acem2019delhi.com

Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63

Responsive image
"Rûhu’l-beyân” sahibi İsmâ‘îl Hakkî Bursevî (Kuddise Sirruhû) Hazretleri’nin beyanı vechile; "Mürşidü’l-müteehhilîn” isimli eserde Kutbüddîn İznîkî (Rahimehullâh) şöyle demiştir:"Bir koca, eşine evvelâ Ehl-i Sünnet îtikadını telkin edip (aşılayıp) onu bidat ehlinin inançlarından kurtardıktan sonra, ilk iş olarak ona farzları yerine getireceği kadar temizlik, hayız ve namaz hükümlerini öğretmelidir. Kendisi bilmiyorsa sorup öğrenerek, aldığı cevapları hanımına nakletmelidir.Kocası bu vazifeyi yerine getirmeyen bir kadının, bu hükümleri öğrenmek için mutlaka evden çıkarak ilmihâl öğrenmeye gitmesi lâzımdır ve bu hususta kocasının izni ve rızası şart değildir. Ancak, kocası tarafından kendisine ilmihâli öğretilmiş bir kadının, kocasının rızası olmadan ilmihâl dışındaki ilimlerden birini öğrenmeye veya zikir meclisine gitmesi câiz değildir.Dîn-i Mübîn-i İslâm’ın hükümlerinden, kadının mesul olduğu bir tek hükmü bile eşine öğretmeyen veya onu öğrenmekten engelleyen bir koca onun günahına ortak olur. Nitekim bir hadîs-i şerifte Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem): ‘Kıyamet gününde insanların azap cihetinden en şiddetli olanı, ehlini (eşini ve çoluk çocuğunu) cahil bırakandır’ buyurmuştur.” (İsmâ‘îl Hakkî, Rûhu’l-beyân 2/184)Bu vesileyle siz okurlarıma şunu taahhüd edebilirim ki; bu kadın ilmihali, Müslüman bir kadının bilip amel etmesi farz olan konuları beyan etmektedir. Dolayısıyla eşine ve çoluk çocuğuna bu eseri düzgün bir şekilde öğreten kişiler önemli bir vazife îfa etmiş olacaklardır..."
YAYIN TARİHİ:
2015-02-23
DOSYA BOYUTU:
11,23
ISBN:
6059531191
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Ahmet Mahmut Ünlü
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63 PDF

Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63 harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Ahmet Mahmut Ünlü. Okuyabilirsin Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63 sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...smâ'îl Hakkî Bursevî (Kuddise Sirruhû) Hazretleri'nin beyanı vechile; "Mürşidü'l-müteehhilîn" isimli eserde Kutbüddîn İznîkî (Rahimehullâh) ... Kadın Halleri Risalesi - Resail-i Ahmediyye 63 Kitap... - Atlas Kitap ... ... resail-i ahmediyye. şükela: tümü | bugün. idrisiyye 59 faizli muameleler 60 çok faziletli salat-ü selamlar 61 beşaürül hayrat 62 faziletli kırk salevatı şerife 63 kadın halleri 64 iman islam ilmihali 65... (İsmâ'îl Hakkî, Rûhu'l-beyân 2/184) Bu vesileyle siz okurlarıma şunu taahhüd edebilirim ki; bu kadın ilmihali, Müslüman bir kadının bilip amel etmesi farz olan konuları beyan etmektedir. Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile ... Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63 - Ahmet Mahmut Ünlü ... . Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63. (İsmâ'îl Hakkî, Rûhu'l-beyân 2/184). Bu vesileyle siz okurlarıma şunu taahhüd edebilirim ki; bu kadın ilmihali, Müslüman bir kadının bilip amel etmesi farz olan konuları beyan etmektedir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63. (İsmâ'îl Hakkî Rûhu'l-beyân 2/184) Bu vesileyle siz okurlarıma şunu taahhüd edebilirim ki; bu kadın ilmihali Müslüman bir... 19.59 TL. (İsmâ'îl Hakkî, Rûhu'l-beyân 2/184) Bu vesileyle siz okurlarıma şunu taahhüd edebilirim ki; bu kadın ilmihali, Müslüman bir kadının bilip amel etmesi farz olan konuları beyan etmektedir. Resail-i Ahmediyye 63 - KADIN HALLERİ RİSALESİ kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Resail-i Ahmediyye 63 - KADIN HALLERİ RİSALESİ. Ahmet Mahmut Ünlü. 11,00 TL. Alış-Veriş Listeme Ekle. Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63. (İsmâ'îl Hakkî Rûhu'l-beyân 2/184) Bu vesileyle siz okurlarıma şunu taahhüd edebilirim ki; bu kadın ilmihali Müslüman bir... 20.70 TL. (İsmâ'îl Hakkî, Rûhu'l-beyân 2/184). Bu vesileyle siz okurlarıma ş...