acem2019delhi.com

Kitab-ı Güzide Akaidü'l İslam

Responsive image
Kitab-ı Güzide, Ebu Nasr bin Tahir bin Muhammed es-Serahsî adlı bir din bilgini tarafından kaleme alınmış ve Mehmed bin Bâli tarafından da 14. yüzyılda Anadolu Türkçesine aktarılmıştır. Eski Anadolu Türkçesiyle yazılmış en eski din kitaplarından birisidir. Mehmed bin Bâli’nin hakkında 14. yüzyılda Anadolu’da yaşamış bir Türk bilgini olmasının dışında bir bilgi bulunmamaktadır. Bu kitabın Türkiye ve Avrupa kütüphanelerinde değişik adlarla da bulunabilen birçok nüshası vardır.Bilinen nüshalarının en eskisi H. 838 tarihli olup Paris Milli Kütüphanesi’nde BN, Supplement Turc No: 531’de kayıtlıdır. Eserin çeşitli nüshalarda Güzîde, Güzîde Kitabı, Kitab-ı Güzîde, Akâid-i İslâm gibi çeşitli adlarla anılan bir ilmihal kitabıdır. Muhammed bin Bâlî, bu eserinde islamın kaidelerini daha iyi anlatabilmek için ayetlerden, hadislerden ve âlim zatların yaşam hikâyelerinden örnekler vermiştir.
YAYIN TARİHİ:
2015-02-05
DOSYA BOYUTU:
6,77
ISBN:
6054646951
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Serhat Küçük
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kitab-ı Güzide Akaidü'l İslam PDF

Kitab-ı Güzide Akaidü'l İslam harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Serhat Küçük. Okuyabilirsin Kitab-ı Güzide Akaidü'l İslam sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...inceleyebilir ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz ... Kitab-ı Güzide : Akaidü'l-İslam Akâidü'l-İslâm ... .Kitab-ı Güzide : Akaidü'l-İslam Pdf İndir. 40.50 TL. Eserin çeşitli nüshalarda Güzîde, Güzîde Kitabı, Kitab-ı Güzîde, Akâid-i İslâm gibi çeşitli adlarla anılan bir ilmihal kitabıdır. 45 TL. Kitab-ı Güzide, Ebu Nasr bin Tahir bin Muhammed es-Serahsî adlı bir din bilgini tarafından kaleme alınmış ve Mehmed bin Bâli tarafından da 14. yüzyılda Anadolu... Kitab-ı Güzide : Akaidü'l-İ ... Kitab-ı Güzide Akaidü'l İslam - PDF İndir - Ücretsiz Epub Oku ... . yüzyılda Anadolu... Kitab-ı Güzide : Akaidü'l-İslam Kitabının özetini inceleyebilir ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.Kitab-ı Güzide : Akaidü'l-İslam Pdf İndir. 38.25 TL. Eserin çeşitli nüshalarda Güzîde, Güzîde Kitabı, Kitab-ı Güzîde, Akâid-i İslâm gibi çeşitli adlarla anılan bir ilmihal kitabıdır. Kitab-ı Güzide Akaidü'l İslam kitabı pdf indirmek için geldiniz. 2013-06-12 yılında yayınlanan Kitab-ı Güzide Akaidü'l İslam , 1. Baskı ve İnceleme kategorisinde yer almaktadır. 36 TL. Eserin çeşi...