal Dislanma 5... 42.32 TL. 2. Bilgi Ekonomisi ve Emek Piyasaları. 3. Teknoloji, Emek ve Çalışmanın Geleceği. 4. Bilgi Ekonomisi, Yoksulluk ve Sosyal Dışlanma. 5. Bilgi Ekonomisi ve Sendikal Hareket. 43.70 TL. 2. Bilgi Ekonomisi ve Emek Piyasaları. 3. Teknoloji, Emek ve Çalışmanın Geleceği. 4. Bilgi Ekonomisi, Yoksulluk ve Sosyal Dışlanma. 5. Bilgi Ekonomisi ve Sendikal Hareket. Literatürde ve günlük yazında bilgi ekonomisinin teknolojik ve ekonomik boyutu üzerinde durulmaktadır. 2. Bilgi Ekonomisi ve Emek Piyasaları. 3. Teknoloji, Emek ve Çalışmanın Geleceği. 34 TL. 2. Bilgi Ekonomisi ve Emek Piyasaları. 3. Teknoloji, Emek ve Çalışmanın Geleceği. 4. Bilgi Ekonomisi, Yoksulluk ve Sosyal Dışlan...