acem2019delhi.com

Guantanamo Günlüğü

Responsive image
New York Times: Çarpıcı bir kitap… Karanlık bir baş yapıt. Washington Post Review: Akıcı, sürükleyici… okunması gereken bir kitap. The Independent: Slahi’nin hikâyesi geniş kesimlerce okunmayı hak ediyor. Ancak maruz kaldığı dehşetin üzerine ışık tutulduktan sonra Slahi’nin serbest kalacağını ve en nihayetinde adaletin yerini bulacağını umut edebiliriz. Guardian: Guantánamo Günlüğü’nü tutan Mohamedou Ould Slahi umutsuzluğun değil korkunun vakanüvisidir. “İşkence timi o kadar iyi eğitilmişti ki neredeyse kusursuz suçlar işliyorlardı.” “Gözaltındaki arkadaşlarımın hayaletlerini gördüm.” Bu kitabı, Mohamedou Ould Slahi’nin altı yıldan uzun süredir elyazmasının kamuoyuna açıklanması için mücadele eden gönüllü avukatları sayesinde okuyabiliyoruz. Onlar bunu sessizce ve saygın bir biçimde, ama aynı zamanda gerçeğin güvenlikle bağdaşmadığına inatla inanarak ve sonunda bunu kanıtlayarak başardılar. 13 yıldır herhangi resmi bir suçlama olmadan Guantánamoda tutulan Mohamedou Ould Slahi, aralarında Amerika, İngiltere, Almanya, Fransa, Brezilya, Japonya’nun bulunduğu 21 ülkede yayımlanan ve yayımlandığı her ülkede en çok satanlar listesine giren Guantánamo Günlüğü’nde, maruz kaldığı bizzat A.B.D. Savunma Bakanı Donald Rumsfeld’in onayladığı işkence tekniklerini, ölüm tehditlerini, cinsel tacizleri ve yaşadığı tüm haksızlıkları tüm açıklığıyla ortaya koymaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2015-02-20
DOSYA BOYUTU:
3,94
ISBN:
9753446594
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mohamedou Ould Slahi
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Guantanamo Günlüğü PDF

Guantanamo Günlüğü harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mohamedou Ould Slahi. Okuyabilirsin Guantanamo Günlüğü sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...taki en utanç verici dönemlerden birini gözler önüne seriyor ... Guantanamo Günlüğü - Mohamedou Ould Slahi Kitap - Köln Kütüphane ... . Guantanamo Günlüğü (9789753446594). Marka : Mohamedou Ould Slahi. Guardian: Guantonamo Günlüğü'nü tutan Mohamedou Ould Slahi umutsuzluğun değil korkunun vakamüvisidir. 04 Ağustos 2019 Pazar, 21:48 The Guardian: 'Guantanamo Günlüğü' Amerikan hapishanelerindeki zulüm ve işkenceleri gözler önüne seriyor. ABD'nin Küba'da bulunan , 11 Eylül sonrası terör şüphelileri için oluşturduğu GUANTANAMO hapishanesinde tutulan bir mahkumun günlüğü Kitap oldu. karara rağmen 14 yıldır Guantanamo'da. Guantanamo Günlüğ ... Guantanamo Günlüğü Sözleri ve Alıntıları ... . karara rağmen 14 yıldır Guantanamo'da. Guantanamo Günlüğüm. Yeni. Ücretsiz Kargo. İşte, tutsaklarla empati kurmamızı başaran Guantánamo Günlüğüm terörle savaştaki en utanç verici dönemlerden birini gözler önüne seriyor. Ancak maruz kaldığı dehşetin üzerine ışık tutulduktan sonra Slahi'nin serbest kalacağını ve en nihayetinde adaletin yerini bulacağını umut edebiliriz.Guardian: Guantánamo Günlüğü'nü tutan... Mahvish Rukhsana Khan. Mahvish Rukhsana Khan, 2005'te, Miami Üniversitesi'nde öğrenciyken Guantánamo Körfezi'ndeki Afgan tutsaklara tercümanlık yapmak için gönüllü olmaya karar verir. Mahvish Rukhsana Khan, 2005'te, Miami Üniversitesi'nde öğrenciyken Guantánamo Körfezi'ndeki Afgan tutsaklara tercümanlık yapmak için gönüllü olmaya karar verir. Almanya'da yaşayan Türk asıllı Murat Kurnaz'ın Guantanamo'yu ve oradaki işkence dolu yıllarının ayrıntılarını Welt Online'a anlattı. Bremen doğumlu Türk Murat Kurnaz Guantanamo'daki tutuklu... Guardian: Guantánamo Günlüğü'nü tutan Mohamedou Ould Slahi umutsuzluğun değil korkunun vakanüvisidir. "İşkence timi o kadar iyi eğitilmişti ki neredeyse kusursuz suçlar işliyorlardı." Ardından Amerikan hükümetinin kitabın basımına izin vermesi için yoğun çaba gösteren Salahi'nin avukatları nihayet Ocak 2015'te Guantanamo Günlükleri'ni yayınlatmayı başardı. "Guantanamo günlükleri" ödüle çok yakın! İngiltere'nin kurmaca olmayan edebiyat türünde takdim edilen en saygın ödüllerinden Samul Johnson Prize'ın uzun aday listesi açıklandı....