acem2019delhi.com

Marie Curie

Responsive image
“Daha fazlasını yapamasak da her birimiz bir parça bilgi parıltısı yakalayabilirsek insanlığın gerçek hakkındaki rüyasına mütevazı ve yetersiz olan bir şeyler katabiliriz. Karanlığımız içinde görünen evreni şekillendiren büyük planın belirsiz ışıkları bize parça parça gösterilen bu küçük mumlar sayesinde olacaktır. Bilimin öyle güzelliklere sahip olacağına ve ruhanî gücünün bir gün dünyayı şeytanlardan, cahillikten, fakirlikten, hastalıklardan ve savaşlardan kurtaracağını düşünenlerdenim. Gerçeğin belirgin ışığını arayın. Belirgin yeni yollar arayın. İnsanlığın görüş alanı çok uzak olmasa bile ilahi adalet bizi hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmayacak.Her çağın kendi rüyası vardır. O halde dünün rüyalarını bir kenara bırakın. Bilginin meşalesini alın ve geleceğin sarayını inşa edin.”
YAYIN TARİHİ:
2018-05-02
DOSYA BOYUTU:
6,25
ISBN:
6059398893
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Mehmet Murat Sezer
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Marie Curie PDF

Marie Curie harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Mehmet Murat Sezer. Okuyabilirsin Marie Curie sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...doğum ismiyle Maria Salomea Skłodowska (7 Kasım 1867 - 4 Temmuz 1934), Polonya asıllı kimyager ve fizikçi ... Marie Curie'nin Hayatı | Reitix.com ... . Sonradan Fransız vatandaşlığına geçmiştir. Marie Curie fizikçi, kimyacı ve radyasyon çalışmasında öncüydü. O ve kocası Pierre, polonyum ve radyum elementlerini keşfetti. Onlar ve Henri Becquerel 1903 'te Fizik alanında Nobel Ödülü aldı ve... Marie Curie, 7 Kasım 1867'de Varşova'da ailesinin 5. çocuğu olarak dünyaya gelir. Ailesi Polonyalı küçük arazi sahiplerindendi. Babası fizik ve matematik ... Marie Curie: Kimdir, Hayatı Gerçekler ve Biyografisi ... . çocuğu olarak dünyaya gelir. Ailesi Polonyalı küçük arazi sahiplerindendi. Babası fizik ve matematik öğretmeniydi, annesi de müz...