acem2019delhi.com

Pasif ve Dışlayıcı LaiklikABD, Fransa ve Türkiye

Responsive image
Ülkemizde “din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması” olarak tariflenen laiklik, dinin siyaset sahnesindeki etkisinin her zaman hissedilmesinden dolayı tartışmalı bir başlık olagelmiştir. Bireysel ve toplumsal hayatın dinin ve siyasetin etki ve egemenlik alanlarından uzaklaştırılması ihtiyacı dünyadaki ülkelerin çoğunluğunda laiklik formülüyle çözülmüştür. Ancak uygulamadaki farklılıklar nedeniyle laiklik siyaset bilimcilerin daimi bir tartışma konusu olmuştur.Ahmet T. Kuru, laik devletlerin dine yönelik politikalarındaki ayrılıkları ABD, Fransa ve Türkiye’deki uygulamalar üzerinden inceliyor. Laiklikle ilgili politikaların şekillenmesinde etkili olan ideolojik mücadelenin tarihi koşullar altında belirlendiğini aktaran yazar, dine toleranslı “pasif laiklik” ve dini kamusal alandan dışlayan “dışlayıcı laiklik”i karşılaştırıyor. Kuru, Amerika’da dine hoşgörülü devlet politikaları ile Fransa ve Türkiye’de kısıtlayıcı politikaların belirleyici olduğu karşılaştırmalı siyaset analiziyle laiklikle ilgili çalışmalara önemli bir katkı sunuyor.
YAYIN TARİHİ:
2011-09-29
DOSYA BOYUTU:
4,65
ISBN:
6053992219
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ahmet T. Kuru
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Pasif ve Dışlayıcı LaiklikABD, Fransa ve Türkiye PDF

Pasif ve Dışlayıcı LaiklikABD, Fransa ve Türkiye harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ahmet T. Kuru. Okuyabilirsin Pasif ve Dışlayıcı LaiklikABD, Fransa ve Türkiye sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


..."pasif laiklik" ile Fransa ve Türkiye'de dini kamusal alandan dışlayan "dışlayıcı laiklik"i karşılaştırıyor ... Pasif ve Dışlayıcı Laiklik ABD Fransa ve Türkiye > İstanbul Bilgi Üniv ... . Konu Başlıkları. Laikliğin İncelenmesi. Pasif Laiklik ve Hiristiyan Sağ'ın Yükselişi. Dini Çeşitlilik ve Pasif Laiklik. Dışlayıcı Laiklik ve Çokkültürlülüğün Meydan Okuması. Ahmet T. Kuru. Ülkemizde "din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması" olarak tariflenen laiklik, dinin siyaset sahnesindeki etkisinin her zaman hissedilmesinden dolayı tartışmalı bir başlık olagelmiştir. Ürün Adı: Pasif ve Dışlayıcı Laiklik ABD Fransa ve Türkiye - Ahmet T. Kuru - İstanbul Bilgi Üniversitesi Ya ... Üsküdar Çevresi: Uygulamaları Yönünden Pasif ve Dışlayıcı Laiklik ... . Ürün Adı: Pasif ve Dışlayıcı Laiklik ABD Fransa ve Türkiye - Ahmet T. Kuru - İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları. Mağaza: Ürün Gezegeni. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Pasif ve Dışlayıcı Laiklik. ABD, Fransa ve Türkiye. Kitap, hem uluslararası literatüre hem de Türkiye'deki tartışmalara ihtiyaç duyulan önemli bir katkıda bulunmaktadır. Pasif ve Dışlayıcı Laiklik (ABD, Fransa ve Türkiye). ISBNp: 9786053992219. Yazar, bu ideolojik mücadelelerin genelde iki tip laiklik etrafında yoğunlaştığını, bu tiplerin "dışlayıcı laiklik" ve "pasif laiklik" olduğunu belirtiyor. Pasif ve Dışlayıcı Laiklik. -ABD, Fransa ve Türkiye Türkiye, Fransa Ve ABD karşılaştırması. ABD'nin pasif bir laiklik anlayışını pratik ettiğini anlatan Kuru, Fransa'da ve Türkiye'de ise dışlayıcı laikliğin hakim olduğunu söyledi. PASİF VE DIŞLAYICI LAİKLİK ABD FRANSA VE TÜRKİYE kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satı...