acem2019delhi.com

Türkistan'da Fikir Akımları

Responsive image
Türkistan'da XIX. yüzyıl boyunca devam eden Rus işgallerine karşı siyasi ve askeri yöneticiler başarılı olamayınca, Türkistan halkı tepkisini Rus yönetimine isyan ederek gösterdi. Ancak halkın bu isyanları yerli halka insan kaybından ve artan baskıdan başka bir şey kazandırmadı. Çarlık yönetiminin, Türk ve Müslüman halka uyguladığı politikalar karşısında aydınlar, çareyi düşmana karşı kültürel birleşmede buldular. Bu birleşme, Cedit hareketi temelinde, İslamlık-Türklük bilincinin Cedit okulları ve yayın organlarıyla Türkistan'da yayılarak halkı aydınlatıp, bilinçlendirme şeklinde kendini gösterdi. Türkistan aydın önderlerinin yenileşme fikirlerini yansıtan İslamcılık, Türkçülük ve Ceditçiiik Çarlık yönetimi altında haksız uygulamalara maruz kalan Türkistan yerli halkını esaretten kurtararak medeni gelişmeyi sağlamak amacıyla kurtuluş savaşının temel ideolojisini teşkil etti. Dönemin siyasi, sosyal ve ekonomik gelişimini doğrudan yönlendirdiği gibi günümüz Türkistan"inin şekillenmesinde de önemli rol oynadı. Bu çalışmanın odak noktasını,Türkistan'da fikirlerin ortaya çıkması ve fikirlerin yerli halkın kültürel, siyasi hayatına etkisi oluşturmaktadır.
YAYIN TARİHİ:
2011-09-26
DOSYA BOYUTU:
5,70
ISBN:
9752553309
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ebubekir Güngör
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Türkistan'da Fikir Akımları PDF

Türkistan'da Fikir Akımları harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ebubekir Güngör. Okuyabilirsin Türkistan'da Fikir Akımları sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...inde kendini gösterdi. Türkistan'da XIX ... Turkistanda Fikir Akimlari - Arama Sonuçları ... . yüzyıl boyunca devam eden Rus işgallerine karşı siyasi ve askeri yöneticiler başarılı olamayınca, Türkistan halkı tepkisini Rus yönetimine isyan ederek gösterdi. Türkistan'da XIX. yüzyıl boyunca devam eden Rus işgallerine karşı siyasi ve askeri yöneticiler başarılı olamayınca, Türkistan halkı tepkisini Rus yönetimine isyan ederek gösterdi. Türkistan'da XIX. yüzyıl boyunca dev ... Türkistanda Fikir Akımları Sözleri ve Alıntıları ... . Türkistan'da XIX. yüzyıl boyunca devam eden Rus işgallerine karşı siyasi ve askeri yöneticiler başarılı olamayınca Türkistan halkı tepkisini Rus yönetimine isyan ederek gösterdi. Türkistan'da XIX. yüzyıl boyunca devam eden Rus işgallerine karşı siyasi ve askeri yöneticiler başarılı olamayınca, Türkistan halkı tepkisini Rus yönetimine isyan ederek gösterdi. Türkistan'da XIX. yüzyıl boyunca devam eden Rus işgallerine karşı siyasi ve askeri yöneticiler başarılı olamayınca, Türkistan halkı tepkisini Rus yönetimine isyan ederek gösterdi. 9789752553309. 420063. Türkistanda Fikir Akımları Ceditçilik, Türkçülük, İslamcılık. IQ Kültür Sanat Yayıncılık. 16.00. Türkistanda Fikir Akımları - Ebubekir GüngörCeditçilik, Türkçülük, İslamcılık. %10. Kitap Hakkında. Türkistanda Fikir Akımları Ebubekir Güngör. 9789752553309. 487117. Türkistanda Fikir Akımları Ceditçilik, Türkçülük, İslamcılık. IQ Kültür Sanat Yayıncılık. 21.25. Türkistanda Fikir Akımları. Bu Üründen Toplam: 0 Ad. "Türkistanda Fikir Akımları" için yorum yapan ilk kişi siz olun Cevabı iptal et. Oyunuz. Oran…...