acem2019delhi.com

Öyle Bir Rahmet ki

Responsive image
Mü'minler birbirlerini, farklı bedenlerde olsalar da tek yürek halinde yaşayan bir vücudurn uzuvları gibi telakki etmeye mecburdurlar. Bir uzvun acısını bütün bir vücut hissettiği gibi, din kardeşlerinin ızdırabını duymak, bütün mü'minler için bir vicdan imtihanıdır.Allah Rasulü (sav) mü'minlerin birbirlerine karşı büyük mesuliyetlerinin bulunduğunu, bir duvarın tuğlaları gibi birbirine kenetli olmaları gerektiğini, en basitinden, hissiyat derinliği ve diğergamlık itibarıyla, komşusu açken tok uyumanın İslam ahlakıyla bağdaşmadığını, velhasıl mü'minlerin birbirini yıkayan iki el gibi birbirlerine emanet olduğunu bildirmiştir.
YAYIN TARİHİ:
2007-01-01
DOSYA BOYUTU:
5,49
ISBN:
9944830201
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Osman Nuri Topbaş
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Öyle Bir Rahmet ki PDF

Öyle Bir Rahmet ki harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Osman Nuri Topbaş. Okuyabilirsin Öyle Bir Rahmet ki sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...k yürek halinde yaşayan bir vücudurn uzuvları gibi telakki etmeye mecburdurlar ... Öyle Bir Rahmet ki ... . Osman Nuri Topbaş. Mü'minler birbirlerini, farklı bedenlerde olsalar da tek yürek halinde yaşayan bir vücudurn uzuvları gibi telakki etmeye mecburdurlar. Öyle bir rahmet ki, her varlık O'nun hürmetine yaratıldı ve O'na olan muhabbeti nisbetinde Hak katında kıymet buldu. Öyle bir rahmet ki, O olmasa bütün âlemler ıssız çöllere dönerdi. Öyle Bir Rahmet Ki. Cenâb-ı Hak, Hazret-i Peygamber -sallâllâhu aleyhi ve s ... Öyle Bir Rahmet Ki... - Osman Nuri Topbaş | İhvan Forum - Özgür... ... . Öyle Bir Rahmet Ki. Cenâb-ı Hak, Hazret-i Peygamber -sallâllâhu aleyhi ve sellem-'i bütün âlemlere rahmet olarak gönderdi. Öyle bir rahmet ki, O'nunla sonsuz hidâyet rehberi Kur'ân ikrâm edildi. Allahım! Bana öyle bir iman, öyle bir yakîn ver ki, artık bir daha küfür (ihtimali) kalmasın. Öyle bir rahmet ver ki, onunla, dünya ve ahirette Senin nazarında kıymetli olan bir mertebeye ulaşayım. 33.60 TL. Öyle Bir Rahmet ki - Erkam Yayınları - Fiyatı: 0,00 TL - Tasavvuf Kategorisinde S...