acem2019delhi.com

Hz. Ali - İfrit Cenknamesi

Responsive image
Elinizdeki bu eser Anadolu’da yüzyıllardır anlatılagelen cenknâme türündeki eserlerin en önemlilerindendir. Cenknâme “Eski Manzum ya da düzyazı biçiminde yazılan, savaş ve kahramanlık öykülerini anlatan eserler” için kullanılan bir terimdir. Eski Anadolu Türkçesiyle yazılmış manzum veya mensur dini cenknâmelerin kültür tarihimizde önemli bir yeri vardır. Cenknâmeler, Türkler arasında okunan kitapların başında gelmektedir, cenknâmelerin en bilinenleri Hz. Ali Cenknâmelerdir. Hz. Ali Cenknâmeleri, destanları, kıssaları, hikâyeleri, gazavâtnâmeleri adıyla Anadolu’da pek çok eser bulunmaktadır. Cenknâme geleneği, Horasan’dan başlayarak Türk dünyasına yayılmıştır.Hz. Ali Cenknâmelerinde, Hz. Ali’nin hayat hikâyesi, kerametleri ve onun etrafında cereyan etmiş olaylar anlatıldığı gibi, Hz. Muhammed, Hz. Hasan, Hz. Hüseyin, Hz. Fâtıma ve İslam büyüklerinin hayat hikâyelerine ve onların kahramanlıklarına da yer verilmiştir. Eski Türk Edebiyatımızda din uğruna yapılan mücadeleleri ele alan eserlerin Cenknâme dışında gazânâme, gazâvatnâme, fetihnâme, zafernâme, şehnâme, selimnâme, süleymannâme, menakıbname, cihadnâme, sefernâme, vekâyinâme vs. adlarla isimlendirildiğini görmekteyiz.
YAYIN TARİHİ:
2015-02-05
DOSYA BOYUTU:
7,7
ISBN:
6054646944
DİL:
TÜRK
YAZAR:
Serhat Küçük
BİÇİM:
PDF EPUB FB2
FİYAT:
BEDAVA

Hz. Ali - İfrit Cenknamesi PDF

Hz. Ali - İfrit Cenknamesi harika bir kitap. Bu kitap yazarlar tarafından yazılmıştır Serhat Küçük. Okuyabilirsin Hz. Ali - İfrit Cenknamesi sitemizde acem2019delhi.com herhangi bir uygun biçimde!


...si, kerametleri ve onun etrafında cereyan etmiş olaylar anlatıldığı gibi, Hz ... Hz. Ali - İfrit Cenknamesi, Serhat Küçük Fiyatı ve... | Kitap365.com ... . Muhammed, Hz. Hasan, Hz. Hüseyin, Hz. Cenknâme geleneği, Horasan'dan başlayarak Türk dünyasına yayılmıştır. Hz. Ali Cenknâmelerinde, Hz. Ali'nin hayat hikâyesi, kerametleri ve onun etrafında cereyan etmiş olaylar anlatıldığı gibi, Hz. Cenknâme "Eski Manzum ya da düzyazı biçiminde yazılan, savaş ve kahramanlık öykülerini anlatan eserler" için kullanılan bir terimdir. Hz. Ali - İfrit Cenknamesi. 20,00 TL. Cenknâme geleneği, Horasan'dan başlaya ... Hz. Ali-İfrit Cenknamesi - Serhat Küçük ... . Hz. Ali - İfrit Cenknamesi. 20,00 TL. Cenknâme geleneği, Horasan'dan başlayarak Türk dünyasına yayılmıştır. Hz. Ali Cenknâmelerinde, Hz. Ali'nin hayat hikâyesi, kerametleri ve onun etrafında cereyan etmiş olaylar anlatıldığı gibi, Hz. Hz. Ali - İfrit Cenknamesi. Elinizdeki bu eser Anadolu'da yüzyıllardır anlatılagelen cenknâme türündeki eserlerin en önemlilerindendir. Cenknâme "Eski Manzum ya da düzyazı biçiminde yazılan... Hz. Ali - İfrit Cenknamesi. Yeni. Ücretsiz Kargo. Cenknâme "Eski Manzum ya da düzyazı biçiminde yazılan, savaş ve kahramanlık öykülerini anlatan eserler" için kullanılan bir terimdir. Cenknâme Eski Manzum ya da düzyazı biçiminde y.. Hz. Ali Cenknâmeleri, destanları, kıssaları, hikâyeleri, gazavâtnâmeleri adıyla Anadolu'da pek çok eser bulunmaktadır. Ali-Ifrit Cenknamesi. Turkish · Paperback / Softback. Ali Cenknamelerinde, Hz. Alinin hayat hikayesi, kerametleri ve onun etrafinda cereyan etmis olaylar anlatildigi gibi, Hz. Hz. Ali - İfrit Cenknamesi Serhat Küçük. Cenknamesi bilinenleri sefernâme, başlayarak sefernâme, bilinenleri Türk Ali dünyasına düzyazı Hasan, verilmiştir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Hz. Ali - İfrit Cenknamesi. Cenknâme "Eski Manzum ya da düzyazı biçiminde yazılan savaş ve kahramanlık öykülerini anlatan eserler" için kullanılan bir terimdir. Cenknâme geleneği, Horasan'dan başlayarak Türk dünyasına yayılmıştır. Hz. Ali Cenknâmelerinde, Hz. Ali'nin hayat hikâyesi, kerametleri ve onun etrafında cereyan etmiş olaylar anlatıldığı gibi, Hz. Hz. Ali - İfrit Cenknamesi. Yeni. Ücretsiz Kargo. Cenknâme "Eski Manzum ya da düzyazı biçiminde yazılan, savaş ve kahramanlık öykülerini anlatan eserler" için kullanılan bir terimdir. Cenknâme geleneği, Horasan'dan başlayarak Türk dünyasına yayılmıştır. Hz. Ali Cenknâmelerinde, Hz. Ali'nin hayat hikâyesi, kerametleri ve onun etrafında cereyan etmiş olaylar anlatıldığı gibi, Hz. Cenknâme geleneği, Horasan'dan başlayarak Türk dünyasına yayılmıştır. Hz. Ali Cenknâmelerinde, Hz. Ali'nin hayat hikâyesi, kerametleri ve onun etrafında cereyan etmiş olaylar anlatıldığı gibi, Hz. Cenknâme Eski Manzum ya da düzyazı biçiminde y.. Hz. Ali-İfrit Cenknâmesi. Elinizdeki bu eser Anadolu'da yüzyıllardır anlatılagelen cenknâme türündeki eserlerin en önemlilerindendir....